Ви власник квартири і мають намір її здавати? Корисним буде знати про те, що на ринку оренди є, так звані, високий і низький сезони. Сьогодні ми розповімо про те, що впливає на орендну ставку, і коли вигідніше здавати квартиру.

Очікувана сезонність


Високий попит на оренду житла присутній у кінці літа і восени. У кінці серпня шукають житло студенти, а на початку вересня і в жовтні дуже часто можна зустріти серед орендарів тих, хто приїхав в місто по роботі. Тобто, сезон літніх відпусток виявляється позаду, до новорічних свят ще є час, і пік ділової активності у багатьох, досить високий.

У орендодавців, в цей період часу, є можливість здати квартиру на більш вигідних умовах. Нерідко, саме осінній період стає точкою відліку для нових умов оплати за діючими договорами найму.

Навесні ж, навпаки, відбувається масове вивільнення орендованих квартир. Студенти виїжджають на канікули, працівники йдуть у відпустку, у когось виникає необхідність переїхати в інший район міста. Це не означає, що попиту на житло в цей період не буде. Він присутній протягом всього року, однак, весняні місяці прийнято вважати штилем на ринку арени.

Коли найкраще шукати орендарів?

Люди, яким необхідно зняти квартиру, знайдуться завжди. Інше питання в тому, який найкращим чином підходить для пошуку орендарів. В силу динамічності подій, що відбуваються навколо, звертайте увагу на загальну ситуацію. Тут важливо врахувати:

  • середній рівень заробітної плати в регіоні
  • орендні ставки для аналогічних вашому пропозицій
  • очікування орендарів (застосовується до конкретного об’єкта нерухомості)

Якщо Ви хочете отримати максимальний прибуток від операції з нерухомістю, краще всього орієнтуватися на очікуваний осінній підйом попиту.

У чому небезпека “сезонних” угод по оренді?

Коли людина прагнути отримає максимум вигоди від угоди по передачі своєї квартири в найм, не завжди вдається об’єктивно оцінити можливі ризики подібних операцій. Головною проблемою, найчастіше, стає той факт, що в гонитві за високими орендними ставками, власник житла перестає об’єктивно оцінювати потенційного орендаря. Коли головною умовою стає згоду на високі платежі, упускається з виду перспектива довгострокової оренди.

Наприклад, власник квартири знайшов квартиронаймача, готового оплачувати запропоновану орендну ставку. Сторони підписали договір, власник отримав депозит, орендар переїхав в квартиру. Але ось, проходить місяць-другий, і договір розривається за ініціативою квартиронаймача. Причин може бути декілька: від форс-мажорних ситуацій особистого характеру до більш вигідної пропозиції на ринку оренди нерухомості.

Тобто, для того, щоб вигідно здати квартиру, треба розуміти і те, що цінність пропозиції не повинна бути занадто перебільшена. Інакше, Вам доведеться раз у кілька місяців стикатися з необхідністю пошуку нових орендарів. Чи Так уже це вигідно? За умови простою (коли квартира не приносить дохід у вигляді платежів за оренду), говорити про які-небудь вигоди проблематично. За винятком, хіба що, цілості майна та підтримці первісного вигляду квартири.

Ми розповіли Вам про сезонності угод на ринку оренди нерухомості. Тепер Ви знаєте не тільки про те, коли вигідніше здавати квартиру, але і розумієте можливі ризики, пов’язані з бажанням отримати високий прибуток. Рекомендуємо Вам виважено підходити до питання пошуку орендарів, – зручно і швидко вирішити цю задачу Ви завжди можете на сайті проекту Стериум.

842
Твітнуть

Читати схоже

Як і які податки треба платити зі здачі квартири

Як обчислити площу квартири

Платежі при оренді: комісія, аванс або депозит?