Ви стали власником квартири-лінійки і роздумуєте над тим, як перетворити її в комфортне житло? Сьогодні Стериум допоможе Вам у пошуку оптимальних рішень для подібних квартир.

Промовиста назва

Відзначимо, що назва квартири обрано не випадково, воно відображає суть того, яким чином виконана планування такого житла. У Вас в розпорядженні виявляється житлова площа, де приміщення, включаючи кухню і санвузол, розташовані єдиним поруч. Відповідно вікна в такій квартирі виходять на одну сторону. На відміну, наприклад, від квартири-сорочечки.

Подібні (лінійні) квартири зустрічаються в будинках серії П-44. Особливістю таких забудов є поверховість (мінімум вісім, максимум сімнадцять поверхів). Всі квартири (за винятком розташованих на перших поверхах) з балконами. Висота стель у квартирах-лінійках, як правило, виявляється не менше 2,64 метра. В інших випадках можна зустріти і цифри в 2,7 – 2,75 м.

Мінімум змін


Варіанти змін, про які ми сьогодні розповімо, припускають необхідність узгодження перепланування. Зверніть на це увагу, приймаючи рішення слідувати одному із запропонованих рішень.


Мінімум змін чекає вашу квартиру, якщо Ви маєте намір вирішити задачу перетворення простору шляхом поділу великої кімнати (розглядається початковий варіант типової двокімнатної квартири-лінійки). Ми пропонуємо виділити:

 • спальню
 • гардеробну
 • коридор

При бажанні, можна буде трохи видозмінити і другу кімнату. Якщо Ви вирішите зробити її трохи меншою за площею, то це збільшує простір передпокою. І навіть дозволяє розмістити в ній диван-ліжко. Що, в свою чергу, забезпечує додаткове спальне місце. Крім того, можна організувати в передпокої нішу, вбудувати в неї шафа, поруч організувати робоче місце (встановивши робочий стіл і крісло).

Таким чином, перерозподіливши навантаження на приміщення, Ви досягаєте більшої корисності житлового простору, і можете цікавим чином оформити деталі інтер’єру. Другу кімнату також можна зменшити площі за рахунок збільшення передпокою. Тут можливо розмістити розкладний диван, організувати робоче місце, встановити телевізор і вбудований шафа.

Такий варіант перепланування може підійти для молодої сім’ї з дитиною, а також для тих, чий будинок відкритий для гостей. За умови відсутності автономної гостьової кімнати, наявність двох ізольованих кімнат дозволить родині та гостям відчувати себе цілком комфортно.

У такому рішенні залишається відкритим питання з вузьким великим коридором. Ви можете функціонально (ящики/полиці) зонувати простір, або доповнити стіни коридору цікавими об’єктами. Розмістіть тут стелаж з книгами, або повісьте картини. Спробуйте урізноманітнити колірну палітру, додайте який-небудь цікавий аксесуар. У завершенні додамо, – такий варіант змін, як правило, не викликає проблем при погодженні.

Коридору не буде

Як випливає з типового розташування кімнат у квартирі-лінійці, коридор обов’язково присутній в такому приміщенні. І для того, щоб його ліквідувати, доведеться переносити дверні прорізи, а також створювати новий. Тобто, приміщення будуть зібрані за наступним принципом:

 • невеликий передпокій
 • комора
 • гардероб
 • суміщений санвузол
 • кухня, поєднана з вітальнею
 • спальня

Друга житлова кімната стала вітальні, з’єднаної порожнім отвором з кухнею. За рахунок перенесення отворів і створення ще одного нового у квартирі не залишилося вільної коридорній площі, а на місці коридору міститься ще одна комора.

Основна проблема, при погодженні такого роду планування, криється в тому, що не всяка конструкція передбачає можливість створення додаткового отвору в несучій стіні. Багато чого буде залежати від того, на якому поверсі розташована квартира.

Явною перевагою такого варіанта зміни квартири стане поява додаткового вільного місця. Це чудово підійде для молодих батьків, яким важливо поєднати спальню з дитячої. Або для тих пар, хто часто приймає гостей. Очевидним стає момент корисного розподілу простору.

З двокімнатної квартири в трикімнатну

Заключний варіант ми вважаємо самим кардинальним. За умови успішного узгодження перепланування, Ви станете володарем самодостатньою трикімнатної квартири. Цього можна досягти за рахунок переміщення кухні в ту частину території, яка була відведена під передпокій. Таким чином, у Вас виходить наступна “квартирна комплектація”:

 • невелика спальня (дитячий або гостьова)
 • поєднана кухня/вітальня
 • спальня

Як бачите, успішно використовувати простір “лінійної квартири”, щоб домогтися комфорту і зручності, цілком реально. При цьому, перепланування не обов’язково повинна бути масштабною – можна почати з малого, і продовжувати по мірі актуальності (наприклад, збільшення вільної площі або ізольованість).

1976
Твітнуть

Читати схоже

Чим відрізняється блочний будинок від панельного?

Що таке квартира-бельетаж?

Що таке квартира готельного типу?