Робите ремонт у квартирі, і опинилися перед необхідністю вибору плитки для ванної кімнати та кухні? Стериум розповість про те, як правильно вибирати кахель, і яким чином можна перевірити якість плитки ще до того моменту, коли вона виявиться у Вас в квартирі.

Сьогодні в користь керамічної плитки, для обробки кухонних приміщень санвузлів, робить вибір більша частина покупців. Чому цей матеріал став безперечним лідером на ринку? Все цілком просто:

  • широта асортименту
  • висока якість
  • гнучка цінова політика

Однак, опинившись один на один перед нескінченною вервечкою зразків плитки, легко загубитися у всьому її різноманітті. Тому ще до того, як Ви підете в магазин, рекомендуємо визначитися з критеріями вибору.

Вибираємо кахель для кухні

Кухня є одним з тих приміщень у квартирі, яке найбільш схильне до перепадів рівня вологості. А в зоні приготування їжі активно змінюється температура. Отже, плитка для кухні повинна володіти двома універсальними властивостями:

  • бути стійкою до дії вологого повітря (тобто, мати низький показник вологопоглинання)
  • володіти підвищеними вогнетривкими властивостями

І ще один момент, на який необхідно звернути увагу: взаємодія з хімічними реагентами. За умови, що Ви будете часто готувати на кухні, плитка настільки ж часто буде піддаватися водним процедурам, в тому числі, із застосуванням миючих і/або чистячих засобів.

У тому випадку, коли мова йде про підлоговому покритті для кухні, то тут важливі: зносостійкість (існує п’ять класів) і коефіцієнт відображення (тобто, наскільки помітними на поверхні будуть забруднення). Для кухонного приміщення цілком підійде плитка третього класу. Перші два розраховані на підлогове покриття з невеликим рухом по площині (ванна кімната, туалет), а четвертий і п’ятий призначені для громадських будівель.

Забруднення підлогової плитки буде менш помітно за умови використання зернистої структури матеріалу темного кольору. Найбільш піддається сколів та подряпин темні глянсові поверхні. Звідси напрошується логічний висновок: для підлоги в кухні доречніше всього купувати матовий кахель.

Вибираємо кахель для ванної кімнати

Основні критерії при виборі плитки для ванної схожі з тими, про яких йшла мова вище. Одне з важливих доповнень: необхідно застосовувати матеріали, здатні забезпечити протиковзання. Легка втрата рівноваги у ванній кімнаті може обернутися серйозними травмами. Тому буде правильним зробити вибір на користь рельєфною плитки.

Також слід звернути увагу на техніку укладання. Якщо Вам важливо уберегти міжплиткові шви від попадання вологи, підійде, так звана, ректифікований плитка. Вона додатково обробляється по краях, що дозволяє, в процесі укладання, створювати ефект “безшовних стиків”.

Перевіряємо якість кахлю

Щоб у Вас в квартирі виявилася якісна плитка, придивіться до неї уважніше, ще до того, як зробите покупку. Насамперед, звертаємо увагу на однотонність: на плитці не повинно бути плям або вицвілих ділянок.

Рівні бічні грані також свідчать про якість вибраного кахлю: з’єднайте плитки стиками і подивіться на величину зазору. Для безшовного типу він відсутній, а для звичайного кахлю не повинен перевищувати одного міліметра.

Зовнішня і тильна поверхня плитки повинні бути рівними, без сколів і тріщин. Якщо Ви бачите будь-які механічні пошкодження, сміливо переходьте до вибору іншого типу кахлю. Перевагою, для підлогової і настінної плитки, стане рельєфна задня поверхня. Бо як шорсткість додає якості зчеплення з нижнім шаром.

Тепер Ви знаєте про те, як правильно вибрати плитку для кухні та ванної кімнати. Ми впевнені в тому, що завдання самостійної оцінки якості вподобаного матеріалу, буде для Вас легко вирішуваною.

1390
Твітнуть

Читати схоже

Чим відрізняється блочний будинок від панельного?

Що таке квартира-бельетаж?

Що таке квартира готельного типу?