Третя хвиля продажу заставної нерухомості від українських банків обіцяє бути більш цікавою. Перші два виходи застав в цьому році, що відбулися в лютому, і в кінці квітня-травні принесли, в більшості, комерційні об’єкти. На літо ж обіцяють масштабну “розпродаж” житла.Зараз в аукціонах Фонду гарантування вкладів (ФГВФО) бере участь 15 банків. За даними внутрішнього джерела до липня велика частина установ представить списки лотів, що складаються з житлової нерухомості: квартир, котеджів, будинків. Орієнтовна цифра не називається, але анонсовано не менше тисячі об’єктів.


Чого чекати від реалізації заставного майна в Україні?


Коротко – нічого особливого. Як показує практика попередніх аукціонів, виставляються, в основному, об’єкти з Київської області, рідше – Дніпропетровської і Полтавської. Таким чином, одеситам аукціон нецікавий як такої, якщо тільки вони не збираються прикупити споруду десь в околицях Кременчука. На аукціонах, заявлених на 10-20 червня 2015 року жодного об’єкта з Одеської області не значиться.


Ціна теж відрізняється від сокровенних мрій. На грі з курсовою різницею банки спробують повернути собі всю суму заборгованості.


Третій камінь спотикання – особливості придбання такого об’єкта. Навіть якщо вартість об’єкта буде нижче середньої ціни на квартири в Одесі, додаткові витрати можуть виникнути нізвідки. Точніше, із спорів про належність майна. Адже стягнення застави в досудовому порядку ніхто не відміняв. А знайти “чистий” продаж заставної квартири від банку, за словами юристів, чиста удача, ймовірність якої навряд чи перевищує 0,5%.791
Твітнуть

Читати схоже

Як відбувається процес купівлі квартири

Ринок нерухомості Одеси в 2016 році – прогнози розвитку

Скільки коштує купити однокімнатну квартиру в Одесі у січні 2016 року?