Ви робите ремонт у квартирі і не знаєте, які труби краще підійдуть для системи водопроводу? Сьогодні Стериум розповість про різновиди водопровідних труб, а також про те, які у них є переваги і недоліки. Упевнені, це дозволить Вам зробити вірний вибір на користь якісної системи водопостачання.

Види труб і термін їх експлуатації


Незважаючи на удавану різноманітність водопровідних труб, всі їх можна розділити на кілька основних видів (в залежності від матеріалу, з якого виготовлена труба):

 • сталеві
 • мідні
 • поліпропіленові
 • металопластикові
 • сталеві оцинковані
 • Найбільш “довгограючими” на ринку водопровідних комунікацій визнані мідні труби. Термін їх експлуатації розрахований практично на 100 років. Але більш надійною є цифра в 75-80 років. Подальша експлуатація може стати свідомо проблемною. Не виключені корозії, пошкодження стінок труб.

  Не менш надійними є труби з поліпропілену. Вони будуть служити Вашій квартирі до півстоліття. Металопластик, в середньому, витримує до тридцяти років служби. А вироби зі сталі орієнтовані на часовий проміжок експлуатації в чверть століття.

  Правила вибору труб – розглядаємо на прикладах

  Коли перед власником квартири стоїть завдання купити водопровідні труби, він дотримується трьох простих правил:

 • оцінює технічні характеристики труби
 • визначає якість майбутніх водопровідних комунікацій
 • співвідносить вартість з особистим бюджетом
 • Надійна водопровідна система із сталевих труб

  Від того, наскільки всі три базові правила успішно застосовуються при виборі конкретних видів труб, буде залежати результат ремонту Вашої квартири. Припустимо, Ви зупинилися на варіанті сталевих труб. Які тут можуть бути труднощі?

  Одним з головних недоліків сталевої труби стане її висока схильність до корозійних процесів Найменше порушення цілісності захисних покриттів, що оберігають зовнішню поверхню труби, почнеться поступове руйнування матеріалу. Непростим є і монтаж водопровідної системи з використанням сталевих труб. Доведеться вдатися до допомоги зварювальних інструментів.

  Перевагами в цьому випадку стають хіба що відносно недорога вартість труб із сталі, їх висока ступінь стійкості перед механічними пошкодженнями, і, відповідно, можливість зробити надійний водопровідну систему.

  Однак, більш підходящим для водопроводу варіантом стає використання цинкового захисного шару. Тобто, ми говоримо про сталевих оцинкованих трубах. Будучи нанесеним на зовнішню і внутрішню сторони труби, цинк протистоїть засмічення труб і підвищує їх стійкість до зовнішніх впливів хіміко-фізичного характеру.

  Істотним мінусом такого варіанту стає цінова політика. Крім того, оцинковані труби несумісні з деякими деталями з кольорових металів (в силу хімічних реакцій). Звідси і поступове зняття оцинкованих труб з масового виробництва/застосування та пошук альтернативних варіантів.

  Мідні труби: надійно, але не кожному по кишені

  Поширеними в Європі вважаються мідні труби. Їх переваги зводяться до кількох значущим для власника квартири моментів:

  • довгий термін експлуатації
  • відсутність корозії
  • стійкість до пошкоджень зовні і всередині відкладень

  Але проблемою стає знову-таки факт непомірно високої вартості подібного виду матеріалів. Їх не завжди просто відшукати в роздрібному продажі, а купувати мідні труби в оптовому масштабі рядовий покупець просто не готовий. Крім цього не найзручнішим є монтаж мідних конструкцій. Іноді виникають проблеми при пошуку додаткових (з’єднувальних елементів.

  Металопластикові труби проти поліпропіленових

  В силу перерахованих вище особливостей труб з різних матеріалів, жителю квартири більш розумно буде вибирати між металопластиковими або ж поліпропіленовими трубами. Відразу скажемо, що перший варіант більш доцільний для дачного або заміського будинку. Тоді як оптимальним варіантом для квартири стануть водопровідні труби з поліпропілену.

  Переваги

  Недоліки

  Металопластикові

  Хороший зовнішній вигляд

  Зручність монтажу

  Доступність з’єднувальних деталей

  Не проводять електричний струм

  Прийнятна ціна

  При зміні температури води втрачають стійкість з’єднувальних елементів

  Не стійкі до механічних пошкоджень

  Поліпропіленові

  Акуратний зовнішній вигляд

  Швидкий монтаж

  Стійкість до корозії

  Простота ремонту (в аварійних ситуаціях)

  Акуратні і надійні стикувальні елементи

  Прийнятна ціна

  Місця з’єднань труб не є розбірними

  Отже, ми розповіли Вам про те, якими бувають труби. Позначили вагомі переваги і недоліки труб з різних матеріалів. Бажаємо Вам успішно зробити вибір на користь якісної водопровідної системи.

  674
  Твітнуть

  Читати схоже

  Чим відрізняється блочний будинок від панельного?

  Що таке квартира-бельетаж?

  Що таке квартира готельного типу?