Хочете зробити свій будинок максимально зручним, перетворивши простір під сходами у комфортний та функціональний куточок? Стериум поділиться з Вами ідеями того, як вирішити цю непросту, на перший погляд, завдання.

Насамперед, звертаємо увагу на ключові параметри:

 • форма і розмір сходи
 • розташування (до якогось приміщення всередині будинку примикає сходове простір)
 • А далі, співвідносимо ці моменти з тими завданнями, які можна вирішити завдяки використанню порожньої частини приміщення.

  Сходи у вітальні

  Одним з вдалих прикладів раціонального використання сходового простору у вітальні стає бібліотека. Під сходами Ви можете сміливо розмістити книжкові стелажі. Поблизу організувати місце для читання – журнальний столик і зручне крісло, а також торшер стануть обов’язковими в імпровізованій домашній бібліотеці.

  Якщо у вашому будинку багато предметів, які Ви, будучи мандрівником, привозите з різних країн, зробіть під сходами щось на зразок музейної стенду. Збирайте тут все, що дозволяє повертатися подумки до приємних спогадів. Аналогічний принцип можна застосувати і тим, хто колекціонує що-небудь, здатне розміститися на досить обмеженій території.

  Раніше ми розповідали читачам блогу про те, які є переваги і недоліки розміщення робочого місця у вітальні. Тоді ми не розглядали, в якості прикладу, розташовану у вітальні сходи. Тепер же пропонуємо Вам поглянути на таку можливість: організуйте автономне робоче місце (міні-кабінет) під сходами.

  Єдине, важливо врахувати, наскільки часто переміщуються інші члени сім’ї по сходового отвору. Якщо Ви вирішите, що рівень шуму, в цій частині будинку, прийнятний для продуктивної роботи, приступайте до оформлення: зручні меблі, стелаж для документів, освітлювальний прилад.

  Можна розмістити під сходами домашній кінотеатр, доповнивши його м’якими зручними кріслами та/або диваном. А якщо серед домочадців є музиканти, то чому б організувати тут музичну зону?

  Однак, найчастіше, простір під сходами до вітальні використовується в якості місця, де зберігаються непотрібні речі. Якщо Вам не захочеться розглянути альтернативні варіанти: винний куточок, акваріум, міні-сад, місце для домашньої тварини, то сміливо можете перемістити сюди все те, що не знайшло собі застосування в інших кімнатах.

  Сходи в спальній кімнаті

  Ваша спальня примикає до сходами? Перетворіть простір під нею в зручну гардеробну. Якщо доповнити її вбудованим шафою-купе (виготовити його краще на замовлення, з урахуванням вільної площі), то проблеми нестачі місця для речей будуть забуті Вами всерйоз і надовго.

  Повертаючись до ідеї автономного робочого місця, зазначимо, що кабінет, що примикає до спальні, також є гарною ідеєю. Тут Ви зможете спокійно працювати, не відволікаючись на сторонні звуки. А якщо завдання налагоджувати робочий процес в межах будинку у Вас немає, тоді розгляньте варіант розміщення під сходами тренажера. Тоді Ви зумієте займатися спортом, не виходячи за межі будинку.

  Однак, якщо ні спорт, ні робочі питання, не є актуальними, віддайте перевагу куточка для відпочинку. Під сходами чудово розмістяться м’які крісла, пуфи чи навіть невелика тахта. Створити тут атмосферу затишку і гармонії, які сприяють відпочинку і розслабленню. Погодьтеся, приємно після насиченого робочого дня опинитися в тиші, спокої, і просто відпочити.

  Дитяча та сходи – сумісні?

  Якщо ваш заміський будинок спроектований таким чином, що сходи опинилася по сусідству з дитячої, можна втілити в життя кілька функціональних ідей. Перетворіть простір під сходами в:

  • ігрову зону
  • місце для зберігання іграшок
  • навчальний куточок
  • гардеробну

  Головне, передбачити питання безпечного використання приміщення. Виключіть гострі кути і небажані деталі. Також дозвольте дитині взяти участь у виборі завдання, яку буде вирішувати простір під сходами.

  Сходовий проліт над кухнею і передпокоєм

  У разі, коли сходи співвіднесена з передпокоєм і кухнею, слід вибрати пріоритетні питання. Наприклад, Вам ніде зберігати велосипед? Помістіть його під сходи, перетворивши приміщення в, свого роду, гараж. Чи може Ви не знаєте, куди складати кухонне начиння. Чому б тоді не обладнати площа під сходовим прольотом полицями або стелажем?

  А якщо дозволяє площа, під сходами можна розмістити кухонний гарнітур або яку-небудь вбудовувану побутову техніку. Крім того, сюди ж можна поставити посудомийну машину (за умови доступності водопровідних комунікацій), пральну і/або сушильні машини.

  Ми поділилися з Вами ідеями, які дозволять перетворити простір під сходами функціональне і практичне. Додавши до кожного з можливих рішень індивідуальні штрихи, Ви отримаєте універсальний рецепт зручності і краси власного будинку.

  1155
  Твітнуть

  Читати схоже

  Чим відрізняється блочний будинок від панельного?

  Що таке квартира-бельетаж?

  Що таке квартира готельного типу?