Ви довго відкладали питання ремонту будинку і ось, прокинувшись одного, зрозуміли, – пора починати? Перший крок всім дається непросто, про це історія нашої героїні, Аліни. Дівчина повідала нам про те, як важко було зважитися на ремонт, з якими труднощами їй довелося зіткнутися, і що, зрештою, стало гарантом відмінного результату.

Я погано собі уявляла “масштаби лиха”, затіваючи ремонт у квартирі, яка дісталася мені від дідуся з бабусею. Мені було невтямки, чи зможу я жити в квартирі, поки йдуть ремонтні роботи, скільки часу займе весь процес, вдасться впоратися своїми силами або доведеться залучити фахівців будівельних компаній.

Треба сказати, що в квартиру я заїхала ще будучи студенткою. Сама займала одну велику простору вітальню, а інші дві кімнати здавала таким же як і я студенткам. Після інституту поїхала на стажування, а через п’ять років, повернулася в рідні пенати. За весь цей час, як і за попередні моєму студентському побуті років п’ятнадцять, квартира ремонту не бачила. А тому треба було провести капітальні зміни. З урахуванням можливої перепланування: мені дуже хотілося поєднати вітальню з кухнею і санвузол зробити поєднаним.

Для початку треба визначити кілька моментів:

 • куди перемістити меблі (в квартирі її було дуже багато, причому, велика частина предметів інтер’єру вже не використовувалася);
 • де жити в період ремонтних робіт;
 • скільки часу доведеться чекати результату;
 • підбір і організація роботи будівельної бригади
 • З деякою меблями я вирішила розлучитися. Щось відвезла на дачу до батьків, окремі предмети, особливо дорогі і пам’ятні (бабусина старовинна швейна машинка, чайний сервіз) залишила, і задалася метою органічно вписати їх в інтер’єр квартири. Інше групувалося в кімнаті, закривалося плівкою, і поетапно переміщалося з одного приміщення в інше (у міру закінчення оздоблювальних робіт).

  Щодо переїзду на час ремонту, – зізнатися, хотіла залишатися жити вдома і все контролювати (за порадами сусідів найняла бригаду будівельників) особисто. Але досвідчені люди мене відрадили. Порадивши поїхати до батьків. Благо, дача розташована в півгодини їзди від мого будинку.

  Період проведення капітального ремонту, за прогнозами керівника бригади, повинен був зайняти не більше двох місяців. Але я, з урахуванням побажань на адресу перепланування, вирішила додати додатковий місяць-півтора понад озвучених дат. І правильно зробила.

  Плануємо бюджет, власний час і запасаємося терпінням

  Дуже важливо розрахувати суму, яку Ви готові витратити на приведення будинку в порядок. Я вчинила, можливо, не найкращим чином, взявши на себе додаткові кредитні зобов’язання. Але хотілося, щоб все було відремонтовано якісно, з переробкою підлогового покриття, об’єднанням кухні і вітальні, суміщенням санвузла та ванної кімнати.

  Сусіди, які рекомендували мені будівельну бригаду, розповіли і про тонкощі планування бюджету. Найбільш витратною частиною, в моєму випадку, стали: підлога, стіни, санвузол і сама перепланування – це з точки зору придбання будівельних та оздоблювальних матеріалів. Окремою статтею видатків йшла оплата послуг самій ремонтно-будівельної бригади.

  Можу сказати, що мені дуже знадобилися навички планування бюджету, які нам прищепили ще на першому курсі економіки. Дійсно, коли всі статті видатків у Вас перед очима, набагато легше збирати картину воєдино. Так, я заклала певну суму на ремонт, в цілому. Та, порівняно, невелику частину грошей залишила на випадок непередбачених витрат.

  Для першого місяця ремонту я вирішила взяти короткостроковий проект на роботі, тим самим забезпечивши собі додатковий вільний час. Довелося докласти чимало сил, переміщаючись з однієї частини міста в іншу, в пошуках потрібних матеріалів і предметів інтер’єру. Для кожного приміщення в квартирі я попередньо складала список покупок. І протягом перших кількох тижнів активно їздила по магазинах.

  Пізніше, звичайно, розумієш – пошуки можна звести до мінімуму. Віддавши перевагу якому-небудь інтернет-магазину (попередньо перевіривши його на доброзичливе ставлення до покупців і широке пропозицію товарів і послуг). Але я робила все сама: приїздила на місце, дивилася, вибирала, купувала. Якщо Ви не маєте належним кількістю часу, можна доручити такі питання бригадирові будівельної бригади. Але це стане додатковим фінансовим навантаженням для вашого бюджету на ремонт.

  Зізнаюся, не все виходило так, як того хотілося. Коли будівельники зламали перегородку між кухнею і вітальнею, я зрозуміла, що простір буде надто великим і, як мені здалося, незатишним. Навіть перш спроектований дизайн-макет, не вселив у мене впевненість. Тому, як ні парадоксально прозвучить, але було прийнято рішення повернути все як було”. Це і стало причиною додаткових тимчасових і фінансових витрат.

  Можу лише порадити Вам, на етапі підготовки проекту майбутньої квартири (в силу базових знань з основ дизайну сама займалася цим питанням) опрацьовувати все до дрібниць. В тому числі, намагатися передбачити власні очікування. Зрозумійте, чого Ви все-таки хочете від капітального ремонту. Які завдання він повинен вирішити в квартирі. Я тільки по завершенню змогла остаточно відповісти на подібні питального характеру роздуми.

  Не будьте самокритичні

  Скажу прямо, після вимушених затримок по ремонтних і оздоблювальних робіт я почала дуже прискіпливо ставитися до самої себе. І, почасти, звинувачувати себе в деяких недоліках. Наприклад, у небажанні запросити професійного дизайнера (не варто було мені бути занадто самовпевненою щодо своїх дизайнерських здібностей), або відсутності повної довіри до будівельників і впевненість у необхідності перебувати в квартирі ледь не щоденно.

  Тепер я знаю, якщо все грамотно спланувати, розрахувати бюджет, і заручитися підтримкою перевірених і надійних фахівців з ремонту, можна добитися відмінного результату. Так, власне, у мене і вийшло. Коли я зуміла, по закінченні часу, сісти і спокійно проаналізувати три місяці “боротьби з вітряками”. Планування і терпіння – це, дійсно, запорука успішного ремонту.

  1341
  Твітнуть

  Читати схоже

  Топ-5 схем шахрайства при оренді квартири

  9 порад по оренді квартири від досвідчених орендарів

  Середній термін продажу квартири – довго не завжди погано