Блоковані будинки покупці сприймають як альтернативу міському житлу. Приймаючи рішення про купівлю, покупець хоче знати: що собою представляє цей тип нерухомості, які його різновиди бувають, види планування блокованих будинків, і на що звертати увагу перед здійсненням операції купівлі-продажу?


Ми розповідали про переваги таунхауса та індивідуального будинку. Тепер же зосередимо увагу на блокованої забудови. Заглянувши, попередньо, в Містобудівний Кодекс.


Згідно з визначенням (пп. 2 п. 2 ст. 49) до такого вигляду забудови належать будинку, кількість поверхів яких не перевищує трьох рівнів. Дому при цьому складаються з ряду блоків. Кількість їх залишається в межах десяти (не більше). Блок призначений для проживання однієї сім’ї і з’єднаний з сусідніми блок-квартирами загальною стіною (без отворів). Забудова розташований на окремій земельній ділянці. За кожною квартирою закріплений власний невелику ділянку землі. Передбачені загальні території (двори, парковка).


Таким чином, блокований будинок являє собою сукупність наступних корисних характеристик:

  • Тип житла, більший за площею, ніж міська квартира
  • Земельна ділянка, що представляє собою альтернативу дачній ділянці
  • Оптимальне число сусідів
  • Гараж або стоянка для автомобілів поблизу житлового будови
  • Близькість до природної місцевості

Історія виникнення блокованих будинків


Технологія зведення блоків прийшла в Росію з Заходу. Там же історія появи такого типу житла тісно пов’язана з часами виникнення фамільних маєтків.


Сім’ям, які наслідують прізвище і титул, належало жити разом. Але ось вміститися під дахом одного, нехай навіть самого просторого особняка, рано чи пізно, ставало неможливим. Тоді ж і було придумано, пристроювати додаткового «молодшого сина» до дорослого особняку. У «спадкоємця» з’являвся окремий вхід, а у новоселів своя автономна житлова площа (блок) при цьому, формально, дві сім’ї продовжували жити разом.


Сьогодні споруди, які з’єднані спільною стіною, отримують широке поширення за межами мегаполісів. Цей тип житла, іменований блокованими будинками, має кілька «братів-близнюків».

Неологізми в нерухомості


Хто з нас не зустрічав таких гучних назв (не завжди зрозумілі обивателю), як: таунхаус, лэйнхаус, дуплекс? З таунхаусом наші читачі вже познайомилися, а ось, що криється за іншими назвами? Давайте розбиратися.


Почнемо з того, що все це – різновидні варіанти блокованого будинку.

  • таунхауси (нагадаємо, представляють собою невеликі будинки міського типу, об’єднані між собою, за принципом блокованої забудови)
  • дуплекси (невеликі домоволодіння, площа яких менше таунхаусів; розраховані на два блоку)
  • лэйнхаусы (особняки, зблоковані в єдиний ряд, що мають суміжні бічні стіни; на відміну від таунхаусів великі по площі і мають індивідуальний дизайн фасаду)

Планування блокованих будинків

Будинки блокованої забудови формуються за рахунок планування квартир. Останні не обов’язково повинні мати форму прямокутника. Це можуть бути квартири, план яких позначають буквою «М», нерідкі варіанти «Т-образних» проектів. Виходячи з цього, можна припустити, що і сам тип блокування секцій буде відрізнятися. Він може бути лінійним або зі зсувом блоку, в залежності від загальної концепції проекту.


Квартири можуть бути з’єднані між собою суміжними стінами і збудовані в єдину лінію. Або, при появі додаткового ряду квартир, слід очікувати зрушення бокових прилеглих стін, по відношенню один до одного. У механізмі блокування можуть бути задіяні основні або підсобні приміщення. Або навіть гаражі, стоянки автомобілів. В такому випадку, ми говоримо про, так звану, просторової блокування.


Законодавчі аспекти


А тепер один із числа найважливіших моментів – місця в правовому полі для блок-квартир на практиці виявляється не так багато. Будинки цього типу оформляються забудовниками як багатоквартирні. Або використовують визначення «індивідуального будинку», що і стає ключем до майбутніх труднощів для жителів. Адже таке визначення носить не правомірний, по суті своїй, характер.


Окремої розмови заслуговують документи на земельну ділянку під будинком. Адже якщо земля призначена для дачних будівель, а на ній буде зведений блокований будинок, це стане прямою загрозою для майбутньої безпеки та комфортного проживання новоселів. В дозвільної документації на використання землі повинен бути вказаний такий пункт, як «блоковані житлові будинки».

Перед покупкою обов’язково слід перевірити повний пакет документів. Той факт, що будинок побудований, зовсім не означає, що його не можуть знести. Іноді такі нюанси власник примудряється зауважити лише, коли сам вирішує підготувати вже куплений будинок до продажу.


Тепер Ви знаєте про те, які будинки правомірно називати блокованими. Від чого залежить їх планування, і якою вона може бути. А також будете більш уважні при вивченні пакету документів на житло.

2650
Твітнуть

Читати схоже

Чим відрізняється блочний будинок від панельного?

Що таке квартира-бельетаж?

Що таке квартира готельного типу?