Вам потрібно продати квартиру, але в ній є зареєстровані мешканці? Причому, Ви є власником житла, а про місцезнаходження інших мешканців вже давно нічого не знаєте, так як вони або він/вона, наприклад, переїхали в інше місто або країну. Стериум зібрав корисну інформацію, яка допоможе Вам при врегулювання такого питання.

Діємо у відповідності з законом

Згідно з Цивільним Кодексом України, відсутність за місцем проживання особи, протягом одного календарного року (без поважної причини), може стати законною підставою для його виселення, згідно із судовим постановою. Зрозуміло, за умови, що особа не є правовласником щодо житлового майна.

Отже, якщо часові інтервали відсутності людини дотримані, готуємо звернення в суд. Тут важливо розуміти, що необхідно навести вагомі аргументи, які підтвердять фактична відсутність зареєстрованого мешканця за місцем прописки. Одних словесних формулювань в такому питанні буде явно недостатньо.

Для успішного представлення доказів у суді доведеться докласти зусилля: запросити комісію з Жеку, щоб скласти акт про відсутність прописаного мешканця. Зверніть увагу, що суд прийме цей довід лише у разі, якщо протягом року подібні огляди квартири і складання акта проводилося не менше трьох разів.

Також слід опитати сусідів (не менше двох-трьох чоловік). І з їх слів скласти документ, що встановлює:

 • факт знайомства сусідів з особою, яка належить виписати
 • можливе підтвердження того, що власник житла ніяк не перешкоджав проживанню в квартирі став “незручним” мешканця
 • Подібні опитування носять добровільний характер і можуть бути складені у довільній формі. При цьому, щоправда, слід обов’язково вказати ПІБ того, хто надає інформацію про відсутність виселяється людини, а також зафіксувати адресу його проживання.

  В якості поважних причин тривалої відсутності суд може визнати наступні:

  • служба в армії
  • робота за контрактом за межами країни
  • профілактичне лікування
  • перебування під вартою або позбавлення волі в кримінально-процесуальному порядку

  Непроста історія

  Найбільш важкою ситуація може виявитися за умови перебування людини, якого хочуть виписати з квартири, в місцях позбавлення волі. Навіть якщо суд винесе рішення про виписку (що здається найменш ймовірним результатом), у людини, після повернення на свободу, право на подання зустрічного позову. Для відновлення прав на користування житловим майном.

  Слід пам’ятати про права на проживання в квартирі неповнолітніх дітей. Для того, щоб виписати з квартири дитини, яка не досягла віку 14 років, потрібно згоди на те батьків. Нотаріуси, при реєстрації угод з майном, де задіяні інтереси дітей, попросять у власника житла згоду з боку органів опіки та піклування. В іншому разі угоду просто можуть визнати недійсною.

  Для судового розгляду будуть важливі такі документи:

  • папери, що підтверджують право власності на квартиру
  • підтвердження соціального статусу выписываемого мешканця (можливе свідоцтво про шлюб)

  Значимим є факт непорушності права приватної власності. А це означає, що, з одного боку, закон на стороні власника житла. І, разом з цим, якщо у іншого жителя (виселяється з квартири) присутній право власності на майно, у суду не буде вагомих підстав для постанови про виписку.

  Таким чином, важливо гранично точно розуміти, наскільки правомірні Ваші дії по відношенню до особи, яка більше не проживає в квартирі, але все ще прописано в ній. В ході судових процесів нерідко з’ясовується, що позивач, при підготовці звернення, не взяв до уваги протиправність власних дій.

  Рекомендується звернутися до професійного юриста, який дозволить врегулювати питання з найменшими втратами. Як моральними, так і фінансовими.

  Правильно складене позовну заяву, достовірні свідчення сусідів і дотримання всіх правових норм дозволить Вам благополучно залагодити ситуацію.

  Пам’ятайте ще й про те, що в кожній конкретній ситуації значущим стає індивідуальний підхід і увага до деталей. Не виключено, що Ваша конкретна історія має свої нюанси, які неможливо не враховувати.

  Тепер, у випадку, якщо Ви замислюєтеся, наприклад, про продаж квартири, постарайтеся заздалегідь подбати про питання виписки осіб, що в ній не проживають. Попередньо, зрозуміло, оцінивши ступінь правомірності своїх дій. А наш матеріал, сподіваємося, допоможе Вам у цьому.

  1490
  Твітнуть

  Читати схоже

  Як і які податки треба платити зі здачі квартири

  Як обчислити площу квартири

  Платежі при оренді: комісія, аванс або депозит?