Серед тих, хто давно знімає квартиру, мабуть, немає такої людини, яка не зіткнулася б (прямо чи опосередковано) з діяльністю так званих “інформаційних агентств”. Це шахрайські фірми, які за помірну суму пропонують заселити клієнта чи не сьогодні. Однак на руки невдаха орендар отримує ключі, а список телефонів, який насправді виявляється недійсним.Кількість постраждалих від цієї схеми обчислюється десятками тисяч – на жаль, вона успішно застосовується у всіх більш-менш великих містах. Відплата поки не спіткало зловмисників: офіси “інформаційних агентств” відкриваються і закриваються дуже швидко, а номери телефонів змінюються мало не щодня.
Приводом для цієї статті послужила історія з життя одного орендаря, Віктора, який збирався зняти квартиру в Одесі. Шахрайство здійснювала фірма, представлявшаяся “ріелторським агентством”. Всупереч загальній практиці відсоток з потерпілого брати відмовилися – мовляв, агентство працює за іншою схемою.
Від першої особи: Мій знайомий, так само як і я, звернувся в цю компанію за допомогою у пошуках квартири для довготривалої оренди. Чим нас зацікавила саме ця фірма, це тим, що з орендаря вони не вимагають ніяких грошей, жодного відсотка. Оплату за свої послуги вони вішають на господаря квартири, але вони вимагають оплату за перший місяць відразу, і вона залишається у них (це і є оплата за послуги). Ми підписуємо договір, в якому вказана сума, яку я заплатив, і описані їхні послуги.
Зовнішній вигляд офісу (“з вигляду дуже вигідну агентство”) і договір вселили впевненість. Однак ні за день, ні за три житло Віктору та його знайомому не знайшли. Спочатку посилалися на те, що об’єктів немає. Потім на те, що господарі не хочуть проводити покази в будній день.
Якщо б Віктор скористався Sterium, то зміг би оглянути всі квартири в рамках своїх побажань в будь-який день тижня і в будь-який час доби. І зробив би це абсолютно безкоштовно.
Через місяць співробітники “агентства” повідомили, що квартира не знайдено. Плату за послуги вони повертати не збираються, тому що витратили свій час, хоч і даремно. Ошукані одесити вимагають повернення коштів. Правда, поки безуспішно.
Висновок:
 • Наскільки б презентабельно не виглядала компанія, що пропонує допомогти у пошуках житла, не давайте авансів і не здійснюйте плату вперед. Оплата роботи посередника відбувається в момент підписання договору з власником.

 • Завжди дізнавайтеся, що входить в ціну. Якщо в договорі чітко прописані “послуги інформаційного характеру”, то, швидше за все, ви зіткнулися з шахраями.

 • Намагайтеся безпосередньо спілкуватися з власниками. Подивіться на Sterium 3D-тур об’єкта, зателефонуйте орендодавцю та узгодьте з ним усі умови. Цієї займе менше часу, ніж звернення до посередника.
 • Будьте пильні! Пам’ятайте, що неприємного інциденту можна уникнути, якщо використовувати базу sterium.com, де представлені тільки реальні об’єкти.


  1375
  Твітнуть

  Читати схоже

  Середній термін продажу квартири – довго не завжди погано

  Переїзд з квартири в заміський будинок

  Покупка квартири на аукціоні