Ви стали власником ділянки землі багато років тому, і тепер вирішили приватизувати його? Сьогодні Стериум розповість про те, яким чином залагодити питання, пов’язані з приватизацією землі.

Ключова рекомендація для питань, пов’язаних з оформленням земельних ділянок у власність, полягає в двох простих правил:

1. правильно підготовлені папери
2. висококваліфіковані спеціалісти

Документи, які необхідно підготувати: копія паспорта та довідка з кадастрової служби щодо умов, на підставі яких Ви отримали землю в користування.

Порядок дій, терміни і вартість послуг

1. Пишемо заяву

Звертаємося в місцевий адміністративний орган виконавчої влади. Тут Вам допоможуть коректно оформити заяву. У документі потрібно визначити, яка мета приватизації – чи маєте Ви намір будувати будинок, або освоювати землю в рослинницьких масштабах.

2. Чекаємо дозволу/відмови

Розглянувши заяву, Вам повідомлять про рішення. Єдиною вагомою причиною для відмови може стати відсутність земельної ділянки. А за умови, що земля знаходиться у вашому користуванні більше п’ятнадцяти років, дозвіл вважається, практично, отриманим. Повторимо, – зверніть на коректно підготовлений пакет документів.

3. Отримуємо акт про передачу земельної ділянки

Для того, щоб отримати відповідний акт, належить звернутися в компанію, яка регламентує землевпорядні питання. У ході підготовки акта про передачу землі, що належить провести роботи на ділянці по виміру площі, а також узгодження підсумкових розмірів з власниками прикордонних земельних ділянок.

У середньому, процедура приватизації земельних ділянок проходить протягом півроку. Вартість послуг складає від 300 до 500 доларів.

Можливі проблеми та порядок їх врегулювання

Труднощі, з якими можуть зіткнутися власники земельних ділянок, здатні виявити себе в момент підготовки документів (раптом виявиться, що Ви не єдиний власник території), а також після того, як земля опиниться приватизованої.

Перша трудність може бути пояснена тим, що в адміністрації було видано кілька дозволів на володіння однією територією. На жаль, таке трапляється. І тут питання буде вирішуватися за принципом: правий той, до кого немає претензій юридичного характеру.

Саме на правильність оформлення прав, з юридичної точки зору, будуть дивитися співробітники органів місцевої виконавчої влади. І вилучити ділянку можуть навіть у того власника, який зареєстрував свої права. Якщо з’ясується, що це було зроблено неправомірно, або ж сам земельна ділянка використовується власником не за призначенням.

Будь-яка з ситуацій, пов’язаних з неправильним оформленням землі у власність, може бути врегульована в судовому порядку. Нормативно-правовою базою в цьому випадку стає стаття 144 Земельного кодексу України.

Так, якщо буде виявлено, що власник використовують землю не за призначенням, то йому випишуть припис про усунення недоліків. На виправлення ситуації дається 30 календарних днів. Після чого проводиться відповідна перевірка (з боку служби по охороні земель).

І ще, пам’ятайте про те, що земля неприватизована може опинитися у власності у того, хто зробить це швидше, ніж сам, законний власник. А тому, якщо у Вас є права на користування ділянкою, постарайтеся не відкладати в довгий ящик питання приватизації. Це дозволить Вам захистити свої права та вберегти землю від недобросовісних посягань.

Отже, ми розповіли Вам, який порядок приватизації земельної ділянки, а також про те, які труднощі можуть виникнути на шляху вирішення цього питання. Бажаємо Вам успішно врегулювати можливі спірні ситуації і залишатися законним власником землі.

723
Твітнуть

Читати схоже

Як продати кімнату і які документи для цього потрібні?

Технічний паспорт квартири: біля витоків оформлення

Правила оформлення квартири у власність – що важливо знати?