Ви зіткнулися з необхідністю оформлення технічного паспорта на будинок, що це таке – поки не знаєте. Ми відповімо на багато що цікавлять Вас питання, в тому числі: для чого потрібен техпаспорт на будинок і потрібен техпаспорт при продажу будинку. А головне, допоможемо зорієнтуватись в самій процедурі оформлення й одержання документа.

Технічний паспорт житлового будинку є інформативно-довідковим документом, завдяки яким можна скласти розгорнутий враження про житловому об’єкті. Обов’язкова інформація, яку містить в собі паспорт на будинок:

  • розміри по периметру
  • висота будівлі
  • площа об’єкту
  • число житлових і підсобних приміщень
  • календарні дати: будови, ремонту або перепланування
  • деталі інженерно-технічних комунікацій
  • особливості конструкції житлового будинку

Зверніть увагу на те, що в самому паспорті повинна міститися актуальна інформація, яка відображає фактичне становище. Мова не йде про якихось умовних характеристиках. Це дуже важливий документ. Власне, ступінь його важливості і значущості визначається тими ситуаціями, в яких він буде корисний.

Коли необхідний технічний паспорт?

Якщо перед Вами стоїть завдання з оформлення прав власності на будинок, без технічного паспорта питання не буде вважатися вирішеною. Аналогічна ситуація виникне у разі необхідності проведення перепланування житлового об’єкта. Потрібно даний документ і у разі, коли Ви оформляєте спадщину чи займаєтеся розділом майна.

Іншими словами, паспорт є одним з ключових документів, що містять в собі технічні характеристики перебуває у Вашій власності нерухомості.

Як отримати техпаспорт на будинок?


Для того щоб отримати паспорт, належить провести технічну інвентаризацію будинку. Робить це спеціальна комісія. Склад її визначає місцева територіальна організація, що надає відповідні послуги. Як правило, мова йде про Бюро Технічної Інвентаризації. Однак замовник робіт може звернутися в приватну організацію. Головною умовою стає наявність у штаті компанії, що надає послуги інвентаризації, сертифікованого фахівця.

Для того щоб оформити техпаспорт БТІ на будинок, потрібні наступні документи:

  • правовстановлюючі (свідоцтво права на будинок)
  • договір купівлі/продажу або дарча на будинок
  • паспорт заявника

Технічний паспорт буде необхідний Вам в декількох ситуаціях. По-перше, без цього документа не вийде продати будинок, або його частину. По-друге, не можна буде подарувати або оформити заповіт на будинок. Отже, якщо у Вас в планах значаться операції з нерухомістю, слід подбати про те, щоб документ був підготовлений завчасно.

Для цього достатньо буде звернутися в організацію (БТІ) не пізніше, ніж за два тижні до моменту можливої угоди. Саме такий термін (14 днів) потрібно співробітникам для проведення інвентаризації та підготовки відповідних паперів (висновок інвентаризаційної комісії), на підставі яких видається паспорт.

Що стосується питання «скільки коштує техпаспорт на будинок», зазначимо різноплановість цінової політики. В залежності від того, яку конкретно організацію Ви маєте намір звернутися, буде змінюватися вартість оплати послуг. Нижче ми наводимо орієнтовний ціновий діапазон для Одеси та Одеської області:

Вартість послуг з оформлення технічного паспорта

Зміст послуги

Термін проведення/виконання

Загальна площа будинку

Вартість

Одеса

Одеська область

Технічний паспорт на будинок

14 днів

до 100 кв. м

650-750 грн.

850-900 грн.

до 200 кв. м.

1100-1200 грн.

1250-1350 грн.

до 300 кв. м.

1600-1800 грн.

1850-1900 грн.

понад 300 кв. м.

За погодженням сторін

За погодженням сторін

Термін дії паспорта

Велика частина організацій, які видають технічні паспорти, вказують строк його дії, як безстроковий. Тут слід випускати з уваги момент відносно фактора старіння інформації. Тобто, у разі, коли Ви проводите перепланування будинку, потрібно обов’язково звернутися до БТІ та замовити новий паспорт. Бо як попередні дані можуть втратити свою актуальність.

Тепер Ви знаєте про те, що являє собою техпаспорт на будинок. А також розумієте механізм отримання даного документа. Бажаємо Вам успіхів на шляху отримання, свого роду, технічної візитної картки Вашого будинку.

2992
Твітнуть

Читати схоже

Як продати кімнату і які документи для цього потрібні?

Технічний паспорт квартири: біля витоків оформлення

Правила оформлення квартири у власність – що важливо знати?