Роблячи ремонт у квартирі, не замислювалися про те, що треба продавати житло? Тепер не знаєте, як продати квартиру з неузаконеним плануванням. Сьогодні Стериум допомагає розібратися в непростому питанні, звертає увагу читачів блогу на нюанси, які будуть корисні при намірі продати квартиру з переплануванням.

Однокімнатні квартири з неузаконеним переплануванням

Найбільше число проблемних ситуацій пов’язано з однокімнатних житлом, власники якого перетворюють квартиру в типову студію. Прибирають перегородку між кухнею і основний кімнатою. Фактично, ми бачимо об’єднання житлової частини приміщення з нежилим, а таке рішення неможливо узгодити. Дізнаються про це власники, найчастіше, лише при спробі продати квартиру.

Для того, щоб здійснити операцію купівлі/продажу такого житла потрібно запросити фахівця з Бюро Технічної Інвентаризації (БТІ). Саме візит такого співробітника перетворить план приміщення, виставленого на продаж, у документ не відповідає проектом квартири. Огляд приміщення призведе до того, що з’являться так звані “червоні лінії”. Ними буде відзначено невідповідність квартири того проекту, який зберігається в архіві БТІ.

Щоб виправити ситуацію з “червоними лініями”, необхідно:

  • повернути приміщенню колишній вигляд
  • погодити перепланування

Найчастіше, більш раціональним (хоча і тривалим, дорогим) виявляється ремонт в квартирі. Внаслідок цього можна відновити втрачену перегородку і надати житлу первісний вигляд. Погодити ж досконалу перепланування виявляється, дуже непросто. І цей варіант може бути пов’язаний із судовим розглядом, проведенням архітектурної експертизи, відповідальністю у вигляді адміністративного штрафу.

Крім цього, власнику квартири з неузаконеним плануванням належить відшкодувати збитки в тому випадку, коли результатом його дій стало порушення стійкості несучих конструкцій будинку. Свої ресурси і грошові кошти потрібно вкласти, якщо в ході перепланування був перекритий доступ до інженерних комунікацій.

Крім того, саме йому доведеться відшкодувати збитки, якщо порушена стійкість несучої конструкції будівлі або його міцність, розчистити за свій рахунок доступ до відключає пристроїв або інженерних систем.

Як продати житло з неузаконеним плануванням?

І все-таки як вчинити в тому випадку, якщо квартира є, перепланування в ній проведена, а часу можливості і бажання переробляти що-небудь в період передпродажної підготовки у Вас немає? Слід бути готовим до того, щоб запропонувати покупцеві значну знижку. В іншому випадку ваше пропозицію, якою б прекрасною і затишній не була квартира, буде серйозно програвати іншим варіантам на ринку (при інших рівних умовах).

Корисним буде також попередньо оцінити можливість узгодження перепланування. Щоб не продавати “кота в мішку”. Адже може вийти і так, що узаконити заходи, вжиті Вами раніше, при ремонті, не виявиться можливим.

Таким чином, однозначна рекомендація зведена до того, щоб звернутися за допомогою до фахівців, що займаються проведенням відповідними експертизами. Також радимо відверто визначати статус житлового об’єкта при виставлення його на продаж. Не виключено, що потенційним покупцем стане людина, що інвестує в нерухомість, і для нього першочерговими будуть дещо інші питання.

Втім, інвестори також здатні знаходити гнучкі способи, щоб врегулювати проблемні ситуації з неузаконеним плануванням. Адже велика ймовірність, що покупець має намір в майбутньому переробити квартиру під комерційний об’єкт (особливо часто для таких угод вибирають квартири на перших поверхах).

Як бачите, продати квартиру з переплануванням можливо. І навіть незаконно проведені ремонтні роботи, внаслідок яких об’єкт втратив свій первісний вигляд, можна постаратися узаконити (хоча це і не самий оптимальний варіант). Крім того, Ви завжди зумієте знайти зацікавленого покупця, – 3D-тур істотно спрощує подібну задачу.

867
Твітнуть

Читати схоже

Як і які податки треба платити зі здачі квартири

Як обчислити площу квартири

Платежі при оренді: комісія, аванс або депозит?