Оформлення прав на нерухомість часто викликає питання. Для того, щоб у наших читачів подібних ситуацій не виникало, ми пропонуємо покрокову інструкцію. Вона дозволить відповісти на ключове питання: «як оформити власність на будинок?».


Новий будинок – нові правила

Повноцінне володіння новим житлом передбачає оформлення пакету документів, які підтвердять ключові моменти:

  • відповідність нового будівлі державним нормам
  • придатний для проживання стан об’єкта
  • введення в експлуатацію житлового приміщення

Але як прийти до бажаного результату? Чи можна обійтися без стоси паперів і нескінченних погоджень? Загалом, так. Головне, дотримуватися простими кроками.

1. Для початку, звертаємося в архітектурно-будівельну інспекцію. Тут Вам належить отримати будівельний паспорт. Зверніть увагу на проект Вашого майбутнього будинку. В залежності від того, яка площа і висота будови, накладаються обмеження (мова йде про тих випадках, коли площа перевищує 300 кв. м., а висота – більше двох поверхів).

2. Повідомляємо інспекцію про те, що роботи з будівництва розпочаті. Слідкуйте за тим, щоб Ваше повідомлення не залишилося без спеціального номера (складається з двох літер та одинадцяти цифр).

3. Згідно зі статтею 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» Вам належить обов’язкова реєстрація прав власності на будинок в бюро технічної інвентаризації (БТІ). Тобто, проводимо технічні виміри – за підсумками будівництва. Отримуємо технічний паспорт будинку.

4. Декларуємо введення нового будинку в експлуатацію (процедуру фіксує вже знайома нам архітектурно-будівельна інспекція).

5. Присвоюємо з допомогою органів виконавчої влади поштова адреса нового об’єкта житлової нерухомості.

6. Оплачуємо супутні послуги та пайові внески (як правило, цей крок тісно поєднана з проектами будинків, що перевищують площу в триста квадратних метрів).

7. Отримуємо в територіальних органах (місцева Державна служба реєстрації) Свідоцтво про право власності.

Інстанція

Документ

Архітектурно-будівельна

інспекція

1. Будівельний паспорт

2. Повідомлення про початок будівництва

БТІ

3. Технічний паспорт

Архітектурно-будівельна інспекція

4. Декларація про введення будинку в експлуатацію

Держреєстр

5. Поштова адреса

6. Квитанція про сплату внесків і зборів

Державна служба реєстрації

7. Свідоцтво про право власності

Саме так виглядає в загальному вигляді інструкція для тих, хто має намір зрозуміти, як оформити новий будинок у власність. Погодьтеся, далеко не самий складний процес на ринку житла. Якщо Вам важливо відчувати підтримку правового характеру, доповніть наш покроковий перелік консультацію у юриста. Для когось це стає лише чинником психологічного комфорту, а деякі цілеспрямовано роблять вибір на користь нормативно-правового супроводу.

Шумлять сади, земля в оренді – що робимо, куди йдемо

Для того щоб не губитися в здогадах при питанні про те, як оформити будинок у власність на садовій ділянці, Вам не потрібно вивчати вздовж і поперек Земельний кодекс України. Достатньо звернутися в Міністерство юстиції. В його складі, протягом крайніх п’яти років, існує спеціальна служба державних реєстраторів. Саме це відомство допоможе Вам у питаннях, пов’язаних і з садовими ділянками і з тим, як оформити будинок у власність на орендованій землі.


Зміна нормативно-правової бази в країні дає поштовхи до перегляду порядку реєстрації прав. Додамо, що тепер розширено права нотаріусів. Вони здатні проводити операції незалежно від місця розташування земельної ділянки. Подібні зміни, по суті своїй, орієнтовані на те, щоб люди могли в найкоротші терміни врегулювати питання щодо оформлення прав власності.

Звернемо увагу на ситуацію, коли мова йде про договір купівлі-продажу нерухомого майна на орендованій земельній ділянці. Право користування землею, в даному випадку, визначається додатковою угодою. Воно підтверджує факт оренди ділянки власником нерухомості.


Якщо ж власник землі з якихось причин відмовляється від підписання угоди, власник житла має право звернутися до суду. Не виключено, що за час розгляду позовних вимог, сторонам вдасться прийти до мирних домовленостей.

Тепер у Вас перед очима картина того, як оформити будинок у власність. Важливо своєчасно звертатися в реєструючі органи і стежити за змінами в чинному законодавстві.

693
Твітнуть

Читати схоже

Як продати кімнату і які документи для цього потрібні?

Технічний паспорт квартири: біля витоків оформлення

Правила оформлення квартири у власність – що важливо знати?