Якщо Ви ставите питанням про те, за скільки часу можна продати квартиру, то історія Станіслава і Наталії дозволять підійти до відповіді більш виважено.

Ми з чоловіком, – розповідає Наталя, не знали точно, скільки, в середньому, продається квартира. Однак, це не зупинило нас від орієнтування на термін від місяця до двох. Такий варіант був бажаним для нас самих. Звідси, напевно, і внутрішня впевненість у тому, що все вийде і встигну (відразу після продажу нам з чоловіком хотілося поїхати на пару тижнів за кордон). Ми розраховували на те, що двох календарних місяців виявиться більш ніж достатньо для того, щоб продати нашу квартиру галерейного типу.

А ще ми вирішили не звертатися за допомогою до ріелторів. Про що, згодом, звичайно, пошкодували. Розуміючи, скільки часу було витрачено даремно. Але про все по порядку.

Отже, що ми мали? Мій чоловік був власником невеликої однокімнатної квартири, розташованої недалеко від станції метро. Район не можна назвати центральним, і все-таки за рахунок транспортної доступності опинитися в центрі міста можна за лічені хвилини. Цей факт, а також наявність в квартирі гарного косметичного ремонту, давали підставу вважати, що покупець знайдеться швидко.

Я зробив фотографії квартири, – продовжує Станіслав, дружина накидала текст оголошення, розмістили його на кількох інтернет-сайтах. І почався період очікування. Дивно, але перший дзвінок пролунав дуже швидко.

Чи не через пару годин після публікації. Співрозмовник висловив щиру зацікавленість, поставив багато питань, грунтовно вивчив деталі. Обіцяв приїхати на перегляд квартири. Ми з дружиною зраділи, як виявилося, раніше часу. Ніхто до нас не приїхав. Однак, ми продовжували з оптимізмом дивитися в найближче майбутнє. До того ж, потенційні покупці продовжували дзвонити. Деякі навіть приїжджали з метою оглянути володіння”. Але купувати квартиру ніхто не виявляв бажання.

До фіналу першого місяця очікування, з’явилося розуміння того, що питання про те, скільки продаються квартири починає бути для нас більш ніж актуальним. До того ж ми встигли зіткнутися зі своєрідною поведінкою ріелторів. Наше оголошення стало з’являтися в базі даних багатьох агентств. Дізналися про це ми абсолютно випадково. Під час перегляду квартири покупець почав активно знижувати ціну. Мотивуючи свій вчинок тим, що сума завищена через агентської комісії, на його думку, вже включено у вартість. Виявилося, він зустрів оголошення на сайті ріелторського агентства.

Ми ж продовжували плекати надію на те, що звертатися за допомогою, нам не доведеться і залагодити питання з продажем нерухомості зуміємо самостійно. Але час минав, а на питання друзів і знайомих про те, скільки часу потрібно, щоб продати квартиру, ми так і не знайшли, що відповісти. Хоча певні міркування на цей рахунок стали з’являтися. Так, наприклад, ми з дружиною зрозуміли, що вкластися в планові два місяці не зуміємо.

Наш приватний приклад показує і те, наскільки важлива передпродажна діяльність. Ми не особливо замислювалися на тему того, що бажано заздалегідь зібрати необхідні для продажу документи. Тому коли постало ще й це питання, довелося витратити кілька тижнів на те, щоб залагодити всі спірні моменти. У ряді ситуацій потрібно завіряти документи у нотаріуса.

Ми прийшли до висновку про те, що втрата особистого часу не порівнянна з тими фінансовими вкладеннями, які потрібні для оплати послуг агентства. Іншими словами, краще довірити вирішення питання професіоналам і не тільки заощадити власний час, але і зберегти нервову систему. Вам не доведеться нескінченно відповідати на одні і ті ж питання, а також протистояти “наполегливим покупцям”, які всіма силами будуть намагатися зменшити суму угоди.

Однак, виходячи з того досвіду, який є у нас з дружиною тепер, – ділиться Станіслав, ми робимо припущення про те, скільки часу продається квартира.

Зокрема, своїми силами ми вирішили питання після трьох з половиною місяців. Практика наших знайомих показує дещо іншу ситуацію: вони самостійно зуміли продати квартиру, аналогічну за характеристиками нашої буквально за два тижні. У цьому випадку примітно, що оголошення було розміщено у форматі 3D-тури.

Не можу сказати, що в нашому випадку тривалий період продажу став занадто поганим результатом. Ми з дружиною дуже багато дізналися. Причому, більшу частину нової інформації ніколи не дізнаєшся, продаючи житло з допомогою агента. І все-таки, повинен сказати, що якщо вам важливий результат максимально швидкого продажу, то досягти її буде легше, звернувшись до фахівців.

Вже пізніше, заради цікавості, ми задалися пошуком статистики щодо того, скільки часу продається квартира. І були вельми здивовані результатами.

Згідно з даними відкритих інтернет-джерел, виходило, що наша квартира могла бути продана за десять днів (з участю агентів) і за місяць самостійного пошуку покупців. Трохи довше продаються двокімнатні: від двох-трьох тижнів (за допомогою агентства нерухомості) до півтора-двох місяців при самостійному взаємодію власників житла і потенційних новоселів.

Більш масштабні, по площі, житлові приміщення проявили меншу стабільність в плані статистичних показників. Ніяких особливо зважених даних ми не зустріли. Але у нас є перспектива, в майбутньому, знову стати продавцями житла. Бо як тепер, будучи власниками невеликий трикімнатної квартири, ми розмірковуємо про розширення житлового простору.

Не виключаємо того, що знову будемо демонструвати результати власної аналітики в питанні переходу від нинішнього житла до більш просторого. Разом з тим, вже тепер у нас є однозначне розуміння ситуації: продаж квартири повинна здійснюватися з допомогою 3D-візуалізації враження. Вважаємо, це стане першим нашим кроком на шляху до чергової продажу квартири. А ще, сподіваємося на те, що грамотний вибір фахівців у галузі нерухомості дозволить і зовсім забути про статистику.

9277
Твітнуть

Читати схоже

Топ-5 схем шахрайства при оренді квартири

9 порад по оренді квартири від досвідчених орендарів

Переїзд з квартири в заміський будинок