Ви вирішили придбати квартиру для того, щоб надалі здавати її? При цьому мають намір взяти іпотечний кредит, і не знаєте, чи можна здавати квартиру, куплену в іпотеку? Сьогодні Стериум відповість на це питання, а також розповість про те, які аспекти потрібно врахувати, щоб уникнути проблем.

Іпотечне кредитування сьогодні стає відмінним рішенням житлового питання для тих, хто не може придбати квартиру за готівковий розрахунок. При цьому не можна сказати, що дозволити собі іпотеку може кожен.

Щомісячні платежі в сфері іпотечного кредитування можуть бути порівнянні з середнім рівнем доходу, за підсумками місяця, потенційного позичальника. Таке становище зумовлено, в тому числі, високими ставками по кредиту. Відповідно, деякі можуть дозволити собі придбати нове житло. Звідси можливий спосіб вирішення проблеми: здати в оренду квартиру в іпотеку.

Дієвість такого способу перевірена практикою не однієї покупки. Механізм досить простий:

 • підбираємо вигідну іпотечну програму
 • укладаємо угоду про купівлю квартири в іпотеку
 • знаходимо орендарів
 • укладаємо довгостроковий договір оренди
 • Такий спосіб покупки квартири є оптимальним для тих, хто вже є власником житла. Тобто, іпотечний позичальник живе у себе вдома, а квартиру, куплену за програмою іпотечного кредитування здає. У такій ситуації можна, фактично, вийти до нульової суми витрат на купівлю нової квартири. За умови, що щомісячні платежі за оренду житла будуть порівнянні з платежами іпотечного договору. Особливо заповзятливі позичальники йдуть далі, і оформляють другу іпотеку, забезпечуючи собі тим самим дві нові квартири.

  Банки не проти

  У банках не існує явних заборон на те, щоб квартира, куплена в іпотеку позичальником, здавалася третім особам. Але в іпотечній угоді можна зустріти пункт про необхідність попереднього повідомлення банку про намір здавати майно.

  Не виключено, що позичальника попросять надати копію договору про оренду. Документ повинен бути узгоджений стороною, що надає позикові кошти. Щоб уникнути можливих труднощів, клієнту банку краще заздалегідь (до моменту укладення договору про оренду) звернутися в офіс банку за схваленням. Для отримання оного належить зробити наступне:

 • написати заяву у вільній формі (позначити прохання про згоду на укладення договору оренди)
 • отримати офіційне рішення з боку банку
 • Строк розгляду таких звернень становить від трьох до п’яти робочих днів.

  Деякі позичальники йдуть “обхідним шляхом”: здають іпотечну квартиру без повідомлення про це кредитора. І практика показує, що реакція з боку банку далеко не завжди може бути лояльною. Нерідко кредитувала сторона просить позичальника відшкодувати залишок заборгованості в повному обсязі. Причиною такого рішення стає порушення умов договору однією із сторін (якщо мова йде про існуючому пункті – повідомлення про наміри здавати квартиру). І закон тут виявиться на боці заставодержателя (тобто банку).

  Гранично відкритий діалог – запорука успіху

  У тому випадку, якщо Ви ще тільки плануєте звернутися в банк з питання схвалення іпотечного кредиту, – сміливо озвучуйте плани по здачі квартири в оренду. Відкритий діалог з представником банку дозволить Вам зрозуміти ступінь лояльності кредитора до подібної ситуації. Це дозволить заощадити час, і захистить Вас від спірних питань. Крім того, стане зрозумілим, з якими кредитними організаціями доцільно продовжувати співпрацю.

  А для тих позичальників, які вже встигли підписати угоду про іпотечне кредитування, існує бажаний варіант: діяти відкрито. В якості підтримки нормативно-правового характеру розумно привести аргумент на користь відсутності закону, що забороняє здавати квартиру, куплену в іпотеку.

  Тепер читачі блогу Стериум знають про те, наскільки правомірно здавати житло, придбане за програмою іпотечного кредитування. Сподіваємося, наш матеріал дозволить об’єктивно оцінити ситуацію, і зробити вибір на користь відсутності “обхідних схем” при співпраці з банком.

  1237
  Твітнуть

  Читати схоже

  Як і які податки треба платити зі здачі квартири

  Як обчислити площу квартири

  Платежі при оренді: комісія, аванс або депозит?