Хочете, щоб ваш будинок робив все за Вас? Але сумніваєтеся, що таке можливо? Сьогодні Стериум розповість про те, що таке «розумний будинок» і як він працює.

Злагоджено і злагоджено

Ключовою характеристикою високотехнологічної системи «розумний будинок» стає взаємопов’язаність. Тобто, в будинку все функціонує за принципом суміжних зв’язків. Інакше кажучи, Вам не загрожуватиме коротке замикання в проводці, зважаючи на те, що протікає дах або лопнули труби системи водопостачання.

«Розумний будинок» дозволяє об’єднати всі комунікації воєдино і забезпечити:

 • контроль і управління за допомогою мережі Інтернет
 • відеоспостереження в будинку
 • стабільно працюючу систему освітлення, опалення, водопроводу
 • сигналізацію

У Вас є окремі переваги? Наприклад, щоб повертаючись додому увечері, Ви сідали у вітальні, де попередньо буде включено верхнє освітлення. Чи адаптувати робочий кабінет системою підсвічування, яка буде активною лише в певний час. Для обивателя це здається сложносопоставимым з реальністю, але система «розумний будинок» може це все зробити частиною повсякденного життя.

Розумний будинок для вирішення інтелектуальних завдань

Системи безпеки

Аварійне відключення світла/газу/води

Автоматизація кліматичних систем

Підтримання певної температури повітря, рівня вологості

Охоронна та пожежна сигналізації

Sms-сповіщення у випадку аварійних ситуацій (спрацьовування датчиків задимлення/злом дверей)

Джерела резервного електроживлення

Автономність роботи електроприладів

Освітленість у приміщеннях

Регулювання жалюзі

Може здатися, що така подібна система знаходить своє застосування тільки у великих заміських будинках. Насправді, це не так. Для того, щоб у Вас в квартирі функціонував мінімально можливий перелік опцій «розумного будинку», достатньо порівняно невеликої суми вкладень. Зручна така система ще і тим, що принцип її роботи орієнтований на збір і впровадження за принципом «конструктора».

Тобто Ви можете почати з базових опцій (скажімо, обігрів підлоги і підтримання оптимальної температури повітря), а потім зумієте доповнювати загальну систему новим функціоналом.

Базові елементи «розумного будинку»

По суті, досить простим є основний зміст і принцип роботи системи. Три ключових елементи «розумного будинку»:

 • Кнопка управління системою
 • Головний елемент (зміст всієї системи)
 • Обладнання
 • В якості кнопки управління можуть бути використані: клавіатура, пульт, гаджети (iPad або iPhone). Крім того, є й такі команди, які можуть бути запущені в роботу з допомогою голосу або бавовни долонь. Якщо ж Ви опинитеся поза межами будинку/квартири, то управління може здійснюватися за допомогою доступу до мережі Інтернет, або за допомогою мобільного телефону (відправлення текстових або голосових повідомлень).

  Головний елемент є життєво необхідним для всієї системи. Саме за допомогою даного контролера втілюється в життя вся інтелектуальна складова. Іншими словами, це серце системи. Тут сфокусована основна «технічна ” начинка» (програмне забезпечення), яка відповідає за порядок в домі.

  Виконавчим пристроєм (обладнанням) може бути будь-який побутовий прилад (від лампочки до системи вентилювання), включений у загальну систему і перебуває «в зоні видимості» центрального елемента.

  Способи обміну інформацією та принципи роботи системи «розумний будинок»

  Ваш «розумний будинок» стає постійним каналом зв’язку та обміну інформацією. Для цього можуть бути використані: дротова система (використовують окремий кабель під кожне обладнання, або виту пару, що дозволяє збільшити пропускну здатність). Також оптимальним рішенням стане бездротовий канал зв’язку.

  Для рішення кожної з задач в системі прописується певний програмний сценарій. А також, додаткові варіанти (на випадок форс-мажорних ситуацій). Після натискання кнопки управління спрацьовує відповідна команда і обладнання виконує адекватний йому функціонал. По завершенню операції прилади «звітують» контролеру (головного елементу), після чого вже самому власнику будинку/квартири надходить відповідне повідомлення.

  Умови для успішної роботи «розумного будинку»

  Як випливає з усього вищевикладеного, самій системі потрібні базові умови для того, щоб успішно функціонувати. Насамперед, це – програмне забезпечення, а також високоякісний бездротовий доступ до мережі Інтернет. Тобто, від того, наскільки технологічним буде головний програмний модуль, залежить загальний результат роботи всієї системи.

  На сьогоднішній день, існує чимало варіантів програмного забезпечення, яке дозволяє успішно впровадити та використовувати інтелектуальні опції «помічників по будинку». Крім цього, всі конфігурації систем передбачають можливість переходу з автоматичного керування на ручне. У ряді випадків такий хід може стати актуальним і корисним для вирішення конкретних завдань.

  Наприклад, «розумної електропроводки» не складе праці своєчасно сповіщати Вас про перепадах напруги в мережі і регулювати його в залежності від автоматичних налаштувань. Але якщо, з огляду на високий перепаду, яка-небудь з функцій стане недоступною для автоматики, Ви зможете активувати програму в ручному режимі.

  Вважаємо, тепер читачі нашого блогу знають відповідь на питання: «система розумний будинок – що це?». Стериум бажає Вам успішного освоєння нових горизонтів і, виключно, грамотних помічників по будинку.

  1463
  Твітнуть

  Читати схоже

  Чим відрізняється блочний будинок від панельного?

  Що таке квартира-бельетаж?

  Що таке квартира готельного типу?