Хочете знати, у якому випадку можна попрощатися з власною квартирою? Сьогодні Стериум розповість, саме про це. А також про те, як уникнути настільки райдужною історії.

Перспектива залишитися на вулиці

Для початку давайте дивитися на ситуацію раціонально і розуміти, що бути виселеним з власного житла, – це дуже радикальний захід. І на практиці, до такого розвороту подій доходить вкрай рідко.

Разом з цим, слід пам’ятати, що підвищення тарифів на послуги житлово-комунально сфери призвело до збільшення кількості прострочених платежів. А це значить, число боржників зростає. І щоб стабілізувати ситуацію, владі доводиться шукати альтернативні шляхи вирішення питання. Іноді єдиним дієвим методом виявляється перспектива виселення з свого житла.

Неможливо виселити людину з квартири, яка не приватизована. Для цього просто немає відповідної нормативно-правової бази. Тоді як за умови, що квартира належить власнику, згідно з правом власності, відповідний механізм у законодавстві передбачений.

Розглянемо порядок черговості стягнення боргових зобов’язань з неплатника:

 • накладення арешту на рахунки та банківські вклади
 • опис речей, що представляють матеріальну цінність
 • конфіскація майна
 • Якщо обставини складаються не найкращим для Вас чином, прийміть до уваги той факт, що навіть за умови відсутності платоспроможності, у платника є сім календарних днів для погашення виниклого боргу по оплаті комунальних послуг.

  Як показує практика, в той момент, коли в двері квартири боржників дзвонять судові пристави, і починається опис майна, у мешканців виникає розуміння всієї серйозності того, що відбувається. І в цей момент з’являється непереборне бажання погасити виниклу заборгованість.

  З одного боку, зараз йдеться про підготовку нової редакції Житлового Кодексу України. У документі буде чітко регламентований порядок, так званого, “виселення”. На даному етапі, перспектива втратити власну житлову площу, більше схожа на міф. Тому основним напрямком роботи органів ЖКГ залишається проведення роз’яснювальних робіт і спроба врегулювання питання в позасудовому порядку. З іншого, – є механізми правозахисних організацій, які всіма силами прагнуть не допустити прийняття подібних документів.

  Сума боргу, яка може призвести до прощання з ключами від дверей вашої квартири, становить, на сьогоднішній день, 14 500 грн. Тобто, якщо борг перевищує дану суму, це може стати вагомим аргументом на користь накладення арешту на майно і подальшу його реалізацію. Хоча, питання про те, наскільки справедливо продавати квартири боржників, залишається відкритим.

  Об’єктивна спроба оцінити ситуацію, призводить до наступній картині: своєчасна оплата послуг з водопостачання, електроенергії, тепла і змістом загальнобудинкових територій, дозволяє уникнути перспективи бути виселеним з власного житла. Однак, постійне зростання тарифів, високий рівень цін і непросте становище більшої частини громадян, створюють зрозумілі умови для виникнення серйозних боргових зобов’язань з боку мешканців.

  Що робити, коли виселяють з квартири?

  Як не допустити того, щоб опинитися на вулиці, в буквальному сенсі слова? Тут все залежить від того, яка конкретна життєва ситуація власника “проблемної квартири”. Рішення про те, сплачувати або не сплачувати за комунальні послуги багато приймають, виходячи винятково з того, наскільки обтяжливим це стає для особистого бюджету.

  Важливо відзначити можливість реструктуризації боргів. Для цього Вам потрібно звернутися в ЖКГ і написати відповідну заяву, вказавши об’єктивні причини (дохід нижче рівня прожиткового мінімуму, тимчасова або постійна непрацездатність, тривале знаходження на лікуванні у медичному закладі).

  Отже, Стериум розповів Вам про ключовою причиною, яка може стати приводом для виселення з власної квартири. На жаль, правдивого в подібній перспективі набагато більше, ніж міфічного. Тому, бажаємо Вам фінансової стабільності і можливості планувати свій бюджет таким чином, щоб виключити ризики розгляду питання про конфіскацію нерухомого майна.

  666
  Твітнуть

  Читати схоже

  Як і які податки треба платити зі здачі квартири

  Як обчислити площу квартири

  Платежі при оренді: комісія, аванс або депозит?