Навіть у кризу можна швидко і вигідно продати квартиру. Щоб привернути увагу покупця і встановити адекватну ціну, скористайтеся рекомендаціями експертів.


1. Вивчіть пропозиції на ринку.


Проблему ціноутворення та пошуку покупця іноді вирішує досвідчений агент. Власники вторинного житла, які не співпрацюють з ріелторами, освоюють ринок самостійно. З чого потрібно почати?


Порівняння – важлива умова ціноутворення. Бажаючи продати квартиру, вивчіть оголошення від власників схожих об’єктів. Врахуйте, що в кризу платоспроможний попит різко знижується, тому продавці готові запропонувати дисконт у розмірі 10-15%. Втім, фахівці не просто аналізують цифри, але і роблять висновок про адекватність цінових запитів.


Прогнозуючи строки продажу і ціни, експерти враховують різні фактори:


– фактичні ціни продажу;

– цінову динаміку;

– тенденції ринку;

– частоту переглядів;

– терміни експозиції.
Експерти Sterium рекомендують переглянути 3D-тури схожих об’єктів і оцінити відповідність квартири її вартості. А ставши “таємним покупцем”, ви можете перевірити готовність конкурентів до торгу.


Якщо ви хочете продати квартиру задля купівлі іншого об’єкта, зосередьте увагу на потенційних «встречках». Розглянувши хоча б кілька пропозицій, ви зможете визначити ціновий діапазон і величину знижок.


2. Збір документів.


Документи для продажу квартири потрібно готувати заздалегідь. Покупець навряд чи захоче чекати, поки ви вирішите «паперові» питання. Тим більше, відсутність необхідних документів може викликати підозри у нечесності продавця.


Надаючи іпотечний кредит, банк проводить експертизу правовстановлюючих документів. Збираючись продати квартиру, підготуйте пакет документів, в яких відображено її юридична історія з моменту приватизації. Мова йде про копії свідоцтв про власність, оформлених на підставі договорів дарування чи купівлі-продажу, свідоцтва про право спадкування.


Права та обмеження щодо власника вказані у виписці ЕГПР – замовте її при відсутності вищезазначених документів. Виписка повинна бути не більше ніж місячної давності – такі вимоги банків та нотаріусів. Доведеться регулярно оновлювати документ, оскільки за такий термін складно оформити угоду.
Житло знаходиться у спільній частковій власності? Тоді потрібна довіреність на відчуження, збір документів для продажу квартири, здійснення розрахунків. Така міра необхідна, якщо можливо тривале відсутність інших власників.


3. Заявіть про себе.


Збираючись розмістити оголошення, багато власників не піклуються про докладному описі і обмежуються загальними фразами. Не повторюйте їх помилок! Вкажіть якомога більше інформації. Вартість і місце розташування об’єкта, інфраструктура в районі, віддаленість від транспортних розв’язок, особливості планування, побутові умови – все це цікавить покупців.


Уявіть, що ви не продаєте, а купуєте житло. Які характеристики об’єкта ви вважаєте найбільш важливими? На що зверніть увагу, переглядаючи оголошення? Вживаючись в роль покупця, ви зможете об’єктивно порівняти свою квартиру з іншими лотами і виділити її переваги.
Перед тим як розмістити оголошення про продаж, визначте зручний час для телефонних розмов і зустрічей з покупцями. Приділіть увагу питання приватності: якщо велика кількість дзвінків від невідомих абонентів викликає дискомфорт, краще придбати додаткову сім-карту.


4. Презентація квартири.


Покупець хоче отримати детальну інформацію, не відходячи від монітора, тому опис квартири потрібно доповнити якісними фото.


Вирішивши продати квартиру без меблів, можна обмежитися парою знімків, які характеризують інтер’єр (багато власників акцентують увагу на кімнаті і кухні). Втім, такий підхід до презентації квартири застарів. Sterium пропонує організувати віртуальну екскурсію для покупців за допомогою 3D-тури. Так, користувачі сайту зможуть розгледіти кожен куточок квартири. Покупці навіть зможуть оцінити вигляд з вікна. Sterium доповнює оголошення знімками навколишнього оточення: під’їзду, будинку, паркування, дитячих майданчиків, зелених зон.


Докладні анкети і віртуальні екскурсії приносять користь не тільки покупцям. Отримавши максимум інформації, відвідувачі сайту не будуть дзвонити вам заради уточнення деталей. Ви заощадите час, приймаючи дзвінки лише від зацікавлених покупців. Крім того, оголошення з 3D-туром завжди виглядають виграшно. Ще одна хороша новина для бажаючих продати квартиру: виклик фотографа, підготовка 3D-тури і публікація оголошень – ці послуги безкоштовні!


5. Побутові переваги.


Якщо ви маєте намір залишити меблі і комплект побутової техніки, можете встановити більш високу ціну. «Заходь і живи» – квартири цієї категорії часто приваблюють покупців, чий бюджет спустошив іпотечний кредит. Вони не відразу можуть облаштувати свій побут, а тому сприймають меблювання як антикризовий бонус. Факт передачі техніки і предметів інтер’єру підтверджується переліками та додатками до договору.


Тільки не треба імітувати наявність меблів. Старенький сервант і старі крісла нікого не вразять. Позбавтеся від зайвих предметів обстановки – без них квартира здасться просторіше.6. Не розслабляйтеся!


Боротьба за покупця передбачає роботу над помилками. Навіть грамотно складене оголошення не гарантує успіху – треба ще й вчасно коригувати цінові запити. Якщо покупці активно переглядають оголошення, але не поспішають дзвонити і призначати зустріч, адаптуйте вартість квартири під ринкові реалії. Швидше за все, споживачі вирішили, що ціна завищена.


Відсутність телефонних дзвінків може бути результатом неуважності. Іноді користувачі забувають активувати/оновити оголошення.


Навіть у кризу нові пропозиції з’являються часто, тому фахівці Sterium рекомендують проводити моніторинг публікацій. Порівнюйте своє оголошення з іншими. Щоб воно завжди виглядали виграшно, потрібно вчасно актуалізувати інформацію.
Якщо термін експозиції квартири затягнувся, не варто впадати у відчай. Затишшя може раптово змінити підвищена купівельна активність – дану тенденцію експерти спостерігають в останні роки. Слідкуйте за подіями на ринку та не втрачайте сприятливі моменти.

623
Твітнуть

Читати схоже

Як і які податки треба платити зі здачі квартири

Як обчислити площу квартири

Платежі при оренді: комісія, аванс або депозит?