Все ще роздумуєте над тим, який зробити кухню у вашій квартирі? Класичні рішення здаються Вам далекими від ідеальних? Тоді пропонуємо розглянути в якості альтернативного варіанту скандинавську стилістику, – як знати, може саме така кухня стане втіленням Вашої мрії.

Особливості стилю

Скандинавську кухню складно переплутати з якою-небудь іншою. І тому є своє пояснення, – явні прикмети стилю:

  • натуральні матеріали стають переважаючими, в той час як штучні не вітаються зовсім (у скандинавських країнах їм просто немає місця);
  • світлі відтінки в інтер’єрі задають загальний настрій (шведи, фіни, а також жителі Норвегії не завжди можуть порадіти тому, що їм достатньо природного освітлення, а тому воліють світлу колірну гамму);
  • простота і лаконічність (матеріали, аксесуари, предмети інтер’єру кухні – у всьому Ви відчуєте легку невимушеність і відсутність химерності);
  • практичність і функціональність;
  • простір (відсутність зайвих предметів дозволяє домогтися відчуття достатньої кількості вільних квадратних метрів навіть в умовах невеликої кухні).

Обробка приміщення

Основне навантаження при створенні стилю, властивого країнам Скандинавії, виконує оздоблення приміщення. Для того, щоб результат був максимально наближений до бажаного, віддайте перевагу натуральним матеріалам, і не виключайте застосування грубих текстур і рельєфів для вирішення певних завдань.

Зверніть увагу на те, що шпалери краще не використовувати при обробці стін. Кращим варіантом тут стане фарба. Причому, в ідеалі, матова. Вибирайте відтінок в залежності від того, які меблі плануєте встановити в кухні. Скандинавський стиль відрізняє використання білого кольору. Тому, якщо Ви вирішите зробити стіни білими, це буде перевагою.

Пол краще всього зробити з дощок. Світлі породи дерева тут виявляться як не можна до речі, чи можна використовувати бежеві тони підлогової фарби. Відмінним рішенням стане також ламінат. Тільки пам’ятайте про те, наскільки важливий ефект природних зрізів, деревної структури. Якщо Вам важливо заощадити кошти на ремонт кухні, то можна спробувати знайти відповідний за характеристиками лінолеум.

Актуальний для скандинавського стилю і підлога з каменю або плитки. Єдиним мінусом стане прохолодна поверхню, – вирішити проблему можна за допомогою встановлення системи підігріву. Тепла підлога стане запорукою комфортного відчуття, всупереч своєму холодному зовнішнім виглядом. Атмосферу тепла і затишку у таке приміщення привнесуть деталі, про які ми розповімо трохи нижче, а поки поговоримо про стелях.

Тут важливо уникати різких колірних контрастів, – виділити стелю можна за допомогою штучних балок (пустіть їх по ширині приміщення з певним інтервалом). Пам’ятайте про достатньому освітленні: ідеальним рішенням стане точкова система стельових світильників. Також корисно буде доповнити обідню зону кількома освітлювальними приладами. Подбайте і про додатковому освітленні стільниці для приготування їжі, а також миття.

Вибираючи меблі, звертайте увагу на масивні предмети, позбавлені структурних деталей. Тобто, в якості обіднього столу підійде стільниця на стійких ніжках, а стільці нехай будуть простими, бажано, з дерева. І ніякої оббивки, максимум, це знімні деталі (сидіння). Для зберігання підійдуть підлогові або підвісні ящики. Дизайн повинен бути мінімалістичним, а фурнітура непомітною.

Зонування скандинавської кухні: за і проти


Переваги зонованого простору очевидні: у кожній частині приміщення своя навантаження. Але при цьому для кухні в скандинавському стилі підійде варіант максимальної віддаленості однієї зони від іншої. Самих же перегородок бути не повинно. Тому основне завдання: збереження відчуття простору.

Якщо місця мало, то постарайтеся розосередити зони приготування їжі і обідній стіл – додайте їх біля суміжних стін, або поставте стіл посередині кухні.

Іншими словами, спроба зонувати приміщення обернеться для Вас втратою загального ефекту скандинавського стилю. Тоді як єдині поверхні, укупі з відсутнім просторовим розподілом, додасть вашій кухні особливої атмосфери.

І на завершення скажемо про вікна: постарайтеся зробити їх більшими, а рами, по можливості, дерев’яними. Фіранок може не бути зовсім, або їх роль віддайте прозорому невагомому текстилю. Основне його завдання: захистити приміщення від сторонніх поглядів. Однак, за умови, що Ви купили квартиру на останніх поверхах, або якщо йдеться про заміському будинку і сусідні ділянки віддалені від вашого, можна сміливо відмовитися від фіранок.

Ми розповіли Вам про те, якою може стати кухня, виконана в стилістиці країн Скандинавії. І якщо мотиви скандинавського стилю Вам близькі, тоді ми сподіваємося, наш матеріал допоможе у створенні вашої ідеальної кухні.

1073
Твітнуть

Читати схоже

Чим відрізняється блочний будинок від панельного?

Що таке квартира-бельетаж?

Що таке квартира готельного типу?