Море, сонце, свіже повітря… Кожен рік тисячі людей приїжджають до Одеси, щоб відпочити на узбережжі. І кожен рік вони стикаються з тим, що зняти квартиру біля моря – не найпростіше завдання. Сподіваємося, що поради від Sterium допоможуть вирішити її.


Де зняти квартиру?

Якщо подивитися на карту, можна відразу побачити, що Одеса рівномірно витягнута вздовж моря. А, значить, в місті можна знайти об’єкт на будь-який гаманець.

Туристам, які вперше збираються в Одесу, потрібно пам’ятати, що нумерація будинків починається від моря. Для вашої зручності на Sterium є не тільки карта, але і панорама вулиці, на якій знаходиться об’єкт. Загалом, у вас буде вся інформація, щоб не загубитися.

Тим, кому в рівній мірі важливі близькість моря і центру, варто зупинитися на околицях парку Шевченка і Ланжерона. Мінус – висока ціна. Плюс – все в пішій доступності, а з вікон відкривається чудовий вид. Якщо ви внутрішньо готові трохи більше гуляти, то заощадити можна, оселившись на вулиці Канатній, з 6-го по 34 номер. Безпрограшний варіант – вулиці Пироговська і Семінарська. Вони розташовані близько до вокзалу, пляжу Отрада, театру Музичної комедії, цілодобовим магазинах (Фуршет, Таврія В).

Ті, хто воліють молодіжний формат, готові переміститися з шезлонга в клуб, а також люблять випити мохіто в 2 години ранку, частіше воліють проспект Шевченка, звідки недалеко до Аркадії, Французького Бульвару та цілої серії пляжів. Нічний дозвілля забезпечує чимало закладів: від літньої веранди True Man Hot Boat до 1953 і кінокафе TREF на проспекті.

Сім’ї з дітьми зазвичай обирають для себе Ланжерон (близько від дельфінарію) або 10-16-й станції Фонтану. На Фонтані чистіше пляжі, але в центр доведеться добиратися більш півгодини. Якщо принади великого міста не важливі, можна недорого оселитися в Суворовському районі, де в районі Молодої Гвардії ви знайдете зелень, майданчики та атракціони.

Скільки коштує житло?

Ціни на квартири біля моря в Одесі в гривневому еквіваленті залишилися колишніми, а, часом, навіть знизилися порівняно з 2014 роком. Так, тепер можна зняти квартиру в Лермонтовському провулку за 400 грн, хоча раніше вона б коштувала від 450 грн/доба.

Бюджетні варіанти: вулиці Львівська, Костанді, мікрорайони Лузанівка, Дача Ковалевського. Найбільше розваг – у Лузанівці (знімаючи квартиру, орієнтуємося на Миколаївську дорогу до вулиці Добровольського). Вилка цін: від 250 (1к) до 650 грн (2-3к).

Багатьох туристів дивує, що в Одесі можна недорого зняти будинок подобово, але це дійсно так. Особливість та ж, що і у квартир – значна для міста віддаленість від центру.

Дорогі варіанти: парк Шевченка, Золотий берег, Аркадія. Втім, є й винятки: можна зняти квартиру в Аркадії за 250 грн на добу. А можна і за 600 грн/добу, але це буде сучасний молодіжний дизайн і новий будинок з видом на узбережжі. Середня ціна квартир біля моря на Французькому бульварі – 400-600 грн/добу, на проспекті Шевченка – від 300 грн/добу.

All inclusive: Совіньйон. Оскільки до житлового масиву звідси далеко, на пляжі Совіньйон в одному місці ресторани, зони відпочинку та міні-готелі. Мабуть, найвідоміший комплекс – “Боро-Боро”. Вартість стартує від 700 грн/добу. Однак тим, хто збирається побродити по вечірній Дерибасівській або провести конференцію в Терминале42, краще вибрати щось інше.


Чого побоюватися при оренді житла?

“Кіт у мішку”. Агенти або власники, у яких кілька квартир, які “заспокоюють” туристів: не буде цієї квартири, поселимо в іншу. Інша, на практиці може виявитися гірше за якістю і далі від потрібних вам місць. Схожа схема діє для сайтів з фотографіями (виставляють чужі фото), тому радимо шукати квартиру подобово на Sterium.

Інформагентства. Ми вже публікували історії про шахрайство на оренді. Вони повторюються і з щодобовим житлом. Тому ніколи не оплачуйте послугу до того, як заселитесь. Якщо вам обіцяють дати номери телефонів “гарантують” поселення – не погоджуйтеся.

“Гумові квартири”. Туристи, які планують зняти кімнату в квартирі, стикаються з тим, що замість “тихої дівчинки” або “спокійного студента” в сусідніх кімнатах мешкають галасливі компанії. Поговоріть із сусідами до того, як оселитися. Можливо, вам розкажуть багато цікавого.

“Це зовсім близько”. На таку фразу ловлять тисячі наївних туристів в рік. Запам’ятайте, що Молдаванка, Новий ринок, Слобідка, Черемушки знаходяться далеко від моря. Не соромтеся розгорнути карту до того, як погодитися на знімання.

Питання застави


Орендодавців в гарячий сезон цілком можна зрозуміти: попит на житло великий, так що вдалі пропозиції розбирають майже моментально. Тому власники хочуть “гарантувати”, що мешканці, які зібралися заїхати в понеділок, так і вчинять, а прибуток не буде втрачена. Однак аналогічною схемою і користуються шахраї.

Припустимо, вам сподобалася квартира на Фонтані. Ви зв’язалися з господарями, і ті попросили залишити заставу. Що робити в такій ситуації?

Перш за все, перевірте номер телефону. Просто введіть у пошук цифри і подивіться, що скаже гугл. Якщо номер належить шахраєві, то ви побачите історії ошуканих орендарів. Звичайно, не хочеться розлучатися з думкою, що 2-кімнатні апартаменти в 5 хвилинах від моря – фікція. Але краще вчитися на чужих помилках.

Збережіть цю статтю на свою сторінку і покажіть її друзям. Це допоможе зняти по-справжньому якісне житло і отримати величезне задоволення від відпочинку в Одесі.

2383
Твітнуть

Читати схоже

Як і які податки треба платити зі здачі квартири

Як обчислити площу квартири

Платежі при оренді: комісія, аванс або депозит?