Ви вирішили провести в квартирі капітальний ремонт, або стали власником прекрасної новобудови, де маєте намір втілити в життя сміливі інтер’єрні побажання? Попутно роздумуєте над типом планування ванної? Ми розповімо про те, якими вони бувають, і як правильно вибрати серед них кращий варіант.
Завдання створення комфортного і зручного простору у ванній призводить до двох рішень: об’єднати її з санвузлом, або організувати два самостійних приміщення. Якого рішення віддати перевагу, – одвічне питання. Примітно і те, що власники роздільної ванної кімнати і туалету, найчастіше, мріють про те, щоб їх поєднати. І, навпаки, тим, у кого вдома суміщений санвузол, хочеться його скоріше «розвести по різних берегах».


Оптимальна кількість санвузлів в житловій квартирі і типи ванних кімнат


Перш ніж приступити до ремонту, потрібно зрозуміти, скільки приміщень особистої гігієни потрібно в квартирі. Для цього зверніть увагу на наступні моменти:

 • число мешканців квартири
 • рід діяльності і образ кожного з них
 • наявність домашніх тварин


В сім’ї більше чотирьох осіб? Робіть вибір на користь декількох санвузлів. Якщо тільки Ви не розвідник або археолог, і не проводите велику частину часу за межами дому. Подібні планування, з урахуванням розміщення декількох санвузлів у межах одного житлового приміщення, притаманні великогабаритному міському житлу.


Зручний варіант декількох санвузлів, коли в будинку є домашні тварини. Адже після прогулянки в дощову погоду вашим улюбленцям також може знадобитися привести себе в порядок. Причому, краще до того моменту, поки результат негоди не виявить себе на стінах і меблів квартири. Сучасні проекти ванних кімнат нерідко пропонують додатковий санвузол оснастити ще й спеціальної міні-душовою для чотириногих друзів.


А тепер давайте розглянемо, якими можуть бути ванні кімнати. До звичної для багатьох порівняльній характеристиці: «великі і маленькі», додамо ще «роздільні і суміщені».

Суміщений санвузол – зручно чи ні


З числа явних переваг приміщення, де спільно встановлені ванна і туалет, слід назвати додатковий вільний простір. Його можна використовувати з користю для справи: наприклад, встановити душову кабіну або поставити сушильну машину (в доповнення до пральної). Тут же можна буде дати волю дизайнерським можливостям. Простий і ергономічної з позиції витрати часу стане прибирання такого приміщення. Крім економії часу, Ви можете заощадити на будівельних і оздоблювальних матеріалах.
При цьому відсутність самостійної ванної призводить до виникнення «черги біля дверей». Особливо це питання актуальне для сімей з дітьми. Вирішивши прийняти розслаблюючу ванну, Ви можете зіткнутися з необхідністю чути шум включеної пральної машини. Або з епізодичним постукуванням у двері. Якщо комусь також потрібно опинитися всередині ванної кімнати, а не зовні. Істотним недоліком стає висока вологість суміщених ванних кімнат. Важлива хороша система вентилювання.


Таким чином, рішення на користь зручності або його відсутності, при використанні суміщеного санвузла, буде прямо залежати від конкретної ситуації та життєвих моментів власника квартири.


Корисні характеристики та недоліки окремих приміщень


З числа вагомих переваг, якими наділені власники квартир з окремими ванними кімнатами, на перший план виходить зручність. Вам не доведеться чекати своєї черги, щоб прийняти ванну, поки хтось знаходиться в приміщенні з зовсім іншими цілями.


Є можливість планування розміщення сантехніки таким чином, щоб максимально розширити невелику ванну кімнату. Корисний такий варіант і з позиції санітарних норм. В окремих приміщеннях простіше домогтися оптимального рівня вологості.
До недоліків можна віднести надмірну компактність туалету. Іноді на частку цього приміщення доводиться площу трохи більше квадратного метра. Що робить неможливим розміщення тут раковини. А це, погодьтеся, не самий приємний результат.


Крім того, у людини, вимушеного перебувати в невеликому замкнутому просторі, може з’явитися відчуття дискомфорту. Дивіться, яким чином можна вирішити проблему нестачі місця в маленькій ванній.


Для того щоб уникнути негативних наслідків використання суміщених або роздільних ванних кімнат, дизайнери рекомендують дотримуватися кількох простих правил.


Універсальні правила планування та зонування ванних кімнат


 • обов’язковий аналіз вихідних даних для проектування приміщення
 • складання переліку необхідних сантехнічних приладів
 • застосування ширм для зонування простору
 • створення композиційного центру

Докладний аналіз дозволить грамотно організувати всі інженерні комунікації і запобігти проблеми з системою вентилювання. А список предметів для оснащення ванної кімнати дасть привід, ще раз зважити всі «за ” і «проти» щодо поєднаного або роздільного приміщення.


Що стосується зонування простору та організації композиційного центру, – це універсальний метод для створення гармонійного приміщення. Завдяки ширм або перегородок, Ви зумієте успішно відокремити місце, де розміщені пральна машина або унітаз, від ділянки, який відповідає за відпочинок і водні процедури. Центром композиції, виступає найбільш великий або значущий об’єкт (ванна або душова кабіна). Поблизу нього організовуються невеликі корисні зони (для прання білизни, зберігання речей).

5 порад по вибору на користь конкретного рішення для ванної кімнати


 • прислухайтеся до власного думку

 • робіть вибір, виходячи з кількості мешканців квартири

 • продумайте дизайн-проект ванної

 • співвіднесіть бюджет з імовірним варіантом планування

 • дійте
 • Ми розповіли Вам про те, якими бувають ванні кімнати. У чому переваги і недоліки кожної з них. А також привели практико-орієнтовані поради, які, сподіваємося, допоможуть Вам стати щасливим володарем зручної і функціональної ванної кімнати.

  1504
  Твітнуть

  Читати схоже

  Чим відрізняється блочний будинок від панельного?

  Що таке квартира-бельетаж?

  Що таке квартира готельного типу?