Вільний, просторий і брутальний – найбільш точні характеристики стилю «лофт». Таке житло не подарує вам обволікаючий затишок, але у нього інше призначення. Лофт – відмінний полігон для польоту думки, тому його так люблять творчі люди. На фото квартира-лофт виглядає щонайменше цікаво, тільки годиться вона для постійного проживання? Давайте розберемося.
Від закинутої фабрики до сучасного житла


Засновниками стиль «лофт» стали люди, уподобали занедбані склади і фабрики. Місце дії – Америка 40-х років XX століття. Так індустріальні простори перетворилися на повноцінне житло. Виглядало воно самобутньо: ніхто не маскував бетонні стіни, труби, системи вентиляції. Набір меблів теж не відзначався пишністю. Що під руку підвернулося – на тому й сиділи/спали.


Така обстановка припала до смаку творчим діячам і нестандартно мислячої молоді. В лофт стали відкривати студії, галереї, виставки.


Класичні лофти – дивина для українських власників. Таких приміщень на ринку житла просто немає. Замість них пропонують великі квартири-студії з тематичним дизайном. Для цього лофта характерні:


– відсутність перегородок;

– правильна форма приміщення;

– висока стеля;

– величезні вікна;

– промислова естетика, підкреслена грубою фактурою матеріалів.


Цінові «заморочки»


Дешевизна лофт не властива – це незаперечний мінус. Так, житло нагадує куточок відпочинку робітників. Так, його інтер’єр апріорі не може бути помпезним. І все одно лофт відсотків на 20 дорожче традиційних варіантів. У чому ж справа? Мабуть, умови диктує мода.


Крім того, класичний лофт оформлений як нежитлове приміщення. Начебто логічно (згадуємо індустріальне минуле даного стилю), але виникають проблеми з пропискою. В лофт – як на заводі чи фабриці – прописатися не можна. Теоретично приміщення можна перевести в житловий, але таких прецедентів не було.


Власникам лофта потрібно змиритися з більш високими комунальними платежами. Для нежитлових приміщень діють інші тарифи, та й просторе житло вимагає більше тепла.
Як облаштувати лофт?


1. Все на увазі!

У «правильному» лофт приватні та громадські зони не розділяються перегородками. Допускаються тільки візуальні ефекти. Наприклад, в спальні використовується текстильна оздоблення, а для кухні доречна цегляна кладка.


2. Використовуйте бетон.

Багато бетону! Стіни, колони і навіть декор – все це можна спорудити з бетону! Або з матеріалів, мимикрирующих під нього. Рада, звичайно, перебільшений, але в лофт бетон дійсно виглядає органічно. Індустріальні коріння дають про себе знати.


3. Подіум для народу.

Піднесення допоможуть відокремити зону відпочинку від майстерні. Крім того, правильно підібрана конструкція «розширить приміщення.


4. Стриманість.

Класика «лофтового» жанру – пастельні відтінки. Жодних строкатих шпалер – на першому плані має бути сірий колір. «Розбавити» похмуру палітру допоможуть картини або інсталяції.


5. Не перетворюйте лофт в юрту.

Килими на підлозі – заборонений прийом! Пам’ятайте про це і не тягніть в квартиру килими і доріжки. У цьому лофті підлоги теплі або дерев’яні.


6. Світильники.

Торшери і софіти, стилізовані під промислові, можуть стати не тільки джерелом світла, але і оригінальним декором.


7. Відійдіть від стіни!

У радянських квартирках меблі ставили ближче до стіни. В лофт це правило не діє! Центр приміщення давно став найкращим місцем для дружніх посиденьок. Розмістіть там диван і столик. І гості порадіють, і простір буде використаний.Хто в лофт живе?

В лофт панує колективізм! Не дивно: у просторі без перегородок складно усамітнитися. Інтроверту таке приміщення здасться філією пекла. Сім’я з дітьми теж не порадіє відсутності приватності. В лофт нелегко ужитися представникам різних поколінь.


Невже лофт годиться лише для вечірок і роботи? А ось і ні! Незвичайне житло подобається молодим компаніям і парам, а також студентам. Освоїти лофт готові власники тварин. У просторому житлі навіть великих вихованців містити набагато легше. Тільки уявіть, як вихованець зрадіє простору для маневрів!

Чим приваблює квартира-лофт?

Підсумовуючи враження, фарфор можна назвати обителлю творчості і свободи. Ненав’язливий дизайн, відсутність шаблонів, простір – цим лофт і приваблює. Десятки років пройшли, а промислова естетика досі популярна, тому на ринку довгострокової оренди лофти користуються попитом.


4770
Твітнуть

Читати схоже

Чим відрізняється блочний будинок від панельного?

Основні види планувань квартир: яку вибрати?

Тренди дизайну кухні в 2016 році