Цікавитеся енергозберігаючими технологіями і хотіли б знати, що таке “пасивний будинок”? Сьогодні ми розповімо про те, яке застосування знаходять в сучасному будівництві технології, спрямовані на розумне витрачання енергії. Також Ви дізнаєтеся про те, чому добре жити в енергоефективному будинку, і чи можна побудувати його самим.

Пасивний будинок – що це таке

Уявіть собі, що Ви опинилися в спальному мішку, – багатьом знайоме відчуття комфортного тепла, яке з’являється у такому випадку. Досягається ефект за рахунок використання власного тепла нашого організму. А зберегти тепло допомагає спеціальний прошарок в мішку. Єдиним джерелом витоку тепла стає блискавка-застібка.

Принцип роботи пасивних будинків полягає саме в цьому – здатності збереження тепла всередині. Для зменшення “містків холоду” застосовують спеціальні будівельні стандарти. Суть їх орієнтована на зменшення енерговитрат в новобудовах. При повному дотриманні стандартів вдається знизити витрату енергії в сім-десять разів.

Саме визначення “пасивний” віднесено, як раз, до здатності відповідати нормам зниженого енергоспоживання. І виник такий термін в Німеччині, два десятки років тому. Саме в цій країні бере свій початок історія зведення і подальшого розвитку будівельних технологій для таких будинків.

Визначальні критерії енергоефективних будівель

Кожен пасивний будинок повинен відповідати деяким критеріям:

  • зведення до мінімуму ділянок втрати тепла (додаткова теплоізоляція)
  • компактність
  • відсутність затінених сторін (за рахунок орієнтування будови на південну сторону)
  • спеціальні склопакети (теплозберігаючі скла)
  • герметичність будови
  • нагрів холодного повітря в рекуператорі (тепле повітря віддає тепло повітрю)
  • використання сонячних колекторів (для підігріву води)
  • можливість пасивного підігріву повітря (земляний теплообмінник)

Зупинимося на основних блоках пасивного будинку.

Фундамент

Згідно з чинним нормам будівництва, в якості фундаменту для енергоефективних будинків може виступити суміш щебеню і піноскла. Обов’язкова умова для фундаменту таких будинків – можливість витримувати необхідну навантаження, володіти ізолюючими властивостями.

Зовнішні конструкції

“Оболонка будинку” збирається із застосуванням модульної системи (окремі модулі скріплюються між собою). Товщина елементів, як правило, становить 25-30 див. Між модулями створюється спеціальний прошарок, що забезпечує герметичність будівлі. Каркас будівлі складається з двох стін (зовнішньої і внутрішньої). Роботи з прокладання комунікацій, в тому числі, санітарно-технічного обладнання можуть виконуватися з використанням внутрішнього простору стіни.

Вікна

Важливо враховувати не тільки здатність тепловіддачі скла, але і розміри склопакетів. Енергоефективний будинок-це, насамперед, комфортний будинок. Отже, на ступінь освітленості приміщення економити не доцільно. При цьому, з урахуванням того, що в будинках є досить світла, вікна встановлюють жалюзі.

Система вентиляції повітря

Принцип регулювання свіжості і температури повітря заснований на подачі припливного повітря в приміщення. І, відповідно, виведення з санітарних приміщень “відпрацьованого”. Тобто, важливо правильно спланувати зони припливу і відтоку повітряних мас. За рахунок цього приміщення виявляться повністю життєздатними, з точки зору, норм споживання кисню.

Альтернативні види опалення

Класична система опалення (за допомогою газу або води) не розрахована на пасивні будинки. В якості альтернативи, при необхідності додаткового підігріву повітря, що можуть бути використані електричні прилади. Зрозуміло, це збільшить обсяг витрат енергії. Цей факт слід врахувати ще на етапі проектування будинку, з метою оптимізації витрат енергії, і відсутність виходу за межі встановлених норм.

Переваги життя в пасивному будинку

Очевидним плюсом для тих, хто робить вибір на користь не цілком звичайних будинків, стає можливість комфортних умов життя поза системи опалення. Тобто, за рахунок використання, так званої припливно-витяжної системи, можна досягати оптимального рівня температури.

Явною перевагою стає економія бюджету при оплаті послуг енергоспоживання. Однак, при необхідності, повітря можна підігріти за допомогою електроприладів.

Вибір правильного проекту – запорука комфортного життя

Побудувати самостійно пасивний будинок можливо. Але для цього слід приділити увагу вибору проекту. Актуальність розрахунків, вибір правильних, екологічно чистих матеріалів, облік даних для впровадження системи економного електроспоживання, – все це є складовими правильного проекту.

Зверніть увагу на те, що всі типові проекти орієнтовані на забудову рівних територій. Тому, якщо у Вас в розпорядженні опинився нестандартний ділянку, слід підійти до вирішення питання індивідуально.

Отже, ми розповіли Вам про те, що являють собою пасивні будинки. Тепер Ви знаєте і про те, які є переваги у мешканців новобудов, де застосовані технології енергозбереження. Ну а якщо Ви маєте намір самостійно побудувати пасивний будинок, – уважно вибирайте проект.

1221
Твітнуть

Читати схоже

Чим відрізняється блочний будинок від панельного?

Що таке квартира-бельетаж?

Що таке квартира готельного типу?