Вам належить спільна оренда квартири з сторонньою людиною, і Ви не знаєте, як зробити так, щоб життя з рідними людьми виявилася позбавленою приводів для сварок і конфліктів? Стериум підготував матеріал про те, які труднощі можуть виникнути у співорендарів, і як можна вирішити спірні питання мирним шляхом.

Для початку, будьте готові до того, що простір орендованої квартири не буде “належати” цілком і повністю Вам. Належить навчитися (якщо такий навик ще не вироблений) з повагою ставитися до чужого простору. Корисним буде також вміння розуміти і приймати іншу сторону.

Разом з тим, добре з самого початку виробити єдині принципи поведінки. Це може стати запорукою комфортного спільного проживання. Адже Ви не можете знати, напевно, яка з числа Ваших звичок може стати фатально неприйнятною для сусідів, вірно?

Все може здаватися умовно простим – спільно орендували квартиру і кожен облаштовує свою кімнату, а далі живе у відповідності з власним розпорядком дня. Однак перш ніж почати “жити по-своєму”, слід обговорити, яким чином слід вести себе всім орендарям.

Правила, за якими ми живемо

Якщо Вам пощастило, і поряд опинилися люди зі схожими поглядами на життя, ідентичною вашій рівнем культури та виховання, – навіть у таких випадках не слід нехтувати розмовою про те, яким чином жити в одній квартирі. Краще всього для бесіди підійде нейтральна територія, – це можуть бути спільні посиденьки на кухні або похід в кафе.

У невимушеній обстановці можна скласти свого роду звід правил. Кожен з орендарів може висловити свої побажання, а також розказати про власні побажання на адресу сусідів. Найчастіше, зразковий “лист очікування” виглядає наступним чином:

 • відсутність нічних посиденьок і галасливих гостей
 • своєчасне внесення орендної плати
 • наявність загальної грошової суми для усунення можливих несправностей (поломка крана, заміна лампочки, виготовлення дублікатів ключів)
 • відмова від шкідливих звичок (куріння на балконі або поза межами квартири)
 • тихі години з 23.00-24.00 до 07.00-08.00
 • відсутність домашніх тварин (або обмеження їх переміщення по квартирі)
 • Зрозуміло, після деякого часу, коли Ви краще дізнаєтеся сусіда по квартирі, буде зрозуміло, які ще можливі пункти слід включити в перелік побажань.

  Помилки співорендарів

  Всі ми люди, і кожному властиво помилятися. Непрості умови побуту можуть по-своєму позначатися на взаєминах сусідів. На початковому етапі дуже багато допускають серйозну помилку: відмовчуються.


  Людям здається, що “все вирішиться само собою”. Але ж оточуючі нездатні читати думок. Тому найбільш правильним буде говорити, обговорювати складні питання, шукати компромісні рішення, одним словом, – домовлятися.

  Інша, не менш поширена помилка, – зайва емоційність. Це вже, свого роду, крайність першої проблеми. Хтось замість того, щоб мовчати, починає дуже голосно, і іноді навіть надмірно емоційно намагатися залагодити конфлікт”. Такий спосіб вирішення питання лише сприяє виникненню нових проблем. Або навіть призводить до того, що друга сторона-учасник конфлікту приймає рішення з’їхати.

  Ще одним кроком, який можна вважати за помилковий, є спроба “вчити інших як жити”. Власне, тут слід пам’ятати про те, що у кожного є право на своє власне бачення картини навколишнього світу. І якщо Ваші життєві уподобання і не співставні з принципами іншої людини, це зовсім не означає, що його слід “перевиховувати”.

  Практичне керівництво – або як уникнути конфліктів

  Проблема

  Рішення

  Безлад в квартирі

  Складання графіка прибирання

  Відсутність можливості спокійного дозвілля

  Узгодження часу прийому гостей

  Відсутність особистого простору

  Домовленості про норми ставлення до чужого простору: не входити раптово, без стуку в чужу кімнату, не брати особистих речей без дозволу, не здійснювати ремонт без погодження з соарендатором

  Прострочення платежів за оренду

  Попереджати заздалегідь, щоб не виникало ризику залишитися на вулиці

  Ми розповіли Вам про можливі труднощі, які виникають у співорендарів, а також про варіанти вирішення спірних моментів. Сподіваємося, наші рекомендації допоможуть Вам у веденні побуту на території загальною квартири. А знайти підходящий варіант Ви завжди можете на нашому сайті.

  834
  Твітнуть

  Читати схоже

  Як і які податки треба платити зі здачі квартири

  Як обчислити площу квартири

  Платежі при оренді: комісія, аванс або депозит?