Кухня — не просто місце, де готують їжу. Це куточок домашнього затишку, який часто стає місцем збору всіх домочадців. Сюди запрошують гостей, тут відбувається спілкування з родиною та друзями. Тому сама атмосфера кухні повинна бути теплою і затишною, і ремонт цього приміщення перетворюється у важливий і тому відповідальний захід.
Ремонт та облаштування кухні – це безліч складних рішень, маса витраченого часу і коштів. Це й не дивно: складно знайти в наших квартирах приміщення, що має таке велике значення і наділена таким обсягом функцій. Ще одну труднощі представляє те, що розмістити поверхні, зони і техніку дуже часто доводиться в невеликому приміщенні. До того ж кухня в наших будинках і квартирах нерідко використовується і в якості столової. Ось тому так складно часом визначитися з вибором кухонного гарнітура, в рамках якого вдалося б ергономічно і раціонально розмістити зручні системи зберігання, побутові прилади, робочу зону і зручний стіл.


Що стиль прийдешній нам готує


Сьогодні стиль оформлення кухні в цілому і меблевих гарнітурів зокрема, вкрай демократичний і дозволяє знайти свій варіант кожному, навіть самому вимогливому і прискіпливого покупця. І все ж, в останніх трендів є загальні риси, які допоможуть нам сформувати уявлення про кухню 2016 року:

 • прагнення до простоти, функціональності, високій технологічності і мінімалізації декору;

 • ергономічність і зручність експлуатації і догляду;

 • використання природної сировини або економічніших його імітацій;

 • фасади кухонних ансамблів, як правило, постають в абсолютно гладкому вигляді, фурнітура ховається;

 • високотехнологічну оснащеність усіх систем зберігання – амортизатори, регулятори і доводчики стають невід’ємними складовими сучасної кухонної меблювання;

 • витончені блискучі стільниці, котрі цікаво і вигідно підкреслюють дизайн кухонного простору;

 • рішення з використанням нейтральних тонів, білі, сірі та чорні відтінки домінують;

 • кольори і барвисті орнаменти здебільшого можна спостерігати в оформленні кухонного фартуха;

 • оформлення «без обробки» — цегляні стіни, імітація бетонних поверхонь.

Колір – всьому голова


Трьома головними кольорами 2016 року, такий собі основою колірного спектру оформлення модної кухні стали сірий, білий і чорний. І якщо стародавні вчення організації простору вчать нас, що на кухні не вітається багато червоного кольору, в цьому році ми можемо слідувати цим порадам, не відстаючи від моди.


Контрастні поєднання – очевидна домінанта в облаштуванні кухонних просторів 2016 року. При цьому можна зустріти як варіанти з переважанням білого кольору, так і чорного. Всі ми прекрасно знаємо, що білий колір не тільки розсовує стіни і піднімає стелі, але і освіжає інтер’єр, надає йому легкості, чистоти, легкості. Тому більше половини кухонних гарнітурів виконуються у відтінках білого кольору. Це самий простий і в той же час самий ефективний спосіб оформлення невеликої кухні, особливо ефектно він виглядає в поєднанні з невеликими яскравими вкрапленнями. Яскравими акцентами на білосніжному тлі може стати як оформлення кухонного фартуха, так і побутова техніка незвичайних тонів або просто колоритна посуд, виставлена на загальний огляд.


Шикарно буде виглядати кухня в чорних тонах. Стереотип про похмурості цього кольору в питанні створення стильного інтер’єру, давно канув у лету, і чорний колір в наші дні – ультрасучасний варіант оформлення кухні. Грамотне планування і цікаві колірні акценти допоможуть чорного кольору розкрити себе ще ширше.


Сірий колір, всупереч існував коли-то думку про його безынтересности, вже не перший сезон доводить, що інтер’єр, виконаний в сірій гамі – ні крапельки не нудний, а навпаки, може виглядати дуже презентабельно і нетривіально. Палітра сірого досить широка і включає в себе як холодні так і теплі відтінки.Використання глянсових поверхонь при виготовленні сучасних кухонних меблів – частий дизайнерський прийом. Саме за світлими ламінованим площинами легше доглядати, а для будь-якої господині такий аргумент може стати вирішальним при виборі кухонного гарнітура.


Залежно від загального стилю, вибраного вами для оформлення кухні, обідній стіл може виглядати грубо з імітацією необробленої поверхні (наприклад, в стилі лофт) або ж мати приємні оку плавні форми (модерн). Головне – натуральність матеріалу виконання.


Все більш популярними стають дизайн-проекти, що включають в себе стіл-острів. Такий варіант, однак, актуальний лише для кухні пристойною площі і навряд чи здатний реалізувати себе на крихітній кухні в хрущовці.

Для маленьких кухонь залишаються популярними столи-трансформери і пристінні столи, роблять кожен метр невеликої кухні ще більш функціональним.


Обладнання на кухні барної стійки – ще один тренд нового сезону, який особливо актуальний для кухонь, об’єднаних з вітальні.


Загалом, слід зазначити, що актуальними стилями 2016 року виступають такі стилі, як:

 • ф’южн;

 • класика;

 • лофт;

 • модерн;

 • скандинавський;

 • прованс.

Однак, всупереч всім останнім тенденціям та використанню новітніх технологій при оформленні, більше половини людей, які замовляють дизайн-проект кухні, як і раніше воліють класичний варіант виконання меблювання, така світова статистика.


Я знаю саду цвесть


На кухні в чистому вигляді присутні дві стихії – Вогонь і Вода. Вогонь представлено кухонною плитою, а Вода – миттям і холодильником. Ці дві стихії знаходяться один з одним у відношенні подолання. Тому на кухні дуже корисна стихія Дерева. Вона згладжує протистояння Вогню і Води, створюючи гармонійний перебіг енергії.
Виконати ці древні рекомендації в цьому році дуже просто: дизайнери радять в буквальному сенсі розбити на кухні сад, вертикальний сад з травами. Це остромодная тенденція в інтер’єрі кухні в 2016 році. Це не тільки корисно – свіжі ароматні трави завжди під рукою, але і незвичайно зможете гордо проводити гостям екскурсію по своєму ботанічному саду.

Який би варіант оформлення кухні ви не вибрали, необхідно пам’ятати, що кухня — місце, де горить сімейне вогнище, це серце будинку, і важливо підтримувати його здоровим.


Щорічно на кухні людство проводить близько трьох трильйонів годин. Часом це проходить не тільки за приготуванням їжі, але і за розмовами та іншою домашньою роботою. Зробіть свій час, проведений там, незабутнім.


4966
Твітнуть

Читати схоже

Чим відрізняється блочний будинок від панельного?

Що таке квартира-бельетаж?

Що таке квартира готельного типу?