Буквально пару десятиліть тому ніхто навіть не замислювався про те, щоб знести у своїй квартирі всі зайві перегородки і жити в такому просторі, проте в наш час квартири-студії все частіше проектуються забудовником навмисно. Чому ж подібна планування здобула таку популярність?

Спочатку квартирах-студіях віддавала перевагу американська і європейська творча молодь. Такі квартири використовувалися не тільки в якості житлоплощі, але і як майстерня для створення різних творів мистецтва, що згодом позначилося на назві.

На території європейських держав подібна планування традиційно вважається бюджетним варіантом для проживання молоді. Такий погляд на студію знаходить популярність і у нас, однак в той же час ситуація виглядає дещо парадоксально: на думку більшості жителів, дозволити собі квартиру-студію можуть лише заможні люди, головним прагненням яких є досягнення певної ексклюзивності.


Переваги квартири-студії

Основна перевага такої квартири досить очевидно – повітря! Завдяки відсутності перегородок простір квартири візуально розширюється і стає світліше. У подібному місці приємно знаходитися і воно дійсно вдихає в людину бажання творити.

Нерідко в студії переобладнують квартири, в яких спочатку трохи світла. Здійснивши перепланування, кімната набуває як мінімум два вікна, а темні коридори й зовсім забуваються, як страшний сон.

Якщо врахувати, що єдиним огородженим приміщенням залишається санвузол (хоча в окремих випадках також залишають комору або гардеробну), то якою маленькою не була б квартира насправді, вона все одно здається просторою.

Квартири з такою плануванням переважно вибирають люди, які прагнуть зробити свій будинок гранично функціональним. Квартира-студія поділяється на зони, кожна з яких відповідальна за виконання певної задачі: зона приготування їжі, зона їдальні, окремі зони для відпочинку, роботи і сну. Завдяки відкритості простору можна домогтися максимально логічного та швидкого переміщення між цими зонами, що допомагає заощадити час і позбавляє від відчуття «захаращеності» квартири.

Плюс до всього, планування студії дає квартирі можливість мати мінімум квадратних метрів, що позитивно позначиться на її вартості. Виходячи з цього, така квартира є оптимальним варіантом для молоді і чудово підходить в якості першого самостійного житла.

Недоліки квартири-студії

Тим не менш, незважаючи на всю свою зовнішню привабливість, подібного роду планування підійде далеко не кожному. Основний недолік полягає в тому, що комфортної така квартира буде тільки для проживання однієї людини або ж бездітної пари. Варто в сім’ї з’явитися дитині, як йому потрібно буде надати власну кімнату, а це вже суперечить концепції студії.

Навіть якщо в квартирі проживають 2 людини, вони обидва повинні жити приблизно в однаковому ритмі. Якщо ви прокидаєтеся в 7 ранку, а ваш співмешканець в 11, то ваші збори, найімовірніше, розбудять його. Також в такій квартирі не дуже зручно приймати гостей з ночівлею. Само собою, простір можна на час зонувати за допомогою ширм або перегородок, однак такого роду «стіни» не зможуть забезпечити звукову ізоляцію або стримати запахи з кухонної зони.

Крім іншого, важливо не перевантажувати простір габаритної меблями та елементами декору. Іншими словами, про ліжка 2х2 метра краще навіть не мріяти, якщо, зрозуміло, вона є предметом ваших беззаветных мрій. Планування такої квартири необхідно досконально продумати, а тому краще довірити цю задачу професійному дизайнерові. Будучи обізнаним про всі тонкощі цієї справи, дизайнер відповідально підбере дизайн, грунтуючись на ваших перевагах та особливості квартири.

Куди більші складності виникають, якщо вам захотілося переобладнати в студію квартиру зовсім інший планування. На знесення стін, перш за все, необхідно отримати дозвіл, а це і не завжди можливо. Доведеться досхочу набігатися по самим різним інстанціям, що також забере багато часу. Та й коштувати такого роду ремонт буде на порядок дорожче, ніж звичайний.


Кому підходить квартира-студія?

Якими б прекрасними не здавалися переваги відкритого планування, недоліки також є. Гарненько подумайте і вирішіть, чи підходить вам квартира-студія?

Підходить в тому випадку, якщо:

  • Вас засмучують крихітні темні кімнатки вашої квартири;

  • Проживати в квартирі буде не більше двох чоловік;

  • Велике світле простір приваблює вас куди більше, ніж можливість усамітнитися;

  • У вас немає схильності до накопичення – вдома ви зберігаєте лише найпотрібніші речі;

  • Вас бентежать кошти, і ви намагаєтеся знайти бюджетний варіант;

  • Ви віддаєте перевагу унікальному дизайну і функціональності;

  • Ви готові скористатися послугами дизайнера і провести масштабний ремонт.

Пам’ятайте, що двокімнатна квартира дозволяє об’єднати кухню з вітальні в загальну зону їдальні та відпочинку, тоді як спальню можна залишити ізольованою. Це дозволяє зняти велику частину недоліків квартири-студії, при цьому зберігаючи масу переваг!

2959
Твітнуть

Читати схоже

Чим відрізняється блочний будинок від панельного?

Основні види планувань квартир: яку вибрати?

Тренди дизайну кухні в 2016 році