Ви не знаєте який домофон купити? Не хочете купувати першу-ліпшу на очі модель? Сьогодні Стериум розповість про історію появи домофонних систем, а також про те, що слід ураховувати при виборі домофона для квартири.

Домофони родом з Європи

Перші домофони – “дверні гучномовці” з’явилися ще в 1935 році. Одна з німецьких сімейних компаній вирішила доповнити систему дверних дзвінків з можливістю дистанційного розмови прийшов і господаря квартири. Ідея якогось переговорного пристрою дозволила створити прототип сучасного домофона.

Ближче до середини минулого століття виникає думка про те, щоб доповнити звуковий ряд візуальним. Тобто, мова йде про те, щоб створити видеодомофонную систему. Однак від цієї ідеї до її втілення проходить близько тридцяти років. І лише в 1980-х роках починається виробництво відеодомофонів. Причому, першими у виробництві стають іспанці.

Єдині стандарти – чи є їм місце?

У світі сьогодні немає якихось єдиних стандартів щодо домофонів. Завдання кожної компанії полягає у створенні системи, яка б дозволила:

  • передавати аудіо – і відеосигнал
  • бути не порівнянним/несумісним з іншими системами

Технології, які успішно застосовуються сьогодні при розробці домофонів, зведені до використання координатно-матричного принципу. Тобто, відбувається передача аудіосигналу з одночасним відтворенням зображення. Така технологія успішно використовується в багатоквартирних будинках.

Для заміського будівництва більш раціонально застосування інтерфейсу з кількома проводами. Два з них будуть призначені для підтримки живлення, і ще два для передачі зображення і звукового сигналу, відповідно.

Говорячи про розробках сучасності слід звернути увагу на можливість переадресації відеодзвінків на смартфони. Крім того, найбільші розробники домофонних систем завбачливо ставляться до бажання жителів максимально автоматизувати всі процеси всередині квартири. В кінцевому підсумку, приводячи все до системи “розумного будинку”.

Як вибрати домофон для квартири?

Насамперед, зверніть увагу на складові частини майбутньої домофонної системи вашої квартири:

  • панель виклику абонента
  • кнопкова система для дистанційного керування системою закривання/відкривання
  • переговорний пристрій
  • монітор
  • відеокамера

Далі Вам належить визначитися з тим, чи зображення на моніторі кольоровим або чорно-білим. При архаїчній відсутність кольору, слід визнати, системи чорно-білої передачі зображення більш практичні. І пов’язано це з тим, що для таких систем передбачені додаткова інфрачервона підсвічування. І це робить більш якісним відтворення фрагментів дійсності тих, хто чекає приходу гостей в темний час доби.

При виборі конкретного виробника домофонних систем належить зрозуміти, розумне співвідношення ціни і якості приведуть Вас до вибору на користь корейських або європейських домофонів. Звичайно, це не є істиною в крайній формі, однак практика використання домофонних систем свідчать про високу якість, яке демонструють європейці. Виробники з Кореї також не поступаються за якістю своїх європейських побратимів, разом з тим, тут більш прийнятною стає вартість домофонів.

Ключовим моментом також стає комплекс послуг щодо встановлення домофонної системи в квартирі. Тут можна керуватися відгуками друзів або знайомих. Як правило, таке рішення дозволить Вам уникнути несумлінного ставлення з боку компанії-постачальника послуг по монтажу домофону.

Отже, ми розповіли Вам про те, яка історія появи домофонів, а також звернули увагу на те, які аспекти слід врахувати при виборі домофонної системи для квартири. Бажаємо Вам успішного вибору, і надійної системи захисту Вашої квартири.

1316
Твітнуть

Читати схоже

Чим відрізняється блочний будинок від панельного?

Що таке квартира-бельетаж?

Що таке квартира готельного типу?