Наближається відпустка змусив Вас задуматися про те, як можна заощадити на комунальних платежах? У вирішенні цього питання допоможе наш сьогоднішній матеріал. З якого Ви дізнаєтеся порядок дій і умови, які дозволяють розраховувати на перерахунок коштів при оплаті комунальних послуг в період тривалої відсутності.

Умови для перерахунку оплати


Є кілька ситуацій, в яких Вам зобов’язані здійснити перерахунок підсумкової вартості комунальних послуг:

  • Відсутність платника за місцем проживання (адреса виставлення платіжних квитанцій) протягом п’яти календарних днів
  • Відсутність приладів обліку споживання комунальних послуг
  • Розподіл бюджету на всіх проживаючих за адресою (фактично зареєстрованих)

Помітьте, подібні умови не обов’язково і не завжди пов’язані з відпусткою. Але сьогодні ми поговоримо саме про тому випадку, коли мешканці квартири планують свій відпочинок і вирішують завчасно подбати про економію коштів.


Порядок дій

Для початку підготуйте документи, які підтвердять вашу відсутність. Це можуть бути квитки на поїзд/літак, договір з туристичною компанією (із зазначенням строків перебування у відпускному турі), квитанції про оплату проживання (у готелі, пансіонаті).

Після чого можна звернутися в місцевий орган, який відповідає за надання комунальних послуг у ваш будинок. Прийміть до уваги той факт, що заяву на перерахунок у Вас візьмуть не пізніше тридцяти днів з моменту повернення з відпустки. Чи можна вирішити це питання до від’їзду. За умови, що у Вас будуть документи, на підставі яких вдасться здійснити перерахунок норм споживання послуг.


За підсумками отримання заяви з боку платника, організація, яка відповідає за присутність в будинку усіх благ цивілізації, повинна протягом п’яти днів підготувати нові квитанції про оплату.


Превентивні заходи

Є також кілька простих рекомендацій, які дозволять відправити комунальні послуги, а також кабельне телебачення, доступ до мережі Інтернет, в буквальному сенсі, у відпустку. Ось у чому вони полягають:

  • відключаємо електроприлади з розеток (середня витрата електроенергії при знаходженні вилки приладу в розетці може становити близько 15% від місячної норми споживання)
  • розморожуємо холодильник та морозильну камеру, також відключаємо їх на час відсутності
  • відключаємо газ (перекриваємо вентиль, що забезпечує його доступ в квартиру)
  • перекриваємо водопостачання
  • вимикаємо у всіх приміщеннях світло і обесточиваем системи підсвічування
  • припиняємо дію договірних відносин (кабельне ТБ, телефонний зв’язок, інтернет-провайдер)

Як бачите, питання збереження власного бюджету – стає нагальним завданням самого платника. Якщо Ви плануєте бути відсутнім понад півроку, можна і зовсім подати відповідну заяву про припинення квартири забезпечення відповідними послугами. Правда в подібній ситуації важливо співвіднести вартість проведення таких процедур (включаючи подальше відновлення) з оплатою за квитанціями (з урахуванням перерахунку). Щоб виключити ймовірність необґрунтованих переплат.

А чи є сенс економити?

Багато хто з числа тих, хто не любить вирішувати паперові питання, можуть засумніватися у виправданості заходів, спрямованих на економію коштів, при оплаті комунальних послуг. Згідно зі статистичними даними, сім’я з двох-трьох чоловік, може заощадити під час двотижневої відсутності від 10 до 15% щомісячного бюджету. А якщо Ви вирішили виїхати на місяць? Погодьтеся, економія стане більш відчутною.А чи є сенс економити?

Отже, Стериум розповів про можливі заходи, які слід вжити, щоб ваша відпустка пройшов вигідно для сімейного бюджету. Бажаємо Вам успішного вирішення питання щодо збору необхідних паперів, адекватного відгуку з боку компанії-постачальника комунальних послуг, а також відмінно проведеного часу, поза стін своєї квартири.

1133
Твітнуть

Читати схоже

Як і які податки треба платити зі здачі квартири

Як обчислити площу квартири

Платежі при оренді: комісія, аванс або депозит?