Вам належить здавати квартиру? І Ви ще не вирішили, кого саме хочете бачити в якості майбутніх мешканців? Стериум поділиться з Вами корисною інформацією про те, які бувають типи орендарів, у чому особливості різних квартиронаймачів і яке їхнє відношення до орендованого простору.

Типи орендарів

Взявши за основу завдання визначити портрет типового орендаря, можна керуватися декількома критеріями. Так, в залежності від соціальних параметрів, перед Вами можуть виявитися:

  • сімейні пари (з дітьми і без них)
  • одинаки
  • компаньйони/студенти
  • працюють фахівці (відрядження)

З точки зору вікової динаміки, велика частина людей, які орендують квартиру для особистого проживання, перебувають у межах віку від 20 до 42-45 років.

Гендерні відмінності також відіграють не останню роль у питаннях типізації мешканців. Так, прийнято вважати, що жінки є більш акуратними і надійними орендарями, ніж чоловіки. При цьому останні, практично, не затримують плату за оренду і більш стабільні в питанні довгострокової оренди.


Молоді сімейні пари в якості орендарів

Найбільшу ступінь довіри власники житла надають сімейним орендарям. Причому, перевага віддається саме тим сім’ям, які встигли узаконити свої відносини і прожити деякий час в сімейному союзі. А за умови, що у пари є діти, або маленька дитина, шанси сподобатися майбутнім орендодавцям в кілька разів вище.

Власники квартир вважають, що молодих батьків з дитиною або дітьми відрізняє така якість, як відповідальність. Їм важливо дбати не тільки про самих себе, але і однозначно розуміти, де, в яких умовах буде жити їхня дитина. Тому проблем з оплатою оренди, як правило не виникає. Єдине, чого логічно очікувати від сімей з дітьми: певна загроза майну. Чи то фарби на шпалерах або розмальована оббивка дивана.

Зрозуміло, при наявності взаємних домовленостей, підкріплених письмовою угодою, такі неприємності будуть легко улагоджені і не принесуть серйозних втрат власнику нерухомості.

У свою чергу, сім’ї з дітьми орієнтуються при виборі квартири на наступні характеристики:

  • зручна транспортна розв’язка
  • якісна прилегла інфраструктура (дитячий садок, школа, магазини)
  • комфортний житловий комплекс (підземний паркінг, огороджена територія будинку)
  • просторі, ізольовані кімнати
  • роздільний санвузол
  • наявність лоджії

Орендар-одинак або компаньйони/студенти?

Побажання орендарів, які проживають поодиноко, зводяться найчастіше до наявності акуратною однокімнатної або двокімнатної квартири. Розташованої в покрокової доступності від офісу, або в спальному районі, звідки зручно добиратися до роботи. До самої обстановці в квартирі вимоги мінімальні: спальне місце, кухонна зона, набір техніки (праска, пральна машина-автомат, НВЧ-піч).

Орендар-одинак дуже демократичний по відношенню до свого тимчасового помешкання. Здатний підтримувати в квартирі порядок, але не особливо переймається питанням створення якого-небудь додаткового затишку. На це просто не може залишатися часу. Особливо, коли людина більшу частину часу проводить в офісі: будинок і побутові питання відходять на другий план.

Нерідко одинаки об’єднуються і стають компаньйонами. Тоді їм більше підходить варіант зняти двокімнатну або трикімнатну квартиру. Останній варіант кращий, так як у цьому випадку, крім окремої кімнати, у компаньйонів ще з’являється загальний простір (вітальня або зал). Тут може бути організовано робоче місце або зона для прийому гостей. Про те, як не посваритися з сусідами при оренді загального простору, ми вже ділилися з читачами на сторінках нашого блогу.

Студенти об’єднуються групами (аж до п’яти-шести чоловік), щоб заощадити на орендних платежах. Найчастіше орендується простора квартира, де в кожній з кімнат живе по два-три людини. Далеко не всі власники житла ставляться з симпатією до такої перспективи. Але і знайти одну сім’ю або двох орендарів-компаньйонів для проживання в чотирикімнатній або більш масштабної квартирі не завжди буває просто.

Відрядні або мігранти

Ще два типи орендарів, які дуже часто зайняті пошуком квартири: люди, які приїхали у відрядження (короткочасну та довготривалу) і мігранти, які мають намір влаштуватися на роботу. Першим оренду квартири оплачує, переважно, організація-роботодавець. Другі платять за житло самі.

Відрядження відрізняє бажання оперативно заїхати в квартиру, розташовувати можливістю відпочити, при необхідності, приготувати їжу, випрати, висушити, випрасувати одяг. В якості альтернативи розглядають житло з розвиненою інфраструктурою: кафе, ресторани, хімчистка. Основні вимоги такий тип орендарів пред’являє до територіального розташування квартири. Обов’язково наявність в ній спального місця, комфортної обстановки і тихих сусідів по майданчику.

Завдання мігрантів зводиться до того, щоб максимально заощадити на орендній платі. Тому вони готові, практично, на будь-які умови (відсутність меблів, техніки, мінімальний ремонт). Однак, такий тип поведінки характерний саме для приїжджих з країн ближнього зарубіжжя. Якщо ж серед мігрантів виявилися вихідці з Європи, вимоги до житла будуть іншими: повне меблювання квартири, красиві видові характеристики будинку (перевага віддається історичних частинах міста).

Типи поведінки орендарів

Умовно можна поділити поведінку всіх квартиронаймачів на два типи: відповідальна і безвідповідальне. Зрозуміло, що для власника житла більш кращою стане комфортний рівень спілкування з орендарем, що передбачає дотримання всіх умов договору оренди. І, власне, там, де є місце письмовою угодою, зустріти відверто звичне ставлення з боку мешканця, практично, неможливо.

Безвідповідальним вчинком може стати укладання усних домовленостей. Прагнення до такого роду діалогу формату “орендар/орендодавець” вже говорить про присутність деякої несерйозності намірів з боку першого. Ми рекомендуємо власникам житла бути уважними при виборі майбутніх квартиронаймачів.

Окремої уваги заслуговують своєрідні поведінкові манери з боку орендарів: хтось не любить користуватися ліфтом, і тому шукає квартиру не вище третього поверху. Комусь, навпаки, хочеться орендувати квартиру вище (побоюючись стати жертвою грабіжників, люди категорично проти проживання на перших поверхах).


Ми розповіли Вам про те, які бувають типи орендарів і в чому можуть полягати особливості різних квартиронаймачів. Сподіваємося, наш огляд дозволить Вам успішно зорієнтуватися в питанні внутрішніх і зовнішніх переваг по відношенню до різних категорій потенційних орендарів.

1293
Твітнуть

Читати схоже

Топ-5 схем шахрайства при оренді квартири

9 порад по оренді квартири від досвідчених орендарів

Середній термін продажу квартири – довго не завжди погано