Ви вирішили обзавестися власною нерухомістю, і зустрівши визначення “эркерная квартира” дивується? Ми розповімо Вам про те, що собою являє еркер в квартирі, а також про те, які є переваги і недоліки такої квартири.

Походження слова “еркер”

Сама назва має європейське коріння. У середні століття багато фортеці були обладнані спеціальними виступами, які носили характер оборонної споруди. Звідси і походить назва (“arquier” на одному із стародавніх романських діалектів означає “захисник”.

Сьогодні еркером прийнято називати частина приміщення, що виступає за межі фасаду. Таке рішення дозволяє сучасним проектувальникам збільшувати площу внутрішнього простору. Крім цього, в квартирі стає більше світла (еркер прийнято склити по всьому периметру виступу).

Інтер’єрні рішення для квартир з еркером

В залежності від розташування еркера, можна виділити кілька функціональних рішень по його використанню:

Розташування

Рішення

Вітальня

Розміщення крісел або дивана поблизу заскленого простору еркера дозволить створити зону для прийому гостей. Декорування віконного отвору можна виконати за допомогою штор, доповнивши загальну стилістику подушками для дивана/крісел в тон гардинного полотна.

Кухня

Розміщення обідньої зони, або майданчики для приготування їжі.

Спальня

Еркер підходить для розміщення туалетного столика, або організації простору, де можна усамітнитися за читанням книг, прослуховуванням музики.

Дитяча

Організація ігрової зони з попередніми зміцненням засклених ділянок (захист від ударів).

Загальна кімната

Еркер може служити робочим кабінетом – достатньо поставити тут стіл, крісло, зонувати простір з допомогою перегородок і отримати окрему робочу зону.

За формою еркер може бути:

  • прямокутним
  • круглим або овальним
  • з кількома гранями

і це також вплине на підсумковий варіант оформлення інтер’єру


Переваги і недоліки еркерний квартири

З одного боку, еркер в квартирі – це явно додаткова корисна площа. І про те, як її можна використовувати (залежно від місця розташування) вже було сказано вище. Зворотний бік медалі полягає в тому, що часто виникають проблеми з теплоізоляцією даного простору. Особливо, якщо мова йде про вторинне житло.

Тут власник може зіткнутися з порівняно невеликим, погано утепленим, вільним ділянкою. В додаток до нього високі вузькі віконні прорізи.

У подібній ситуації великий ризик перетворити еркер в своєрідний “північний полюс” всієї квартири. Вирішити проблему можна буде за рахунок додаткових ремонтних робіт з утеплення (теплоізоляція вікон стане першорядним завданням). Також особливу увагу слід приділити підлозі, – ідеальним рішенням стане підігрів. Тоді Ви зумієте сміливо адаптувати еркер для ігрової (дитячої).

Розглянемо ситуацію, коли еркер присутня в новобудовах. Тут мова про єдиної архітектурної композиції і Ви можете купити квартиру, де передбачено засклення від стелі до самої підлоги. Зверніть увагу на те, як розміщена система опалення. Добре, якщо проектом передбачений варіант обігріву підлоги, або встановлені відповідні опалювальні прилади.

Якщо нічого цього не буде, то еркер стане явним недоліком квартири. Адже в зимовий час року тут Ви будете відчувати себе далеко не настільки комфортно: вікна стануть не тільки джерелом додаткового природного освітлення, але і системою “зимового кондиціонування приміщення.

Таким чином, ключові переваги еркера у вигляді джерела природного освітлення і додаткової площі в квартирі, можуть конкурувати з явним недоліком – можливої невисокою температурою. Щоб не допустити промаху при виборі квартири, зверніть увагу на те, наскільки добре опрацьоване питання комфорту на “эркерном ділянці”.

Отже, ми розповіли Вам про те, що собою являє еркер, а також про його переваги і недоліки. Впевнені, Ви зможете підібрати найкращий варіант, з числа можливих. У свою чергу, команда проекту Стериум завжди рада допомогти Вам у пошуках.

4827
Твітнуть

Читати схоже

Чим відрізняється блочний будинок від панельного?

Що таке квартира-бельетаж?

Що таке квартира готельного типу?