Не можете визначитися з тим, яку квартиру краще купити? Сьогодні ми поділимося з Вами корисними порадами від тих, хто зрозумів, як почути самого себе, і не піддатися думку оточуючих при виборі житла. Тим самим, сподіваємося, нам вдасться допомогти Вам у пошуку квартири Вашої мрії.

Фінансова можливість – ключ до покупки

Розповідає Олександра: “Я давно мріяла про власне житло. І постійно прокручувала в голові ідеї того, як буду облаштовувати квартиру, коли нарешті перейду від мрії до справи. З часом розуміння того, що далі ідей справа не просувається, почала гнітити. І тоді я вирішила, що пора починати планувати бюджет.

Визначившись з тим, яка сума буде для мене підсумкової, приступила до пошуку відповідних варіантів. Треба визнати, розуміння тієї суми, яку я готова виділити для купівлі, що значно полегшило підбір місця розташування майбутньої квартири, її площі.

Ще один дуже корисний момент – правильне розподіл своїх фінансових можливостей. Так, я могла взяти іпотечний кредит, або навіть вдатися до програми придбання житла для військовослужбовців. Правильне рішення шукали спільно з чоловіком.

Тоді ж задумалися і про те, яка кінцева мета нашого придбання. Ні, ми не хотіли просто міняти обстановку. Нам було важливо знайти свій власний куточок (не знімне або службове житло), де можна було б самим планувати дизайн інтер’єру, проводити ремонт за своїм смаком, при бажанні, влаштувати перепланування. До того ж ми планували в недалекому майбутньому стати батьками. А це означало, що розширення житлового простору, вкрай необхідно.

Труднощі вибору

Спочатку нам з чоловіком було важко визначити, чому віддати перевагу: купимо ми квартиру в новобудові або зробимо вибір на користь перевірених сталінських будинків. Тоді ми вирішили йти шляхом логічних доводів на користь одного і другого варіантів. І спробували зрозуміти, який з них виявиться для нас кращим.

З одного боку, обмеженість бюджету диктувала необхідність економії. А за умови, що продається новобудова на стадії будівництва, можливо було заощадити до 20% від вартості об’єкту – після введення будинку в експлуатацію. При цьому ми придбали б, абсолютно нову квартиру – “без історії”. Але перспектива довгобуду або відмови забудовника від виконання своїх зобов’язань, викликала серйозні побоювання.

Вторинний ринок був позбавлений таких ризиків. Але тут були свої нюанси, вони стосувалися юридичної історії квартири. Можна було опинитися з ключами в руках, але без прав на квартиру. Крім того, вартість об’єкта на вторинному ринку істотно вище. У подібній ситуації залишалося зібрати максимально повну інформацію про об’єкт і орієнтуватися по фактичному стану речей.

Кращий порадник – власну думку

Ключова думка, яку ми винесли для себе, у процесі пошуку відповіді на запитання: “яку квартиру краще купити”, – не слухати друзів, рідних і колег. У кожного з тих, хто прагнув стати для нас порадником, виявлялася дивовижна здатність – зводити до від’ємного значення всі наші доводи на користь конкретного об’єкта, і радити щось, прямо протилежне нашим очікуванням.

Самої стомлюючої частиною (і до цього слід бути готовими) стали перегляди квартир. Ми витрачали дуже багато часу, в основному, на дорогу. Після кількох візитів за адресами нашого можливого проживання ми зрозуміли, що з собою доречно брати фотоапарат, або будь-який інший гаджет, який дозволить зафіксувати загальну картину і приватні моменти. А потім, вдома, в спокійній обстановці можна, ще раз, освіжити картину сприйняття.

Правила успішного вибору

Пізніше ми виділили для себе правила огляду квартир (зробили упор на вторинне житло) і звертали увагу на наступне:

  • планування
  • ізольованість приміщень
  • зручні вільні проходи
  • наявність вбиральні, холу
  • інженерні комунікації
  • вентиляція
  • тепло – і звукоізоляція

Цього нам достатньо, для того, щоб розуміти – “наша чи не наша”.

Звичайно, ми розуміли, що ідеальних варіантів не буває. І виявилися дуже раді, коли зустріли майданчик з 3D-турами квартир. Після цього процес пішов швидше. А часу стало помітно більше Ми вже виїжджали на перегляд, розуміючи, що нас чекає. Близько місяця в подібному режимі пошуку, і квартира була знайдена, а потім і благополучно куплена нами.

Бажаємо Вам успішного пошуку квартири Вашої мрії. І головне, розуміння того, що крім Вас ніхто не здатний знати, напевно, яка вона – та сама житлова площа, що стане ідеальною для Вас і Вашої родини.

1311
Твітнуть

Читати схоже

Топ-5 схем шахрайства при оренді квартири

9 порад по оренді квартири від досвідчених орендарів

Середній термін продажу квартири – довго не завжди погано