При купівлі житла завжди незайвою буде інформація про площі квартири. Тим більше що продавці часто перебільшують її розмір. Щоб визначити точні показники, потрібно вміти розрізняти різні поняття площі квартири і знати про приміщення, які входять в ту чи іншу площу.


Площа квартири — це одна з найголовніших її характеристик, яка приймається до уваги в багатьох ситуаціях: при оформленні дозволу на перепланування, при купівлі або продажу квартири, а також при розрахунку комунальних послуг. Існує два поняття: загальна та житлова площа.


У документах, одержуваних разом з ордерами і ключами на квартиру, повинна бути записана вся інформація про житлової та нежитлової площі, але на практиці часто доводиться проводити повторні розрахунки.
В офіційних документах площі деяких приміщень записуються не в повному обсязі, а перемножуються на понижуючі коефіцієнти, наприклад, для лоджії цей коефіцієнт дорівнює 0,5, а для балкона і тераси — 0,3. Понижуючі коефіцієнти застосовуються до неопалюваним приміщенням.


Знати точну площу нежитлових приміщень потрібно для обчислення загальної площі квартири.


Є ще поняття опалювальної та неопалюваній площі квартири.


Як виміряти площу різних приміщень або знову в школу


Житлова площа квартири – це сума площ усіх кімнат, і тільки кімнат. В її розрахунках не враховуються підсобні приміщення (кухня, коридор, санвузол, комори), а також будь-які неопалювані закутки вашої квартири..


Якщо кімната має прямокутну форму, то досить виміряти довжину і ширину по підлозі, а потім перемножити ці значення. Всі приміщення вимірюються по внутрішніх стінах уздовж плінтуса.


Однак не всі кімнати – правильні прямокутники, з деякими доведеться помучитися, пригадуючи шкільну програму.


Для проведення розрахунку знадобиться:

  • рулетка
  • олівець
  • калькулятор

Якщо ж форма кімнати досить нестандартна, то для зручності розрахунків рекомендується нарисувати її схему на аркуші паперу. Далі потрібно розділити кімнату на малюнку на декілька простих фігур. Так, крок за кроком визначаючи площа всіх фігур, з яких складається вся кімната можна отримати загальний результат.

Сім разів відміряй – один раз помножь

Так, якщо одна з фігур, з яких складається кімната має форму прямокутного трикутника, можна використовувати формулу: S = (A*B) / 2, де S — площа трикутника, А і В — довжини катетів.

Якщо трикутник не прямокутний, для розрахунку його площі використовується не менш забута формула:

Ѕкомнаты = √ (P(P -A) х (Р – В) х (Р – С)), де Р – півпериметр трикутника, в той час як А, В, С – довжини його сторін.

Півпериметр трикутника обчислюється наступним чином: Р = (А + В + С) / 2

Але що робити, наприклад, з круглими залами?

Площа кімнати у формі кола обчислюється за формулою:

S кімнати = πR2, де R – радіус. Якщо кімната має форму півкола, не забудьте, що результат потрібно поділити навпіл.

Але навіть в самих правильних прямокутних кімнатах існують деякі особливості. У площа квартири не входять:

  • ніші висотою не менше 1,8 м;
  • печі або каміни;
  • площа під сходовим проходом якщо висота від підлоги до нижньої частини сходів не більше 1,6 м ;
  • арочні отвори шириною менше 2 м.

Якщо в кімнаті є ніша, виступ, або ж вентиляційна шахта, необхідно прийняти їх до уваги при розрахунках. Якщо це ніша в стіні, то площа кімнати збільшиться. Виступ же, навпаки, «з’їсть» квадратуру кімнати.
Для вимірювання сторін ваших прямокутників, трикутників і інших архітектурних фантазій можна взяти саму звичайну рулетку. Не поспішайте, виробляючи всі вимірювання і розрахунки. Якщо ви вирішили використовувати лазерну рулетку, зверніть увагу на те, щоб її промінь був направлений строго перпендикулярно стіні. В іншому випадку можлива похибка в результатах.

9888
Твітнуть

Читати схоже

Як і які податки треба платити зі здачі квартири

Платежі при оренді: комісія, аванс або депозит?

Домашнє тварина в квартирі – якого вихованця вибрати?