У Вас в квартирі або заміському будинку розпочався ремонт, а може Ви зайнялися самостійним будівництвом, і тепер настала черга провести електрокомунікації? Сьогодні ми розповімо про те, яким чином вибрати якісні розетки для дому.

Критерії відбору

Якщо Ви вперше зіткнулися з необхідністю покупки розетки для дому, то зверніть увагу на основні критерії, які важливо врахувати при виборі:

 • тип використовуваної в приміщенні електропроводки (від цього безпосередньо залежить чи розетка зовнішньої, коли корпус виявляється поверх стіни, або ж внутрішньої – корпус, частково, вмонтований в стіну)

 • захищеність корпусу розетки (в залежності від цього показника підбираються рішення для конкретних приміщень всередині квартири – ванна кімната, гардеробна, спальня, кухня, дитяча)
 • заземлюючий провідник (у разі відсутності такого вибирати слід розетки з додатковим заземлюючим елементом)
 • робочі характеристики (величина струму, напруга, частота живильної мережі)
 • штепсельні роз’єми (залежно від того, є чи немає пружини якщо роз’єм з пружиною – це забезпечить додаткову жорсткість/амортизації при включенні/виключенні електроприладів)

Може здатися, що вищеперелічені моменти під силу тільки фахівцеві в області електрики. І, дійсно, при бажанні, Ви можете доручити питання вибору розеток для квартири сторонньому підряднику. В кінцевому підсумку, монтувати розетки, як і прокладати електропроводку, в квартирі, що належить фахівцям в області електричних комунікацій. Іноді буває зручніше відразу передоручити спеціальної компанії подібні питання і пошук рішень для кожного конкретного приміщення (будь то дитяча кімната або вітальня).

Види розеток

Якщо Вам доведеться самостійно купувати розетки в магазині, корисно знати про те, якими можуть бути ці “охоронці електропроводів”.

 • заземлюючі – розетки зі спеціальними вусиками” для підключення заземляючого проводу;
 • з закриваються “шторками” – відмінне рішення для дитячих кімнат (отвори для вилок електроприладів додатково захищені);
 • з таймером (розетки самі припиняють живлення приладу після закінчення планового часу);
 • виштовхуючі (дозволяють витягати вилки електроприладів з допомогою натискання кнопки/важеля)
 • з захисними кришками (підходять для приміщень з високим рівнем вологості)
 • Брати чи не брати?

  Опинившись в магазині, керуйтеся деякими правилами вибору розетки. Насамперед, не слід купувати прилади сумнівної якості. За умови, що Ви опинилися в спеціалізованому магазині, такий момент взагалі не має виникнути.

  Зверніть увагу на інструкцію. Якісні прилади завжди супроводжуються детальною інструкцією, яка описує всі етапи складання і монтажу розетки. Важливо розуміти, яким чином Ви плануєте монтувати розетки в квартирі. Добре, якщо Ви будете знати заздалегідь, скільки електроприладів можуть одночасно знаходитися у включеному стані, в межах однієї кімнати. Не виключено, що буде потрібно детальний план-схема розміщення розеток в приміщенні. Це буде корисно також з позиції правильного розрахунку кількості розеток, необхідних для однієї кімнати.

  Якщо ж інструкція про складання відсутня, а самі розетки справляють враження неякісних (корпус скрипить/деформується, є запах пластику), краще почекати з покупкою. Пам’ятайте про те, що вірно підібрані сховища для виведення електричних проводів до стін, дозволяють не тільки обладнати квартиру електрокомунікаціями, але і додасть надійності Вашій оселі.

  Отже, ми розповіли про те, на що слід звертати увагу при виборі розеток для дому. Бажаємо Вам успішних пошуків і приємних покупок.

  888
  Твітнуть

  Читати схоже

  Чим відрізняється блочний будинок від панельного?

  Що таке квартира-бельетаж?

  Що таке квартира готельного типу?