Приватизація квартири – абсолютно необхідна операція, так як саме вона дасть вам можливість дійсно стати господарем своєї нерухомості. Її підсумком є право власності, а це значить, що власник може її продати, передати у спадок або поміняти на що-небудь вкрай необхідне.


Хто має право приватизувати квартиру?


Абсолютно всі громадяни України мають право оформити приватизацію, займаної ними нерухомості. Це можна зробити один раз, а ось що для цього потрібно, ми розглянемо детальніше.
Зазвичай приватизують квартири або кімнати в гуртожитках. Також іноді приватизація кімнати відбувається в квартирі з двома і більше наймачами.
Неможливо оформити приватизацію квартир-музеїв, нерухомості, розташованої в закритих селищах, наприклад, військових. Нічого не вийде з приватизацією житла, що знаходиться на території заповідників, історичних пам’яток або, навпаки, в зоні забруднення і складної екологічної ситуації внаслідок ЧАЕС.


Умови приватизації


Громадяни України можуть безоплатно приватизувати 21 м2, крім того, 10 м2 додається на сім’ю. Новонароджені українці також отримують свої законні метри безкоштовно. Все, що перевищує цей ліміт, доведеться сплатити додатково.


Приватизувати квартиру можливо при наявності письмової заяви від кожного з мешканців, які досягли повноліття. Начальник Жеку неодмінно повинен засвідчити підписи.
Незгода хоча б одного з них поставить всю процедуру під загрозу і в підсумку зробить неможливою. Уповноважений власник повинен бути визначений та затверджений за загальної згоди.


Документи, необхідні для приватизації:


 • Форма N4 з Жеку, це стандартна форма, яка містить основну інформацію про квартиру. У ній також є перелік всіх проживаючих у квартирі, зазначаються навіть новонароджені. Термін дії такої довідки всього місяць, так що з процедурою не можна затягувати.

 • Рішення органу приватизації.

 • Техпаспорт.

 • Тим, хто входить в групу пільговиків, необхідно надати документ, що підтверджує цей факт.


 • Як і завжди доведеться захопити з собою оригінал і копії паспортів, ідентифікаційних кодів, а для неповнолітніх громадян – метричне свідоцтво.
  Зібрати ці документи нелегко, тому й існує чимало фірм, готових за певну плату полегшити процедуру збору всіх паперів. Звернувшись до них, можна заощадити час і позбавити себе, хоча б частково, від “задоволення” брати участь у цьому процесі.


  Щасливі власники однокімнатних квартир, а також квартир, одержані у разі знесення або відселення з будинків, що перебували у власності, мають право на безкоштовну приватизацію.


  Пільги також мають:


  • Герої Радянського Союзу;

  • інваліди I та II груп;

  • інваліди дитинства;

  • постраждалі на ЧАЕС;

  • Герої Соціалістичної Праці, ветерани ВВВ, ветерани ЗСУ;

  • ветерани праці, а також жертви політичних репресій;

  • багатодітні сім’ї;

  • сім’ї загиблих на виробництві;

  • особи, які перебувають під програмою захисту військовослужбовців та їх сімей.


  Всі ці документи подають у відділ приватизації житлового фонду в районній адміністрації за місцем проживання.

  Підсумком всіх поневірянь буде свідоцтво, що підтверджує ваше право володіти і розпоряджатися квартирою або кімнатою, яке ви зможете отримати приблизно через три-чотири тижні. Це свідоцтво необхідно зареєструвати в БТІ. Цей завершальний етап триває близько місяця.

  3514
  Твітнуть

  Читати схоже

  Як продати кімнату і які документи для цього потрібні?

  Технічний паспорт квартири: біля витоків оформлення

  Правила оформлення квартири у власність – що важливо знати?