Про те, що труднощі виникають при оренді житла, так і при здачі його в оренду, написано чимало. Сьогодні ми доповнимо картину і поділимося з читачами історіями про те, наскільки непростими можуть бути ситуації та проблем при здачі квартири в оренду. Не залишаться осторонь і ті, хто стикається з проблемами при зніманні квартири.

Поломки за свій рахунок

Батьки купили мені невелику гостинку поруч з університетом, – ділиться Роман. Провчившись кілька років, я вирішив навчання на час залишити і поїхати за кордон. Приваблювала можливість подорожувати, хотілося відкривати нові горизонти. А навчання, думав я, може почекати рік-другий. Щоб квартира не пустувала, на час відсутності вирішив здати її знайомим студентам.

Про ціну домовилися швидко, договір укладати не стали, під розписку я взяв з хлопців передоплату за півроку вперед і полетів підкорювати світ. Повернутися в рідні краї довелося раніше покладеного терміну. Не скажу, що зовнішній вигляд моєї невеликий, акуратною (до того моменту часу) і по-своєму навіть затишної квартири вразив. Хіба що в негативному ключі:

  • змінився колір стін
  • відсутня міжкімнатні двері
  • розібраний спортивний куточок
  • балкон, перетворився в “склад непотрібних речей”
  • зламана пральна машина-автомат
  • подряпана поверхню холодильника

Мене, в деякій мірі, порадував настільки позаплановий візит додому, бо невідомо на що перетворилася б квартира, повернися я пізніше. А так, було вирішено (хоча й не відразу) залишити суму, сплачену в рахунок оренди, в якості компенсації за все те “зміст” яке чекало мене на порозі власної квартири.

Здав квартиру одному – нажив собі ворога

Нерідко зустрічаються ситуації, коли власник здається в оренду житла знаходиться в іншому місті чи навіть країні. Так сталося і в нашому випадку, – розповідає Олександра, власниця просторій двокімнатної квартири у центрі міста.

Я вчилася за кордоном, а квартиру, яка перейшла мені в дар від тітки, здавала своїм близьким друзями: ми з ними дружили ще з самої школи. І тому, коли у них раптово постало питання про пошук житла, я з радістю запропонувала тоді вже молодій сімейній парі з дитиною мою квартиру. Вона була зручна і з точки зору транспортної доступності, та в частині проживання: дві автономні кімнати, які чудово перетворилися в спальню і дитячу.

Спочатку все йшло чудово. Ми не відчували ніяких труднощів у питаннях розрахунків, і вже тим більше, в частині умов проживання. Друзі знали, що квартира в їх повному розпорядженні, а я не приїду з несподіваним візитом (як часто трапляється у тих, хто живе з орендодавцем в межах одного міста).

Але в один з моментів мені все ж довелося прийняти рішення про повернення на Батьківщину. Попередила я друзів про це за кілька місяців. Тому щиро вважала, що їм вдасться за цей час знайти альтернативний варіант для проживання. І вже ніяк не могла припустити, що “квартирне питання”, в нашому випадку, стане каменем спотикання.

Прилетівши додому, я зіткнулася з тим, що в квартирі, крім друзів, проживає ще одна сімейна пара. Про це, на жаль, мене ніхто не повідомив. І якщо мої початкові орендарі встигли підшукати собі підходящу квартиру і готувалися до переїзду, то ось неждані гості виявилися менш розторопними. І я змушена була, перший час, ділити власну квартиру з абсолютно сторонніми мені людьми.

Відверто кажучи, такий поворот подій, мене не просто не порадував. Стало зрозумілим, наскільки справедлива мудрість: “хочеш перевірити друга – здай йому квартиру”. Зрозуміло, ні про яку свідомої перевірці мови не йшло. Все вийшло само собою. І тим сумніше, мабуть, було в підсумку. Адже я відкрила для себе людей, яких, як мені здавалося, знала дуже добре, зовсім з іншого боку. Довіра в цих вже не дружніх стосунках було втрачено.

Платити не будемо: дрібний шантаж з боку квартиронаймачів

На час дачного сезону я здаю свій заміський будинок, – розповідає В’ячеслав. При тому, що сам проживаю в ньому тільки у зимовий час року, а на літній період і початок осені відлітаю в Європу. Зізнаюся, що податкових відрахувань, за підсумками передачі нерухомості в оренду, не роблю. Точніше, раніше не робив. А ось події минулого літа змусили мене переглянути власне ставлення до цього питання.

Так вийшло, що орендар попросив додатково пожити в будинку ще місяць (вересень), і я вирішив повернутися до жовтня. Домовилися, що фінальний платіж за оренду буде проведено у момент зворотного обміну ключами. Враховуючи, що я непогано знав орендаря, і літній період проживання він оплачував у формі повної передоплати, то нічого страшного в такому рішенні не побачив.

Але по поверненню мене чекав неприємний сюрприз. На жаль, як мені думалося, надійний тимчасовий домовласник перейшов до дрібного шантажу. Відмовившись виплачувати вартість останнього місяця проживання, він пригрозив мені скаргою в податкову. Не сказати, щоб ситуація ця грунтовно вивела мене зі стану рівноваги. Хоча, звичайно, фінансова стабільність кілька постраждала. Певні висновки ж я, однак, зробив. І на майбутнє, окрім договору оренди, візьму під контроль податкові відрахування.

Зняли квартиру – забули про спокійне життя

Ми з чоловіком зняли квартиру недалеко від роботи і готувалися до переїзду, – ділиться Вероніка. Першим тривожним моментом став дзвінок власника житла з проханням почекати з заїздом хоча б на пару днів, – він списав все на необхідність термінової заміни сантехніки. Зрозуміло, у квартиру, де не можна буде толком ні приготувати їжу, ні прийняти душ, ми не поїхали.

Після обумовленого терміну наше умовне новосілля все-таки відбулося. Хоча, дуже спантеличив факт відсутності ознак нещодавно проведеного сантехнічного ремонту. Через кілька тижнів, ми почали розуміти природу походження дивної поведінки власника квартири. Виявилося, житло стало предметом майнового спору. І ми, звичайно, самі були винні, так як не перевірили наскільки безхмарним обіцяє бути майбутнє орендованої квартири.

Фактично, життя наше перетворилася на низку візитів судових приставів і тих кількох учасників спору, які претендували на право проживати в орендованій нами квартирі. Після декількох неспокійних місяців ми з чоловіком спішно покинули, як нам думалося, в момент укладання угоди, ідеальну квартиру і знайшли більш спокійний варіант.

Орендна плата – величина непостійна

Яна розповідає про те, що шукала житло більше двох місяців: втомившись від нескінченних пошуків я нарешті зустріла дуже затишну і зручно розташовану квартиру. От тільки ніяк не припускала, що сума орендної плати раптово зросте на 30% після двох місяців проживання.

Будучи зацікавленою у зміні квартири, я погодилася з новою умовою власника нерухомості. Але попросила включити в договір пункт про те, що сума виявиться фіксованою на найближчі одинадцять місяців. Така міра дозволить уникнути несподіваної фінансової проблеми при зніманні квартири.

Як бачите, у кожної сторони-учасника угоди по оренді нерухомості виникають свої труднощі. Ми сподіваємося на те, що історії наших героїв дозволять Вам попередити подібні ситуації в особистій практиці. А для того щоб пошук квартири та/або орендарів виявився швидким і надійним, Вам достатньо відвідати сайт проекту Стериум.

1356
Твітнуть

Читати схоже

Топ-5 схем шахрайства при оренді квартири

9 порад по оренді квартири від досвідчених орендарів

Середній термін продажу квартири – довго не завжди погано