Освоюєте нову роль – власника дачної ділянки? Тоді Вам буде корисно ознайомитися з нашим сьогоднішнім матеріалом про те, які питання стають нагальними для жителів дачних селищ і яким чином їх можна вирішити.

Сусіди-неплатники

Однією із числа ключових проблем для дачників стає відсутня платоспроможність з боку сусідів. На практиці ситуація може виглядати наступним чином: поруч з Вами розташований ділянку, за всіма ознаками занедбаний. Або власники з’являються на ньому, украй рідко. Здавалося б, це їх особиста справа, і не зовсім зрозумілим стає, який інтерес до цього Вам, вірно?

По суті, такі от власники і виявляються в числі несумлінних платників. Вони, користуючись послугами транспортних та інженерних комунікацій селища, ніяк не можуть брати участь у процесі формування “дачного бюджету”. А останній, до речі, складається саме з внесків учасників садово-дачних товариств.

Самим дієвим рішенням подібної ситуації є вміння домовлятися. Спробуйте знайти власника дачної ділянки, і поговорити з ним. Можливо, дача вже не потрібна власнику, і він вирішить її продати. Нерідко буває й так, що самі сусіди, взявшись за врегулювання такого питання, надалі самі знаходять собі новий сусідів, допомагаючи у продажу дачі.


Звичайно, можна пробувати йти іншим шляхом – звертатися до суду. Але практика судових спорів, в подібних питаннях, свідчить не на користь позивачів. Навіть якщо суд зобов’яже неплатників оплачувати нарахування по оплаті послуг розвитку комунікацій в селищі, відповідач здатний опротестувати таке рішення.

Бездоріжжя, вантажні машини, заготівля лісу

Багато дачники стикаються з типовими труднощами – погані дороги. Дуже часто, всьому виною стає не стільки відсутність дорожнього полотна, а несумірні навантаження. Так, неподалік від дачних селищ можуть вестися лісозаготівельні роботи. По дорозі в ліс і назад буде слідувати важка техніка. Саме такий варіант часто стає причиною того, що від колись хорошого дорожнього покриття не залишається і сліду. Як бути в такій ситуації?

Для початку можна спробувати прояснити обставини проведення заготівлі лісу. У разі законного освоєння лісових територій питання раціонального використання доріг слід адресувати місцевим дорожнім службам. Якщо ж діяльність з заготівлі лісу опиниться поза законом, залучайте до врегулювання проблеми прокуратуру.

Порядок дій у спірних ситуаціях

Якщо Вам не вдається домовитися з проблемними сусідами, або Ваші права порушуються протизаконними діями ззовні, готуйтеся до того, щоб звернутися до місцевим виконавчим владі. Послідовно викладіть суть проблеми, визначте бажані Вами варіанти вирішення непростої ситуації.

А для переконливості можна написати в редакцію місцевої газети відкритий лист. Така міра дозволить уникнути можливого “байдужості” з боку чиновників. При необхідності, звертайтеся за консультацією до юриста. Фахівець допоможе Вам коректно скласти текст звернення/листи.

Головна рекомендація всім власникам дачних ділянок – всі Ваші дії повинні залишатися в полі чинного законодавства. Намагаючись захистити власні інтереси і права, не переходьте межу – не прагніть бути “по той бік закону”. Намагайтеся дотримуватися трьох простих правил:

 • розумний, аргументований діалог
 • вміння домовлятися, залишаючись у полі дії закону
 • надання розголосу власних дій допомогою ЗМІ
 • Такі ключові питання, з якими може зіткнутися рядовий дачник, приїхавши на свою ділянку. Ми бажаємо Вам відмінного продовження дачного сезону, і сусідів, вміють слухати і чути.

  649
  Твітнуть

  Читати схоже

  Як і які податки треба платити зі здачі квартири

  Як обчислити площу квартири

  Платежі при оренді: комісія, аванс або депозит?