Односторонні квартири з кімнатами-трамвайчиками потребують певної кмітливості. Інакше приміщення залишиться темним і візуально витягнутим. “Врятувати” кімнату неважко, головне – підібрати інструмент для цього.

Експерименти з кольорами і фактурою стін

Щоб візуально зробити кімнату більш широкого і менш довгою, офарбіть вузькі стіни в темні відтінки кольорів, а довгі – в світлі. Динаміка в дизайні допомагає зробити приміщення більш цікавим і нетривіальним. Разом з тим, динаміка не повинна займати більше 20% площі.

Нівелювати ефект тунелю допоможуть ніші. Фахівці рекомендують проектувати їх по довгих сторонах. В ніші зручно розміщувати декоративні елементи і аксесуари.


Візуальне розширення простору

Ефективним способом візуального розширення простору в кімнаті є дзеркала. Повісьте їх на саму довгу стіну. Це може бути квадратне або кругле дзеркало, шафа з дзеркальними дверцями або ціла композиція.

Для довгих приміщень підходять фотошпалери із зображенням, яке стає продовженням кімнати. Фото – decorativebedroom.com


Обробка підлоги світлими відтінками

Для обробки довгих приміщень варто вибирати оздоблювальні матеріали світлих відтінків. Це може бути ламінат або паркет. Укладайте їх перпендикулярно довгим сторонам приміщення. Не варто комбінувати два різних покриття з метою зонування кімнати. Це невідповідний прийом в даному випадку. Щоб виділити окрему зону, краще використовуйте м’який ковролін. Його колір повинен контрастувати з підлогою. Фото – drgotthelf.com


Жалюзі на вікнах

Візуально розширити простір дозволяють горизонтальні смуги. Природне освітлення теж зіграє на руку. Якщо є можливість, залишайте вікна максимально відкритими, збираючи жалюзі або римські штори нагорі.


Розстановка меблів

Меблі намагаються розставляти уздовж вузької стіни, тому що в іншому випадку кімната буде схожа на плацкартний вагон. Використовуйте різні за розмірами пуфи і крісла. Відмінним рішенням стане кутовий диван.


Мінімум гострих кутів

У дизайні довгих кімнат дизайнери часто використовують меблі і декоративні елементи з закругленими кутами: настінне панно, дзеркала, освітлювальні прилади, пуфи і столи.


Вільний рух

Щоб вільно переміщатися по кімнаті, варто залишити вільний прохід з одного приміщення в інше. Центральну частину краще залишити вільною. Кавовий столик краще розташувати збоку від крісла чи “всередині” П-образного дивана. Фото – interiorcanvas.com


Полиці і шафи-купе

У довгих приміщеннях дизайнери радять використовувати полиці і шафи-купе з дзеркальними дверцятами. Від установки комодів і стелажів краще відмовитися. Полиці можна ставити до самої стелі. Шафа встановлюється по вузькій стороні, а вузький стелаж – уздовж довгої стіни. Фото – ikeahackers.net


2488
Твітнуть

Читати схоже

Чим відрізняється блочний будинок від панельного?

Основні види планувань квартир: яку вибрати?

Тренди дизайну кухні в 2016 році