Купили квартиру в споруджуваному будинку, або тільки вивчаєте проектну документацію і Вас збентежив факт відсутності мусоропроводной системи? Сьогодні Стериум розповідає про те, наскільки суперечливою є подібна система, і як вчинити майбутнім новоселам.

Сміттєпровід у будинку – добре чи погано?

Кілька років тому в нашій країні скасували норми, згідно з якими багатоповерхові житлові будинки повинні проектуватися з урахуванням системи сміттєпроводу. Відповідно, на ринку стали з’являтися будинки, житлові комплекси, де сміттєпровід відсутня, за замовчуванням. Реакція з боку новоселів, як діючих, так і майбутніх, виявилася неоднозначною.

Згідно з чинними санітарними нормами у забудовників є право здавати будинку в експлуатацію, без додаткового монтажу мусоропроводной системи, за умови, що є умови для зберігання та вивозу побутових відходів.

Основним недоліком присутності в будинку сміттєпроводу стають труднощі, пов’язані з його технічним обслуговуванням і підтримкою чистоти. Якщо керуюча компанія не регулярно здійснює вивезення сміття, то мешканці можуть зіткнутися з проблемою неприємного запаху на сходових майданчиках. Крім того, відсутність планових заходів з прибирання та вивезення сміття, можуть призвести до появи гризунів.

На противагу цьому виступає, хіба що, зручність мешканців квартир. Мало кому не сподобається перспектива виносити сміття, не виходячи за межі будинку. За умови, що сміттєпровід чистять своєчасно, загальна картина виходить досить благополучною. І мешканці залишаються задоволені, і будинок знаходиться в повній санітарної безпеки.

Утилізація побутових відходів

В сучасних умовах майбутнім новоселам слід бути готовими до того, що традиційний спосіб утилізації сміття, поступово втрачає свою життєздатність. Поступаючись місцем більш раціональним заходів. Так, сьогодні активно практикується встановлення контейнерів для сміття. Причому, передбачається сортування побутових відходів за типом матеріалу:

  • пластик
  • скло
  • макулатура
  • текстиль

Коли використовується сміттєпровід, роздільний збір відходів неможливий. Втім, і контейнерний варіант орієнтований, насамперед, на свідомих жителів.

Ще один альтернативний варіант – установка сміттєвої камери всередині самого будинку. Забудовник передбачає наявність невеликого ізольованого приміщення, потрапити в яке мешканці будинку можуть, виходячи на вулицю. Тобто, приміщення не пов’язано з будинком за допомогою якого-небудь внутрішнього переходу. Така автономність важлива з позиції дотримання санітарних норм.


Відсутність сміттєпроводу – економія коштів?

Багато жителів новобудов задаються питанням, наскільки економічно обґрунтованим є “скасування мусоропроводной системи”. Може здатися, що це, дійсно, корисний захід – на рівні заощадження фінансів. Проте на практиці ситуація виглядає дещо інакше: в будь-якому випадку, мешканцям багатоквартирного будинку доведеться платити за організацію вивозу сміття.

Деяка економія, якщо і присутній, то більше віднесена до бюджету девелопера. У середньому, установка одного сміттєпроводу може призвести до появи кошторису на суму від 1 до 1,5 млн. рублів. За умови монтажу системи в кількох під’їздах, загальні витрати будуть, цілком відчутними. Навіть в масштабах проектів по зведенню багатоквартирних житлових комплексів.

Отже, ми розповіли Вам про те, що сміттєпроводи, поступово зникають з проектів будівництва нових будинків. Однак, це не означає, що організація вивозу побутових відходів скасована. До появи альтернативних варіантів слід ставитися раціонально, роблячи вибір, перш за все, на користь якості самих новобудов, сприятливої екологічної обстановки мікрорайону, його транспортної доступності.

1221
Твітнуть

Читати схоже

Топ-5 схем шахрайства при оренді квартири

9 порад по оренді квартири від досвідчених орендарів

Середній термін продажу квартири – довго не завжди погано