Традиційно спокійні у плані реформ місяці: червень і липень, виявилися в цьому році досить активними в плані реалізації законодавчих змін. Читачам блогу Sterium може знадобитися огляд недавно вступили в силу законів і постанов.


1 липня набрав чинності закон №417-VIII, який регулює права і обов’язки мешканців багатоквартирних будинків. Зокрема, тепер земельну ділянку, на якій стоїть будинок, вважається спільним майном, яке, по букві закону, не може бути поділене між співвласниками. У список загального майна також включені нежитлові приміщення та елементи інфраструктури (електрика, сантехнічне обладнання тощо). Співвласники також мають право на виділення в натурі їх частини в спільній власності.

Втім, основним завданням закону є усунення монополії Жеків і передача прав на управління будинком зборів мешканців (ОСББ). Питання управління також можуть вирішуватися керівником ОСББ, якого призначають на підставі рішення мешканців. Орендарі нерухомого майна можуть брати участь в управлінні тільки за наявності довіреності від власника. Рішення зборів мешканців є обов’язковим до виконання навіть для тих, хто реалізував своє право на майно після підписання протоколу.

15 липня був затверджений проект закону про реалізацію майнових прав мешканців гуртожитків. У новій редакції особи, зареєстровані в гуртожитку, тепер мають право здійснювати ремонт житлових та допоміжних приміщень (якщо це узгоджено з керуючим). Також житлові та допоміжні приміщення не підлягають продажу та приватизації, а залишаються у власності територіальних громад. Управління нерухомістю може відбуватися шляхом організації ОСББ.

19 липня був затверджений проект постанови, яка обіцяє бути актуальним для всіх власників житла. До 1 січня 2016 року у всіх користувачів природного газу повинні бути встановлені газові лічильники. Відповідно, не зайвим буде поцікавитися у продавця або орендодавця, встановлений в його квартирі лічильник. Втім, на Sterium це можна побачити своїми очима.

881
Твітнуть

Читати схоже

Як відбувається процес купівлі квартири

Ринок нерухомості Одеси в 2016 році – прогнози розвитку

Скільки коштує купити однокімнатну квартиру в Одесі у січні 2016 року?