На сьогоднішній день покупка квартири – це одна з найважливіших подій в житті людини або цілої сім’ї. Насамперед значущість цієї події пов’язана з тією, часом, величезною сумою грошей, яка фігурує при купівлі-продажу. Традиційно, великі гроші – приманка для шахраїв або просто недобросовісних продавців.


Щороку в судах України розглядаються десятки справ, в результаті яких договору купівлі-продажу нерухомості визнаються недійсними. В результаті, продавець отримує назад свою квартиру, а ось покупець ризикує залишитися ні з чим. Тому головне правило при покупці квартири – потрібно бути гранично уважним до найдрібніших деталей.

6 кроків назустріч своїй квартирі

1. Зрозуміло, що для того, щоб придбати квартиру, потрібно її спочатку знайти.


Ту квартиру, яка буде відповідати всім або хоча б багатьом вашим вимогам, вам буде не тільки по кишені, але й по серцю. Потрібно чесно визнати, що зробити це непросто. Зазвичай це займає чимало часу: потрібно обійти або зателефонувати агентства, повивчати оголошення, переговорити по телефону з десятком людей. Після цього настає стадія переглядів. Щовечора після роботи вас чекає подорож по різних вулицях міста, очікування ріелторів під парадної та огляд «наживо».


Найнеприємніше, що більшість таких оглядів стають справжнім розчаруванням. Тому що ваше з ріелтором уявлення про хороший стан квартири може зовсім не перетинатися ні в якій площині. Скоротити ці дві стадії і заощадити свій час, ви зможете, скориставшись 3D-турами на сайті Sterium.com. Ви побачите не просто оголошення про продаж квартири, а саму квартиру, зможете буквально пройти по ній, заглянути в кожну кімнату.


2. Другим кроком буде перевірка продавця.


Першим ділом потрібно побачити паспорт власника квартири. Далі не буде зайвим придивитися і до самого продавця. Ознаки зловживання алкоголем або неадекватності сигналізують про небезпеку. На підставі того, що власник недієздатний, правочин може бути згодом оскаржена. Тому краще відмовитися від такої квартири, а якщо хочеться, то вести власника в психоневрологічний або наркологічний диспансер. Потрібно убезпечити себе довідками про осудність продавця.


3. Після того, як особистість продавця підтверджена, перевірте сторінку прописки. До речі, продавець може бути не прописаний у цій квартирі, адже він може бути щасливим власником декількох квартир. Тому вимагайте свідоцтво про право власності на квартиру, договір купівлі-продажу, свідоцтво про право на спадщину, акт про приватизацію. У разі, якщо є співвласники, потрібно нотаріально завірений їх згоду. Якщо квартира була придбана після вступу в шлюб, знадобиться згода другої половини. Дозвіл опікунської ради буде потрібно у випадку, коли в квартирі прописаний неповнолітній.


4. Похід з продавцем в ЖЕК. Бажано, щоб на момент угоди у квартирі не був ніхто прописаний. Однак часто умовою угоди обмовляється виписка продавця протягом тижня або двох після операції. Для того, щоб переконатися, що в квартирі ніхто не зареєстрований, такий похід за формою №3 потрібно зробити, не відкладаючи в довгий ящик.


5. Покажіть документи перевіреного нотаріуса. Як би уважні ви не були, часто звичайній людині важко розпізнати підробки і хитромудрі пастки. У фахівців очей досвідчене набагато краще. Обов’язково зробіть запит в Єдиний реєстр судових рішень, щоб з’ясувати, чи не була ця квартира раніше предметом судових розглядів. Якщо раптом була, порадьтеся з нотаріусом з приводу можливості відновлення справи за нововиявленими обставинами.


6. І нарешті, перевірте історію цієї квартири. Якщо ваш продавець сам недавно купив цю квартиру, це вже привід вивчити обставини цієї угоди купівлі-продажу. Будьте уважні: якщо квартира протягом трьох років кілька разів переходила з рук у руки, простіше з нею не зв’язуватися.


Це далеко не весь перелік документів, необхідний для оформлення угоди купівлі-продажу, але це ті довідки, які вам необхідно бачити перш, ніж зважитися на операцію.


І ще кілька порад


Якщо ви готові до операції, потрібно приділити увагу правильному оформленню документів. Зверніть увагу на коректне написання ПІБ сторін, а також адреси об’єкта нерухомості. Помилки в цих даних можуть дорого коштувати. Не ризикуйте з зменшенням вартості квартири. У разі судової тяжби ви отримаєте ту суму, яка вказана у договорі. Перш ніж підписувати договір і віддавати кровно зароблені гроші уважно перечитайте і скрупульозно все перевірте.


Пам’ятайте, що найкраща профілактика проти шахраїв – серйозність, увагу, розсудливість і відсутність бажання заощадити на фахової юридичної допомоги.1108
Твітнуть

Читати схоже

Як і які податки треба платити зі здачі квартири

Як обчислити площу квартири

Платежі при оренді: комісія, аванс або депозит?