Оренда квартири на сьогоднішній день – популярне в силу різних обставин явище. І, як будь-яке явище, що відбувається з участю грошових знаків, вимагає особливого підходу. Існує безліч неприємних ситуацій, в які можна потрапити через власну недбалість або ліні. Так що краще відкинути і те і інше, і уважно поставитися до оформлення оренди житла.


Отже, припустимо, ви знайшли квартиру, в якій вам буде комфортно і приємно провести найближчі місяці свого життя. Якщо ні, то щоб уникнути розчарування в подальшому, зробіть це на сайті sterium.com. Тут ви зможете розглянути всі варіанти в деталях, «походити» по всі вподобаним квартирах, заглянути в комори і оцінити вигляд з вікна. І все це без поїздок по місту.


Далі потрібно перевірити всю інформацію про власника квартири, вивчити оригінали документів на неї. Потім можна перейти до етапу обговорення договору. Цей етап однаково важливий як для орендаря, так і для орендодавця. Адже якщо для першого – це головний документ, що доводить законність його проживання в даній квартирі, то для останнього – документ, який фіксує безліч найважливіших моментів, таких як стан житла на момент здачі, перелік майна, що перебуває у квартирі та основні умови цього заходу.


Якщо документи в порядку, і усну згоду досягнуто за всіма пунктами, пора переходити до письмового оформлення.


Що обов’язково повинно бути в договорі оренди:


  • Паспортні дані власника квартири і орендаря.

  • Список осіб, які будуть проживати в квартирі і їх паспортні дані.

  • Детальна характеристика орендованої квартири.

  • Строк, на який орендується квартира.

  • Розмір орендної плати.

  • Точні терміни оренди.

  • Умови дострокового розірвання договору.

  • Зобов’язання, права та відповідальність обох сторін.

  • Порядок оплати комунальних послуг.

  • Можливість або її відсутність переглянути орендну плату під час дії договору.Слід пам’ятати, що стандартних договорів оренди не існує, існує безліч варіантів і потрібно вибрати саме той, який підходить саме вам. Договір – це ваш взаємно вигідний компроміс із власником житла, тому уважно вчитываетесь в кожну його букву, і не бійтеся вносити уточнення, які вважаєте необхідними.


Існує ряд нюансів, які, залишившись без належної уваги, набирають чинності просто за замовчуванням. Наприклад, відповідно до статті 819 Цивільного Кодексу України, поточний ремонт квартири, що здається в оренду, повинен бути виконаний орендарем, а капітальний – орендодавцем. Якщо вас не влаштовує такий стан речей, необхідно його окремо обумовлювати і письмово фіксувати. Інша стаття не допускає зміна орендної плати, якщо інше положення не прописано в договорі. Тому враховуйте цей фактор теж.


Необхідно також знати, що після закінчення строку дії договору орендар має переважне право на укладення договору на новий строк. І якщо орендодавець не попередив про свою неготовність укладати договір на новий строк, а наймач не виїхав з квартири, то договір буде визнаний дійсним на колишніх умовах і на попередній термін. Крім того, якщо орендодавець має намір продати житло, щодо якого є дійсний договір оренди, він зобов’язаний спочатку запропонувати купити його орендарю. І тільки в разі відмови має право продати його третім особам.


Скрупульозний підхід до складання договору і докладний перелік всіх нюансів вбереже вас від багатьох неприємностей, таких як передчасне виселення з орендованої квартири, невмотивоване підвищення орендної плати, безпідставне утримання застави, страхового депозиту або іншого свавілля з боку власника нерухомості.

725
Твітнуть

Читати схоже

Як продати кімнату і які документи для цього потрібні?

Технічний паспорт квартири: біля витоків оформлення

Правила оформлення квартири у власність – що важливо знати?