Звуки, що доносяться з квартири сусідів, заважають комфортного життя? Ви не знаєте, як вчинити у випадку, якщо мешканці за стінкою шумлять? Стериум підготував важливу інформацію для тих, хто цінує затишну домашню тишу.


Нормативно-правова база


Якщо Ви хочете знайти відповідь на питання: «до скількох можна шуміти в квартирі», то слід звернути увагу на нормативно-правові документи.Для України цей перелік складається з законів:


1. «Про Національну поліції»

2. «Про охорону атмосферного повітря»

3. «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»


Різновиди «шумовий хвилі»


Шум квартирі може бути різного походження. Кому-то, традиційно, везе на звуки будівельного походження (ремонт на протязі всього календарного року «у співавторстві» з перфоратором мало кому здасться гарною ідеєю). А для кого-то справжньою проблемою стають сусіди, здатні цілодобово з’ясовувати стосунки на підвищених тонах.


Є і більш благородного характеру причини, наприклад, живе за стіною музикант (або вихованець музичної школи). Незалежно від обставин, пам’ятайте про те, що шум в квартирі за законом можливий у відповідності з певними обмеженнями тимчасових інтервалів.


«Тихі години»


Багато наші сусіди, ніби, забувають або ж всіляко намагаються ігнорувати наявність загальних правил, що поширюються на усіх мешканців багатоквартирних будинків: гучні звуки тут заборонені в період з десятої вечора до восьмої ранку.


Деякі ж, відверто ігнорують відповідний закон. Шуміти в квартирі вони продовжують і пізно вночі і рано вранці. Хто з нас не прокидався в ранкові години під звуки працюючої дрилі? І це притому, що такі роботи заборонені у святкові та вихідні дні (незалежно від години доби). У звичайні ж будні ремонтними роботами можна займатися в часовому інтервалі з восьмої ранку до дев’ятої вечора.


Вирішуємо «гучні питання» за законом


Чинне законодавство передбачає можливість звернутися з позовною заявою до суду. При цьому бажано, щоб були свідки порушення закону про шум в квартирі. 2015 рік став показовим у плані прецедентів, коли рішення щодо судових позовів на адресу самих тихих мешканців багатоквартирних будинків, виявлялися повністю на користь позивачів.При зверненні в поліцію Вам потрібно буде довести факт наявності шуму в квартирі сусідів. Кращим варіантом стануть свідчення очевидців (це можуть бути жителі суміжних квартир, або співробітники служби консьєржів). У разі відсутності у Вас переконливих доказів можна опинитися в положенні «помилкового заявника». А це загрожує накладенням штрафу, сума якого може досягати більше 100 грн.


Не робіть вчинків, продиктованих емоціями. Намагайтеся тверезо оцінювати ситуацію.


Без свідків правди не добитися


Якщо Вам не вдається мирно домовитися з сусідами, а для складу адміністративного правопорушення немає явних свідчень, сміливо звертайтеся в СЕС. Представники санітарно-епідеміологічної служби проведуть заміри рівня шуму в квартирі. Результати експертизи можуть додаватися як підтверджуючий документ при зверненні до суду.


Крім того, і самі працівники СЕС можуть бути наділені відповідним повноваженням – виписати штрафу порушників. У даному випадку, слід пам’ятати про те, що подібний візит є платною послугою і здійснюється, переважно, на умовах передоплати. Тому корисним буде попередньо зателефонувати у службу і уточнити вартість послуг.


«Техніка безпеки» – поради для терплячих


Якщо у Вас немає бажання або можливості залучати до вирішення питання співробітників поліції або співробітників СЕС, єдиний спосіб домовитися мирним шляхом. Цілком можливо, що Ви стали жителем новобудови і тому звуків, що виникають від роботи інструментів не уникнути. Багато мешканці нових будинків морально готові до того, що на перших порах новосели будуть проводити ремонтні роботи.


При спілкуванні з галасливими сусідами, проявіть делікатність і приведіть розумні доводи на користь того, наскільки важливо, щоб в квартирі мешканці могли відчувати себе комфортно. Зрештою, кожен із числа тих, хто сьогодні створює неприємні умови для інших, може і сам опинитися в майбутньому на їх місці.


Не кращим варіантом стане відкрита конфліктна ситуація, адже з сусідами Вам належить в майбутньому ділити спільний простір багатоквартирного будинку. Тому, найкращим варіантом стане спокійний діалог і коректні за змістом домовленості.


Впевнені, наші рекомендації виявляться корисними. І в разі, якщо мешканцям сусідніх квартир не буде вистачати природної делікатності для дотримання тиші, Ви знаєте, яким може бути відповідь поведінка з Вашого боку.

4918
Твітнуть

Читати схоже

Як і які податки треба платити зі здачі квартири

Як обчислити площу квартири

Платежі при оренді: комісія, аванс або депозит?