Напередодні осінньо-зимового періоду задумалися над тим, як додатково утеплити заміський будинок? Сьогодні Стериум розповість Вам про те, які роботи по утепленню стануть обов’язковими, і на що слід звертати особливу увагу при проведенні комплексу утеплювальних заходів.

Утеплення заміського будинку дозволить не тільки додати комфорту і затишку, але і помітно знизить загальні витрати на опалення. Причому, може здатися, що витрати на роботи з утеплення непомірно високі. Проте, слід один раз провести якісний комплекс робіт і переконуватися з року в рік, що вкладення себе виправдовують.


Зверніть увагу на місця основної витоку тепла у будинку:

 • фундамент
 • підлога
 • стіни
 • вікна
 • дах
 • Тобто, по суті, немає в будинку місця, яке б не потребувало додаткових заходів по утепленню. Визначимо основний порядок дій.

  Утеплюємо вікна


  Велика частина теплого повітря залишає межі будинку саме за рахунок не утеплених вікон. Тому якщо Ви не плануєте встановлювати пластикові вікна, то слід подбати про герметичності наявних вікон. Як правило, щілини між рамою і віконним прорізом прокладають яким-небудь матеріалом (вата, текстиль), а зверху заклеюють малярським скотчем. Це найпростіший варіант. Також можна придбати спеціальну суміш (герметик) і додатково обробити нею місця стику скла і віконної рами.


  Теплий фундамент – тепла підлога


  Якщо у Вас в будинку холодна підлога, слід починати з утеплення фундаменту. Останній втрачає тепло через те, що грунт в зимовий час промерзає. На ринку існують спеціальні матеріали, які дозволять підтримувати теплоізолюючу функцію фундаменту.


  За умови, що фундамент буде утеплено додатково, підлогу опиниться в більш виграшному положенні. І все-таки можна встановити внутрішню систему підігріву (інфрачервоні плити) підлогового покриття. Цей варіант особливо корисний тим, у кого в родині є маленькі діти.


  Стіни – утеплення зовні


  Головною рекомендацією для утеплення стін в заміському будинку залишається виконання зовнішніх робіт. В якості матеріалу можна використовувати плити з пінопласту. Однак такий варіант більш доречний у тому випадку, коли утеплення відбувається при будівництві будинку. Якщо ж мова йде про вже побудованому будинку, зверніть увагу на наявність простору між стінами. Його можна заповнити рідким теплоізолятором.

  Внутрішньо утеплення не рекомендується через те, що зменшується площа приміщення. Крім того, такий спосіб теплоізоляції може провокувати появу конденсату на промерзають зовні стінах. А це вже прямий шлях до цвілі і грибка.


  Альтернативним варіантом може стати використання конструкцій з гіпсокартону, а також ватяний матеріал для прокладання простору між конструкцією і основною стіною.

  Стеля і дах не терплять холоду


  Стелі і дах можна утеплити з допомогою тканево-ватних пластів (такі роботи проводять з боку горища). Або розмістити додаткові прилади опалення (інфрачервоні стельові плити). Визначальним моментом стане бюджет, яким Ви маєте в своєму розпорядженні для проведення комплексу робіт.


  Після того як основні місця витоку тепла будуть захищені, зверніть увагу ще й на те, чи не постраждала при виконанні робіт система вентиляції. Цей важливий показник комфорту кожного будинку, часом, стає «заручником теплих стель». В ідеалі, роботи з утеплення будинку не повинні впливати на якість пропускної здатності вентиляційних шахт.


  Отже, ми розповіли Вам про те, які місця в будинку слід утеплити, в обов’язковому порядку. А також на що потрібно звернути увагу при виконанні робіт. Бажаємо Вам теплих і затишних осінньо-зимових вечорів.

  981
  Твітнуть

  Читати схоже

  Як і які податки треба платити зі здачі квартири

  Як обчислити площу квартири

  Платежі при оренді: комісія, аванс або депозит?