Вважаєте купити квартиру на аукціоні неможливо? Історія Ольги та Дмитра підтверджує зворотне. Сьогодні ми дізнаємося, яким чином можна придбати житло за допомогою електронних торгів.

Як діє аукціон у сфері нерухомості?

Про те, що купити нерухомість стало можливим через аукціонних торгів ми дізналися від рідних, – ділиться Дмитро. Моя дружина Ольга, вирішила детально вникнути в суть питання, тому що перед нами вже не один місяць стояло завдання замінити орендоване житло на своє власне.

Спочатку я почала шукати інформацію про те, як взагалі можна прийняти участь у торгах, – розповідає Ольга. Виявилося, що для цього потрібно пройти реєстрацію обраної на електронному майданчику (де і здійснюється продаж житла з аукціону). Тобто, ми могли знайомитися з об’єктами нерухомості і не реєструючись, але сама можливість участі в торгах припускала наявність облікового запису.

Також для цього була необхідна електронно-цифровий підпис. Така була в мого чоловіка Дмитра. Тому особливих труднощів з цим моментом ми не відчули. Але для тих, у кого немає електронно-цифрового методу ідентифікації, важливо не упустити цей момент з виду. Оскільки процес реєстрації та оформлення цифрового підпису вимагатиме певного часу. І можна просто пропустити самі торги.

Після реєстрації у користувача є можливість подати заявку на участь в торгах. Крім цього, в особистому кабінеті кожного зареєстрованого є опція “внести завдаток”. Власне, це і стає певним гарантом того, що ваш інтерес до об’єкта нерухомості не залишиться непоміченим. Сума завдатку не повинна перевищувати 20% від вартості квартири.

Далі, учасники торгів пропонують свою вартість об’єкта. Виграє той учасник, сума пропозиції якого виявиться найбільш високою. По завершенню торгів переможець перераховує на рахунок продавця суму угоди, за винятком тієї частини, що була внесена в якості завдатку. Іншим учасникам торгів гроші, перераховані в якості завдатку не повертаються.

А ось якщо виграв аукціон, покупець відмовиться від купівлі квартири, йому завдаток повернуто не буде. Крім того, учасника можуть внести в “чорний список” і заборонити йому надалі брати участь в аукціонах з придбання квартир на конкретній електронному майданчику.

Які квартири можна зустріти на торгах?

Перш ніж купити нашу нинішню квартиру, ми взяли участь у кількох аукціонах. Причому, “битися” нам довелося як за покупку вторинного житла, так і за квартиру в новобудові. Вникаючи в суть подібних угод, ми зрозуміли, що основна маса нерухомості тут являє собою заставні об’єкти. Тобто, це ті квартири, які могли виступати в якості застави за кредитним чи іншим зобов’язанням. І стосовно яких чинним законодавством визначений порядок реалізації: через публічні електронні торги.

Менш за все нам хотілося отримати квартиру з несприятливою історією, – каже Ольга. Але всі об’єкти, що виставляються на аукціон, є юридично чистими. Тут ми також зустріли досить багато пропозицій щодо купівлі так званих “іпотечних боргових квартир”. У світлі непростий макроекономічної ситуації, число боржників по іпотеці збільшилася Наслідком цього став той факт, що кредитують організації в ситуаціях, визначених чинним законодавством, могли реалізувати заставне майно і, тим самим, забезпечити повернення боргу.

Нам пощастило, і ми зустріли на торгах цікаву пропозицію про покупку квартири на вторинному ринку. Залучили невисока вартість і зручне територіальне розташування нового житла. Величезною удачею стало те, що великого попиту з боку учасників аукціону на тоді ще не нашу квартиру ми не зустріли. А тому сума угоди виявилася, в цілому, навіть трохи нижче тієї, на яку ми розраховували.

У підсумку, незадіяну частина бюджету ми вирішили спрямувати на придбання ще однієї квартири в споруджуваному мікрорайоні. Думаємо, після того, як новобудова буде введена в експлуатацію, знову справим новосілля. А квартиру, куплену на аукціоні, здамо в оренду.

2086
Твітнуть

Читати схоже

Топ-5 схем шахрайства при оренді квартири

9 порад по оренді квартири від досвідчених орендарів

Середній термін продажу квартири – довго не завжди погано