Не знаєте, як продати квартиру з довіреністю, зіткнулися з упередженнями щодо подібних угод? Сьогодні Стериум розповість про основні переваги та недоліки продажу квартири через довіреність. Також читачі нашого блогу дізнаються про те, чим закінчуються на практиці випадки, коли власнику нерухомості доводиться продавати її за допомогою довіреності.

Доручення про продаж

Довіреність, по своїй суті, є не що інше, як доручення з боку одного юридично дієздатної особи (власника квартири) іншого щодо продажу житлового майна. У документі представлений вичерпний перелік можливих дій з боку довіреної особи. Обов’язковою умовою того, щоб за дорученням можна було здійснити операцію купівлі/продажу, стає її нотаріальне завірення. Іншими словами, звичайне письмове доручення не може вважатися підставою для проведення операції.

У змісті довіреності повинні бути обов’язково відображені наступні дані:

  • інформація (за паспортом) про довірену і доверителе
  • характеристика житлового об’єкта, який буде продаватися довіреною особою
  • повноваження довіреної в ситуаціях, відмінних від основної (продаж квартири)

Перевага довіреності на продаж житла

Якщо у власника квартири з якихось причин немає часу або можливості особисто займатися продажем майна, то варіант передоручити цю задачу сторонній особі стає величезною перевагою. Тут і явна економія часу, сил, і відсутність необхідності бути присутнім особисто при вирішенні всіх питань. Власне, на цьому явні плюси угод за дорученням завершуються, поступаючись місцем негативних моментів.

Мінуси угод за участю довіреної особи

При бажанні знайти надійного довіреного, легко зіткнутися з очевидним недоліком всієї системи продажів за дорученням: кому взагалі сьогодні слід довіряти? Чи буде це “людина з вулиці” або співробітник агентства? Як не помилитися при виборі на користь того, хто буде відповідальний за долю всієї угоди з купівлі/продажу житла? Усі ці питання виникають в голові у довірителя ще задовго до того моменту, поки доручення про продаж його житла не буде завірено нотаріально.

Звідси логічний висновок: довіряти, не перевіривши, не можна. Тобто, можна спробувати знайти фахівця за відгуками тих людей, яким Ви схильні довіряти. Або розглянути в якості довіреної особи тієї людини, якій Ви дійсно можете доручити питання продажу нерухомості.

Серйозною проблемою може стати визнання недієздатним учасника угоди. Тобто, якщо Ви довірите продаж свого житла людини, який виявиться недієздатним, то це стане додатковим головним болем. Причому, як для Вас, так і для сторони-покупця. Чи варто так ризикувати? Залежить від конкретного випадку.

Віра Олексіївна розповідає про те, як вирішила продати свою невелику квартиру на околиці міста, і перебратися ближче до дітей і онуків. В якості довіреної особи вибрала дочка своєї давньої приятельки. “Не чекаючи каверзи, я сміливо підписала всі папери, – розповідає жінка, і переїхала на час до дітей, доглядати за онуками. Неприємним результатом обернулося таке поспішне рішення і для мене, і для моїх дітей”.

Після операції, довірена особа благополучно зникла в невідомому напрямку. Розшукати її вдалося лише через півтора років. І тепер Віра Олексіївна змушена ходити на судові засідання, зберігаючи надію на те, що справедливість буде знайдена.

Таким чином, для оформлення довіреності на продаж квартири слід звертатися до нотаріуса. Попередньо перевіривши, наскільки Ви можете довіряти людині, який буде виступати в якості продавця вашої квартири. Бути максимально уважними, зберігаючи, при цьому розумну частку сумнівів, – мабуть, головна умова для успішного проведення операцій за дорученням.

1069
Твітнуть

Читати схоже

Топ-5 схем шахрайства при оренді квартири

9 порад по оренді квартири від досвідчених орендарів

Середній термін продажу квартири – довго не завжди погано