Питання про те, скільки потрібно платити на угоді задають собі усі, хто стикається з купівлею-продажем нерухомості. Sterium підготував зручну довідку по платежах для одеситів.
При реалізації нерухомості на продавця лягає оплата податку з доходів фізичних осіб. У двох випадках продавець не сплачує податок


  • 0% для продажу нерухомості не частіше одного разу за звітний податковий рік, за умови володіння квартирою більше 3 років,
  • 0% з об’єктів, отриманих у спадщину (згідно ст. 172.1 Податкового кодексу)


У разі володіння об’єктом менше 3 років ставка для резидентів становить 5 %, для нерезидентів – 15 %. Податок розраховується від ціни об’єкта, зазначеної в договорі, але не менше оціночної вартості об’єкта, зазначеної у звіті про експертну оцінку.


При купівлі нерухомості на покупця лягає оплата збору в пенсійний фонд. Це 1% від ціни об’єкта.


Такі платежі здійснюються за домовленістю, тобто, вони можуть лягти на плечі продавця, покупця або бути оплачені з якогось загального фонду (у разі, якщо прийнято розділити витрати):


  • плата за оформлення договору та реєстрацію права власності – фіксована сума, законодавчо не визначено, хто повинен платити.


  • державне мито – 1 % від ціни, зазначеної в договорі, законодавчо не визначено, хто повинен платити


Приклад: вартість квартири – 920 тисяч гривень. При укладанні угоди продавець сплатить 46 тисяч гривень, якщо в його власності квартира пробула менше 3 років. Покупець сплатить 9200 гривень у пенсійний фонд. Суму в розмірі 10200 грн (9200 – мито та близько 1000 грн за оформлення) покупець і продавець можуть розділити між собою.


Ми рекомендуємо фіксувати всі фінансові домовленості на папері. Це допоможе уникнути спірних моментів в майбутньому і успішно провести операцію.


Наші рекомендації не є вичерпними. Ситуації при купівлі нерухомості бувають настільки багатогранні, що розумно буде у разі виникнення сумнівів залучати юриста для безпосереднього супроводу угоди.

2063
Твітнуть

Читати схоже

Як і які податки треба платити зі здачі квартири

Як обчислити площу квартири

Платежі при оренді: комісія, аванс або депозит?