Вибираючи квартиру, Ви зіткнулися з таким визначенням як “smart житло”? При цьому не до кінця розумієте, що представляє собою цей тип нерухомості, і які його особливості? Сьогодні Стериум розповість Вам про це, а також розповість про основні переваги та можливі недоліки смарт житла.

Смарт підхід у створенні функціональної квартири

Smart квартири відрізняє розумний підхід. Причому, стосується він не тільки планування приміщення, але і самої філософії простору. Йдеться тут про те, як з максимальною часткою ефективності задіяти кожен квадратний метр. А ключова задача, яку прагнуть вирішити девелопери, при розробці чергового проекту будинків зі smart квартирами, зробити життя майбутніх новоселів легше, зручніше і естетично привабливішими.

Купити smart квартиру — значить віддати перевагу житлового комплексу з додатковою інфраструктурою:

 • магазини
 • дитячі майданчики
 • спортивні центри
 • території для прогулянок (можуть бути передбачені велодоріжки)
 • підземний паркінг (заборона на присутність автомобілів в межах двору)

Самі квартири доповнює, як правило, свого роду “інструкція з експлуатації”. Проектувальники, у співавторстві з дизайнерами, пропонують майбутнім мешканцям варіанти оптимального використання простору смарт житла. Погодьтеся, приємно отримати на додаток до ключів від нової квартири, ще й наочний приклад того, як можна розмістити меблі. Подібне “орієнтування на місцевості” дозволяє максимально задіяти корисну житлову площу, вивільняючи при цьому вільний простір.

Переваги і недоліки smart житла

До явних переваг smart квартир слід віднести зручність застосовуваних при реалізації проекту технічних рішень. Новоселам будуть доступні:

 • сучасні системи кондиціонування
 • індивідуальні прилади обліку спожитих ресурсів (вода, тепло)
 • двофазні або трифазні лічильники електричної енергії
 • водонагрівачі

В якості переваги також відзначимо можливість вільного планування приміщення. Тобто, несучі конструкції в житловому будинку “заховані” в основний каркас. І не впливають на мобільність і функціональність smart квартири.

Ціна такого рішення, мабуть, те небагато, що можна віднести до явних недоліків. Особливо високою може бути сума угоди при купівлі smart квартири з панорамним склінням. З точки зору естетичної привабливості, така нерухомість багатьох приваблює саме своїми видовими характеристиками.

Smart квартири можуть бути понад-компактними. Планувальні рішення нерідко обмежені мініатюрним простором в 18-19 кв. м. При цьому, як ми вже сказали, Вам буде запропоновано наочна модель організації невеликого приміщення. Тут передбачено наявність:

 • передпокої
 • санвузли
 • ніші для кухні
 • обідньої зони (поєднаної з робочим місцем)
 • вітальні (спального місця)

Кому підійде smart житло

Сьогодні найбільший попит на smart квартири відзначається серед молоді. При цьому успішно стають власниками акуратних функціональних приміщень і літні люди. Останній приклад, переважно, пов’язаний з необхідністю продажу колишнього житла (з метою поліпшити, наприклад, житлові умови дітей). Інакше кажучи, стати власником smart квартири може кожен, незалежно від віку.

В силу того, наскільки просторій виявиться придбана квартира, будуть відрізнятися і варіанти зонування приміщення. Не виключено, що Ви вирішите поєднати дитячу та спальню. Або незвичайним чином організуєте простір лоджії. Головне, співвіднести переваги і побажання всіх членів сім’ї та учасників майбутнього переїзду, з можливостями житла.

У свою чергу, команда проекту Стериум бажає Вам вдалого вибору нової квартири. Сподіваємося, що наша розповідь про те, що собою являє smart житло, і які його основні переваги, укупі з недоліками, дозволить підійти до вирішення більш виважено.

2821
Твітнуть

Читати схоже

Чим відрізняється блочний будинок від панельного?

Що таке квартира-бельетаж?

Що таке квартира готельного типу?