Не знаєте, як гармонійно розвісити картини у себе в квартирі? Стериум допоможе Вам, розповівши про основні правила їх розміщення.

Але для початку, визначимо кілька простих рекомендацій для вірного підбору самих картин:

 • за основу, при виборі, беремо пропорції і колір стін приміщення
 • враховуємо принципи симетрії та асиметрії
 • попередньо розміщуємо акценти (одна велика картина, або кілька дрібних, згрупованих за принципом рівноваги)
 • Від того, наскільки грамотно будуть розміщені художні роботи, безпосередньо залежить сприйняття картин оточуючими. Якщо ж Вам належить попередньо відремонтувати приміщення, пам’ятайте ще й про те, що стіни краще всього обклеїти шпалерами або пофарбувати в неяскраві тони. Інакше, фокус уваги ніяк не буде співвіднесений з полотнами на стіні.

  Найбільш правильним вважається розміщення картин на рівні очей або трохи нижче. Цей хід дозволяє полотен, з одного боку, опинятися доступними до спокійного споглядання, з іншого, – складати єдиний ансамбль з предметами інтер’єру і сприяти відчуттю затишної обстановки.

  Правила розміщення картин в квартирі

 • Дотримуйтеся правила відповідності матеріалів і фарб, і змісту полотен. Так, наприклад, масляну живопис краще поєднувати з картинами, написаними маслом. Якщо в стильовому рішенні кімнати або квартири переважають графічні сюжети, не слід розбавляти її природними пейзажами.
 • 2. Створюйте композиції на площині. Що це означає? Наприклад, у Вас є кілька полотен, написаних аквареллю, – розміщуйте їх приблизно на одному рівні. Інтервали між групами повинні бути приблизно однаковими. Інакше виникне відчуття хаотичності. Що аж ніяк не сприятиме створенню відчуття гармонії.

 • Парне розміщення. Цікавий дизайнерський прийом, який дозволяє створювати в квартирі естетичне і врівноважене простір. Таке рішення відмінно працює, при розміщенні картин в схожих рамках, і, відповідно, близьких за змістом.
 • Система контрастів. Такий підхід також відмінно вирішує певні завдання. Наприклад, у Вас кілька картин, які схожі за змістом, витримані в єдиному стилі, але, при цьому, у них, абсолютно невідповідний один одному розмір. В такому випадку, помістіть меншу зображення над тим, яке більше.
 • Ефект гармонійного триєдності може бути досягнутий шляхом розміщення (горизонтального або вертикального) трьох схожих картин. Тут важливо дотримуватися перше правило – прагніть до того, щоб зміст полотен було дуже близьким, з точки зору смислового навантаження.
 • 6. Одна велика картина може чудово справитися з роллю головного смислового акценту. Іноді цього буває достатньо, і немає сенсу розміщувати в кімнаті додаткові фотографії.

  Оптимальне освітлення

  Якщо Ви шанувальник олійного живопису, або будь-якої іншої, що створює ефект відблисків на поверхні, намагайтеся розміщати картини таким чином, щоб світло падало на них збоку. Або доведеться використовувати невеликий кут нахилу полотна, по відношенню до стіни. Так Ви зумієте зменшити відблиски від світла.

  Якщо ми говоримо про графіку або про картинах, написаних аквареллю, – уникайте потрапляння на них прямих сонячних променів. Якісні олійні фарби стійкі до зовнішнього фактору. Тоді як акварель швидко піддається впливу ззовні, і папір просто жовтіє. А це буде означати, що Вам належить, незабаром, знову замислюватися про покупку нових картин.

  Цікавим, а головне, функціональним рішенням може стати для вашої квартири, використання світлодіодних систем. Вони абсолютно нешкідливі в плані негативного впливу на полотна. Крім того, використання підсвічування в квартирі дозволяє створювати додаткові ефекти і підкреслювати загальну атмосферу затишку і завершеності.

  Стіна або полку – ось в чому питання

  Досить часто власники квартир знаходяться в невіданні щодо того, куди краще помістити картину – зробити спеціальні отвори в стіні для кріплення або розташувати на закріпленій полиці. Аргумент на користь другого варіанту – небажання додатково пошкоджувати стіну. Тоді як поличка вже адаптована до вертикалі. Залишається лише доповнити її картинами. Чи потрібно це робити?

  Тут знову згадаємо правила, мова про які йшла вище. Ви можете чудово облаштувати картинну галерею і на полиці, за умови, що це рішення буде відповідати загальному смисловому і стилістичному змістом простору. Однак на практиці частіше можна бачити ситуацію, коли на полицях вміло розміщують фотографії родини, друзів чи близьких. І така полку стає самостійним елементом інтер’єру.

  Але якщо Вам дуже хочеться зберегти стіни неушкодженими і розташувати картини на полиці, – постарайтеся зробити так, щоб інших предметів (книги, фотографії) не було поруч. Їх доречніше буде прибрати на тумбочки або стелажі.

  Як групувати

  На завершення скажемо про те, як найкращим чином виконати групування картин. Якщо стіни в квартирі великі, а картини Вам подобаються невеликих розмірів, виберіть одне зображення і навколо нього групуйте більш дрібні. Зрозуміло, слід дотримуватися правила про створення єдиного змісту і форми.

  Також не бійтеся експериментувати. Наприклад, «закрийте» зображеннями всю стіну. А для досягнення кращого результату, попередньо, збирайте композиції воєдино прямо на підлозі. Дивіться з боку. Придумуйте цікаві співвідношення і комбінації. І обов’язково «приміряйте» до кожного Вашого кроку загальні правила розміщення.


  Стериум сподівається на те, що Ваша квартира перетвориться в кращу сторону, після того, як у ній з’являться картини. А правила, зібрані в цій статті, стануть запорукою не тільки прекрасного інтер’єру, але і додадуть Вам внутрішнього почуття впевненості у власних силах і здатності створювати прекрасні рішення.

  1988
  Твітнуть

  Читати схоже

  Чим відрізняється блочний будинок від панельного?

  Що таке квартира-бельетаж?

  Що таке квартира готельного типу?