Зіткнулися з ситуацією продажу житла, перебуваючи в іншій країні? Стериум відповість на це питання, а також зорієнтує стосовно того, які моменти слід тримати в полі зору, маючи намір продати квартиру іноземцю.

Йти в агентство?

Досить часто власники нерухомості приймають рішення продати свій будинок або квартиру за допомогою агентства. На території України відносини між клієнтом і агентством регламентуються Договором про надання послуг. Якщо власник з яких-небудь причин не може перебувати особисто при укладенні угоди, то в якості довіреної особи може виступати співробітник агентства нерухомості.

Перевагою такого рішення стає:

  • економія часу
  • спрощення процедури оформлення паперів
  • відсутність необхідності самостійно прояснювати зміст операції

Якщо Ви прийміть рішення довірити ведення операції фахівця, слід уважно поставитися до вибору агентства. Визначте коло питань, які Ви готові довірити експерту. Подвійно важливо зробити вірний вибір у тому випадку, коли мова йде про продаж нерухомості, розташованої в Україні. Особливо непростим може виявитися той момент, коли власник власності і покупець є громадянами різних країн.

Порядок дій при продажу/купівлі нерухомості

Нерідкі випадки, коли власник квартири або будинку проживає на території України, але в момент проведення операції знаходиться поза межами країни. Тоді йому слід звернутися в консульство України, територіально розташоване у країні, де він опиниться на момент продажу свого житла. У консульстві можна буде оформити відповідну довіреність. На ній обов’язково повинен бути проставлений апостиль (форма, за допомогою якої документ легалізується).

Важливим моментом, при укладанні угоди з іноземцем, може стати мовний бар’єр. Не виключено, що продавцю нерухомості доведеться звернутися за допомогою до кваліфікованого перекладача. Договір про купівлю/продаж повинен бути складений на мові країни, де буде відбуватися угода. Документи покупця також повинні бути переведені на відповідну мову і завірені в консульстві. В іншому випадку отримати реєстрацію документів про продаж/купівлю не вдасться.

У свою чергу, іноземному покупцеві також буде корисно запитати у продавця всі необхідні документи на об’єкт: головними з їх числа є правовстановлюючі. У разі будь-яких сумнівів на адресу надійності об’єкта, не зайвими стануть заходи по перевірці того, чи не знаходиться квартира/будинок в заставі.

Слід пам’ятати і про те, що нерезиденти, так само як і резиденти, у разі купівлі нерухомості, зобов’язані сплатити податок. Ось тільки для іноземного громадянина сума до виплати буде трохи вище. Бажаючи уникнути таких витрат іноземні покупці найчастіше використовують право на дарування майна. І таким чином передають куплену квартиру або заміський будинок найближчому родичеві або дружину.

“Ми з дружиною переїхали з Європи не так давно, – ділиться з нами Алекс. По приїзду, практично відразу, купили простору квартиру в центрі міста. Ставши власниками ми майже відразу подарували житло своїм дітям. В майбутньому вони з онуками житимуть у цій затишній квартирі. А ми плануємо з часом перебратися в заміський будинок.

Особливих проблем з купівлею ми не зустріли. Єдине, треба було перевести всі документи, які беруть участь в угоді, і завірити всі нотаріально. В іншому ж все було вирішено компетентно та оперативно. Продавці квартири, якою ми володіємо, звернулися за допомогою до фахівців. Заощадивши час і своє, і наше”

Як бачите, права іноземних громадян, при купівлі нерухомості, фактично, не мають істотних відмінностей. Важливо, як і при будь-якій іншій угоді, бути уважним у питанні оформлення паперів, щодо можливості заручитися підтримкою професіоналів в цьому питанні.

808
Твітнуть

Читати схоже

Як продати кімнату і які документи для цього потрібні?

Технічний паспорт квартири: біля витоків оформлення

Правила оформлення квартири у власність – що важливо знати?